Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barát az ilyen? Mit...

Milyen barát az ilyen? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Hosszú történet picit, kinek milyen ötlete, javaslata lenne ebben a helyzetben?


A dolog onnan kezdődik, hogy általánostól kezdve barátok voltunk, gimi ilyesmi együtt ment, Ő elment dolgozni én továbbtanultam. Építészt lettem, jól mentek a dolgok anyagilag, fenn éltem Bp-en. Párszor segítettem neki anyagilag, kétszer 6 számjegyű összeggel is, mert nagyon meg volt szorulva. Kis idővel később sikerült neki munkát intézni Bp-en, aztán megbeszéltük, hogy hozzám költözik ideiglenesen. Ez így is ment egy jó ideig gond nélkül. Én kiköltöztem az Egyesült Arab Emírségekbe, jó ideje élek itt, mikor kijöttem ( ez 4 éve ) megbeszéltük, hogy maradhat a lakásomban, de azért nézelődjön lakást vagy albérletet, mert ha úgy van akkor a Bp-i házat én majd el szeretném adni. Ezt megbeszéltük, neki is rendben volt. Most viszont mivel úgy döntöttem, hogy nem akarok már visszaköltözni, itt verek horgony el szeretném adni a házat, ezt említettem neki is már hónapokkal ezelőtt, hogy mi a helyzet, Ő erre, hogy még nem talált semmi lakást, de nagyon rajta van az ügyön. 1 hete már érdeklődők is lettek volna, én megbeszéltem vele, hogy ha mennek legyen szíves mutassa meg nekik a házat, nézzenek körül, nem mondott rá semmit, csak beleegyezett, hogy persze rendben, megmutatja. Később az érdeklődőktől tudtam be, hogy a megbeszélt napon 3-szor mentek oda a megbeszélt időponton kívül, de egyik alkalommal se jött ki senki, nekem volt kínos, hogy mi van. Havert nem érem el semmilyen úton, viszont közös ismerősöktől hallom, hogy elmond mindennek, mert, hogy én ki akarom tenni...

Ha 4 éve nem úgy beszéltük volna meg, hogy csak addig míg eldöntöm, hogy szükségem lesz-e még a házra, addig lakhat ott, és csak úgy minden előzetes megbeszélés nélkül szeretném eladni a házat akkor megérteném, de szerintem inkább még így én tettem számára hatalmas szívességet, hogy 4 évig jóformán csak a számlákat kellett a házban fizetnie a felhasznált víz, villany stb. után semmi mást és akkor most még én vagyok a rossz. Nem tudom mit hitt, hogy majd csak úgy otthagyom neki a házat örökre, mert én itt Dubaiban elfeledkezek róla?


Miként lehetne ezt békésen megoldani, mert ahhoz semmi kedvem, hogy ezért utazni és például rendőrséggel kirakatni. Kicsit drasztikus meg azért az utcára sem lenne szívem rakni, vagy esetleg hazaköltözik, de akkor meg 200km-re lesz a munkahelyétől.


Nem tudom, hogy miként lehetne megoldani, de nagyon nagyot csalódtam benne. Azt hittem, hogy most van munkája jó, lakás is sokáig jóformán ingyen volt, hogy biztos félretesz, gyűjtöget lakásra, vagy ilyesmi, erre kiderül, hogy semmi hasonló dolgon még csak nem is nagyon gondolkodott...


Akik végigolvassák kicsit hosszúra sikeredett kérdésemet illetve választ írna, azoknak előre is köszönöm.



2014. máj. 3. 04:29
 1/4 Fish1 ***** válasza:
100%
Először elbeszélgetnék vele (már ha eléred valamilyen úton-módon), hogy 4 éve nem ezt beszéltétek meg. Ha nem tudod jobb belátásra bírni, akkor viszont drasztikusabb lépéseket kell tenned. A rendőrség nem tudom, mit tud kezdeni ezzel, a jogban nem vagyok otthon, de hallottam már cifra történeteket, meg hogy peres úton lehetett valakit csak kirakni, ami ugye nem megy gyorsan. Lehet, hogy azt tenném, hogy a szolgáltatónál kikapcsoltatnám a vizet, villanyt, gázt. Akkor csak lelép.
2014. máj. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegye meg a lakást. Te ismered hogy mennyire lehet megbízni benne, ha csak kihasznál dobd ki az utcára. A leírtakból, szerintem te már így is sokat tettél érte.
2014. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a lakásmegvétel még évekkel ezelőtt szóba került, de akkor azt mondta, hogy neki elég kisebb is és ennyiben maradtunk. Hétvégén még megpróbálom elérni, ha nem sikerült muszáj lesz kitalálni valamit.
2014. máj. 4. 00:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt megcumiztad!:)
2014. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!