Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátotok/barátnőtök...

Legjobb barátotok/barátnőtök szokott pénzt kérni tőletek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm és hát mivel nem dolgozott pár hónapja én meg igen (bár pont abban a hónapban hagytam ott a melót) így adtam neki x összeget,amire szüksége volt.Meg értettem,mert nem volt munkája hónapok óta.Mondtam majd ha dolgozik visszaadja nem sürgős.Aztán most talált munkát. De fizetést nem most fog kapni. A lényeg megint kért tőlem pénzt,adtam neki.. plusz megbeszéltünk egy összeget amit én adok neki telefon számlára.De az előbbi kisebb összeg nem volt betervezve.Tudom,hogy szüksége van a pénzre,de nekem is.Nem akarok önzőnek tűnni.Csak nekem nem hetek,hónapok múlva lenne rá szükségem hanem most.Tudom hogy vmikor megadná,meg ha lenne egy jó fizető fix állásom nem csak rész meg időszakos melók.Akkor nem érdekelne,de így hogy csak ezek vannak. Így minden ft számít.Szóval most már nem szeretnék adni,ha kérne,csak azt se akarom,hogy azt higgye,hogy önző vagyok.

Majd megemlítem neki,hogy szükségem van a kölcsön adott pénzekre.Bár megadja mert mondta,hogy most fog majd pénzhez jutni.


Nem tudom ilyenkor mi lenne a helyes..

Persze jelenleg van melója fizujából mindent megad,de ahogy elnézem nem fog sokáig ott maradni..


2014. ápr. 27. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint kérni szeretne akkor mond neki (ami igaz is): most nem tudok adni nekem sincs. Eddig is adtál neki amikor tudtál szóval megérti. :D
2014. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenen nem aggódnék amikor tudtál adtál. :D +
2014. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem fog sokáig ott maradni? Ha felelőtlen és maga miatt rugdossák ki, akkor ne kéregessen kölcsön, illetve ne adj neki. Annyira látszik a történetből, hogy nőkről/lányokról van szó: telefonszámla. Ínséges időkben miért nem fogja vissza a pici száját? Az internet korában ez már ciki.

Felejtsd el ezt az önző dumát, nem vagy az. Ez neki gáz, ha neked kell figyelmeztetned a megadásra.

2014. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tőlem még tavaly kért az egyik (nem legjobb) barátnőm egy nagyobb összeget és mivel volt adtam is neki. Megbeszéltük, hogy ha lesz pénze visszaadja. Most dolgozik vissza tudná adni de még nem tette meg.. Pedig már szóltam neki, hogy kellene. Ráadásul nem úgy beszéltük meg, hogy egyben ideadja hanem részletenként. De így sem..Én futok a pénzem után..Megtanultam ezek után max 200 ft-ot ha kölcsönadok az elég kis összeg.


Egyáltalán nem vagy önző. Neked is szükséged van a pénzre.. Ha van pénze akkor max kisebb összeget adjon de adja meg mert így te sem tudod fizetni a számlákat stb.

Remélem sikerrel jársz s visszakapod a pénzed!


22/L

2014. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig még nem hoztam fel a megadást.

Egy fix tarifa csomagban van.Nem függ semmitől,hogy mennyit beszél,mert fix minden.Ezért is kért meg engem hó elején,hogy ezt a pénzt rakjam félre,mert nem tudja most hogy lesz a fizetése,akkor úgy volt,hogy felmond,mert lebetegedett.

Nem rúgják ki,hanem ő megy el.Nem éri meg ott lenni.Meg olyanokat csinálnak itt is vele.Hogy én sztem 2 napot nem maradtam volna nem hogy eddig 2-3 hetet.


Tényleg szeretem meg bízom benne,hogy vissza adja.Csak egyszerűen nem tehetem azt meg,hogy várok x összeggel míg ő megtudja adni.

De ez volt az utolsó,hogy adtam.Ezentúl max akkor adok ha lesz egy normális állásom.

2014. ápr. 27. 21:21
 6/9 A kérdező kommentje:
mindketten még a szülőkkel élünk..csak se az én szüleim sem az övéi nem állnak jól anyagilag.
2014. ápr. 27. 21:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Ígérte májusba minden pénzt vissza ad,ezt megvárom ha már június lesz és a pénz sehol akkor viszont mondom,hogy most már illene megadnia!
2014. ápr. 27. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is adtam a "legjobb barátomnak" pénzt, mert szüksége volt rá... nagyobb összeg volt. 4 évig könyörögtem, adja vissza. Közben elköltözött otthonról, három év alatt háromszor váltott autót, márkás cuccokba jár, évente kétszer megy tengerpartra... és még neki áll feljebb, ha kérem a pénzem. legutóbb letiltott telefonról, fészbukról... erről ennyit... ezek után senkinek se adok kölcsön még 1000 Ft-t se...
2014. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uhh az kemény :/
2014. ápr. 27. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!