Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondhatnám el neki? A...

Hogy mondhatnám el neki? A legjobb barátom.

Figyelt kérdés
Szóval a legjobb barátomnak meggyőződése van arról, hogy gyönyörű hangja van, és mindenhol énekel, teljesen leégeti magát. Együtt járunk egy csoportba, ahol énekelünk, és elkezdett énekelni valakivel, de olyan hamis volt, hogy mindenki csak nézett, és súgdolóztak a háta mögött. Rettenetesen hamis, és még csak nem is fejleszthető a hangja... De annyira szereti azt hinni, hogy tehetséges, hogy mondhatom el neki így? Egyszer önként jelentkezett egy karaokéra egy szórakozóhelyen, de fájdalmasan hamis volt, és nem csak az én fülemnek. Szinte mindenki a bárban lehuhogta. Utána meg kiment sírni a mosdóba, hogy nem érti, hol ronthatta el, végig úgy érezte, hogy szuper volt, erre mindenki lepfujjolta. Most mit tehetnék? Ha más mondaná nem hinné el, és csak megsértődne, szerintem ha tőlem hallaná, felfogná. Azért lenne sürgős, mert most is buliban vagyunk. és 11-kor lesz egy karaoke, amire már feliratkozott... Segítsetek, kérlek!

2014. ápr. 28. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy eleve úgy kezded, hogy nem akarod megbántani, sőt csak csalódástól óvnád meg...és felvázolod neki ezeket a példákat is, ha kételkedne a szavadba, de az utóbbit csak akkor, ha kételkedne benned. Ha nem hallgat rád, esetleg még mond neki, h jó hát akkor csinálja, te szóltál, ennél többet nem tehetsz, max. amikor csalódni fog akkor is mellette leszel így talán legközelebb majd fog rád hallgatni.
2014. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha hülyegyereknek akarod megtartani (sértődés), ne szólj neki. Ha a barátja vagy, szólj neki. Akinek ennyi önkritikája nincs, ennyire képes elrugaszkodni a valóságtól és még a népítélet sem téríti józan belátásra, arra bizony ráfér a baráti pesztra. Nem a lelkecskére kell vigyázgatni, akkor egész életében egy eltévedt, bolyongó lélek lesz, aki mindenkit hibázat, csak éppen magába nem néz. Így - ha nem is rögtön - el fogja fogadni a helyzetét és később neked megköszönni a segítséget, hogy nem égette magát mégtovább, de legalábbis te szólták. Ha meg csak a sértődés, a fújás van, akkor ő bizony nem csak, hogy egy barátságra éretlen, de mégnagyobb bajban van, mint amit ez a nem észlelt hamisság hoz neki, ugyanis akkor megragadt egy 5 éves, elszúrt kisgyermek szintjén. Remélem nem ez lesz és sikerrel jársz, jártok. Szüksége van rád, légy igazi barát és közöld vele.
2014. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most mondtam neki, erre ő azt mondta, hogy csak irigy vagyok a hangjára!!! (nem mellesleg sokkal szebb hangom van, fellépésekre is járok, csak én nem dicsekszek vele -nem, nem egóból mondom-) Valamit csinálnom kell! Lehet, hogy nem értitek, miért, de ő a legjobb barátnőm. Ovi óta mindent együtt csinálunk, nem hagyhatom cserben, kérlek! Nincs valami szuperhatékony meggyőzési módszer?
2014. ápr. 28. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne nekirontani most ezzel, mert a végén még rád is megharagszik. Én a helyedben azt mondanám neki, hogy nem érzem jól magam, szeretnék hazamenni. Egy kegyes hazugság mégis jobb, mint egy nagy balhé. Aztán ha már otthon vagytok, kíméletesen közölném vele a tényállást.
2014. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így viszont akkor tényleg hagyni kéne. Mindenki a saját kárából tanul (legalábbis akinek van esze). Ha megint lehurrogják, talán leesik neki a tantusz.

Ha viszont annyira aggódsz érte és neked jobb hangod van, akkor állj ki vele a színpadra, talán ketten tudjátok kicsit tompítani az ő rossz előadását.

2014. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nem csak ez az egy alkalom volt idáig. Többször is eljátszotta már ezt, én meg csak ültem, és nem csináltam semmit, miközben ő a színpadon énekelt, és mindenki összenézett, meg hümmögött. Nem szeretném ezt újra, meg újra eljátszani...
2014. ápr. 28. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Basszus, ez idáig nem is jutott az eszembe! Majd éneklek vele, legfeljebb nevetünk egy jót rajta, és most csak feleannyira fogják lehuhogni. Nagyon hálás vagyok! Köszi!
2014. ápr. 28. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Gondolok rátok, remélem a közönség inkább veletek nevet majd, mint rajtatok :)
2014. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem felfogta :) Nagyon szépen köszönöm! Az összes szóló részt hagyta, hogy egyedül énekeljem, ő csak a refrént énekelte. Néhányan még meg is tapsoltak minket :D
2014. ápr. 28. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper, gratula! Örülök, hogy jól alakultak a dolgok ;)
2014. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!