Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azzal, hogy megnyílok, lehet,...

Azzal, hogy megnyílok, lehet, hogy pont elveszíthetem? Inkább tartsam magamban, vagy legyek őszinte?

Figyelt kérdés

Sajnos gyerek korom óta sok kudarc ért a barátsággal kapcsolatban, mindig kerestem az igaz, a legjobb barátnőt, akinek én lehetek az első számú, de sosem találtam meg. Sajnos gyerekkoromban sok bántást is kaptam emiatt mind lelkileg, de még testileg is és hát az önbizalmam ez eléggé elvette, a mai napig kísért.

Van egy lány, nagyon jó barátságban vagyunk, számomra a tökéletes barátnő, szeretem nagyon és az első ember,akinek sikerül könnyen megnyílnom, mert megért, tudja mikor, mit kell mondania. Tudom, hogy fontos vagyok neki, hogy számít rám, de azt nem hinném, hogy én lennék a legjobb barátnője. Nem tudom, egyszerűen nem hiszem.

Beszéljek neki a problémámról, elmeséljem neki, hogy emiatt vagyok néha frusztrált (sajnos már sírtam el magam előtte, de azóta sem tudja, hogy miért), vagy inkább tartsam magamban.

Lehet, hogy ha elmesélem azt mondja, hogy ne butáskodjak, vegyem már észre, hogy a személyében megtaláltam a legjobb barátnőt, akit keresek, de lehet, hogy az, hogy elmondom olyan hatással lenne rá, mintha rá akarnék valamit erőltetni és ezért inkább hátralépne.

Szerintetek? Mit csináljak?


2014. ápr. 23. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén nem értelek, mint ahogy nem értem a "legjobb barátnő" fogalmat sem.

Miért olyan rohadt fontos, hogy ki legyen mondva ez a rangsorolás? Miért ez határoz meg egy barátságot? Miért kell jelentőséget tulajdonítani az ilyen buta kategorizálásnak?

Ha a barátnőd, számíthatsz rá, jóban-rosszban melletted van, mi a bánatárt nem mindegy, hogy most első szám vagy?

Mondom ezt úgy, hogy nekem is bajom volt gyerekkoromban a barátkozással. Tinikoromban még érdekelt a barátok számozása, de felnőttnént nehogy már ezen rágódjon valaki.

Lazíts, ha igaz barát, nem kell számsor.

2014. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan "bizalmaskodó" vagy. Nincs kellő önfegyelmed. Ráerőszakolod magadat másokra. Nem veszed figyelembe, hogy mindenkinek van egy személyes szférája, amit nagyon veszélyes átlépni, mert az illető "támadásnak" veszi. Mindenki rossz néven veszi, ha valaki túlságosan, szinte kullancsszerűen ráakaszkodik, nem hagyva időt és energiát arra, hogy az illető saját ügyeivel foglalkozzon.
2014. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy ráakaszkodó vagyok és hogy kinek mennyi "levegőt" hagyok? Az első válaszoló véleményét értem, de ennek kedves második, semmi értelme.

Ez honnan jött és hogy jön ide?

2014. ápr. 23. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló nem bántani akart.Az a helyzet,hogy igazat mond.Én is megfigyeltem azt,hogy velem sem szívesen barátkoztak soha,ráadásul ha nagyon sokat mondtam magamról,vagy sokszor akartam beszélni az illetővel,akkor eltávolodott tőlem.Amikor meg észrevették,hogy nem érzem túl jól magam,akkor volt aki odajött,volt,akin szó szerint LÁTSZÓDOTT,HOGY SZABÁLYOSAN ÖRÜL,hogy végre nekem is jött valami rossz és nem vele törődök.


Nekem van egy legjobb barátnőm,és ő is legjobb barátnőnek rangsorol.De rájöttünk,hogy egymás nélkül is létezünk.4 éve a középiskola kezdetével váltak szét az útjaink,de most sem teljesen:még most is ő ért meg a legjobban,ő érti meg azt is,hogy mit miért teszek.A középiskolában mind-mind olyan emberekkel találkoztam,akik kétszínűek voltak..stb.


Nekem végig nagy hibám volt az,hogy túlzottan gyorsan gondoltam azt,hogy xy a barátom,és mostantól mindig számíthatok rá.Nekem természetes volt az,hogy MINDENT elmondok nekik,és kiderült,hogy valójában nem bízhattam SENKIBEN a 4 év alatt,és csak a legjobb barátnőmnek szabadott volna mindent elmondani.


Nem szabad túlzottan gyorsan ráakaszkodni senkire,szóval nem szabad piócásat játszani.Ezzel a piócaeffektussal(legyen neve) nem érünk el semmit gyakorlatilag senkinél.

De azt,hogy hogyan kell jó barátságokat létrehozni,meg hogy ne legyek teher mások számára..ezt most sem tudom,most sem értem.

Nem tudok másabb lenni annál,mint amilyen vagyok.


..és nem is szabad.Neked sem.De elég ha visszaveszünk magunkból.

2014. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó barátnőt találtál, próbáld meg értékelni azt amid van, ne akarj még többet. Idővel akár lehetsz első számú is, az idő mindent megold, ne a rangsorolással foglalkozz.Viszont legegyszerűbb lenne ha rákérdeznél arra ami téged érdekel. Pl. megkérdezhetnéd, hogy vannak-e jó barátságai,kit tekint igazi lelki társnak. Finoman puhatolózni kell, de azt ne mond neki, hogy te mindenképpen az "első számú barátnő" akarsz lenni.
2014. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!