Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én reagálom túl, vagy tényleg...

Én reagálom túl, vagy tényleg nem érdemes velük barátkozni? Hosszú.

Figyelt kérdés
Oké, ez elég hosszú lesz. Volt egy barátnőm, X, akivel elsőtől kezdve legjobb barátnők voltunk, tényleg elválaszthatlanok. Aztán ötödikben egészen megváltozott, rengeteget veszekedtünk, és többször is eldurvult a helyzet. Aztán háromnegyed év múlva úgy ahogy kibékültünk, de nem lettünk újra jóban. Akkor barátkoztam össze Y-vel. T-vel és V-vel már előtte is jóban voltam, szóval így lettünk négyen. Hatodikban V egyre bunkóbb lett, folyton visszahallottam T-től és Y-től, hogy miket mond rám, beszólogatott, mindig elhúzta a T-t és Y-t, folyton kirekesztett. Gyakran voltam egyedül, unatkoztam, magányosnak éreztem magam, lassan nem voltak barátaim. Aztán T és Y is észrevették, hogy V mennyire bunkó lett, (előtte ők is röhögtek rajtam, cikiztek vele együtt), úgyhogy végül a bártomat fogták. Így visszagondolva nem volt olyan nagy dolog, de majdnem fél évig tartott, minden nap azzal a tudattal mentem suliba, hogy úgyis lealáznak, kiröhögnek, szünetben majd egyedül fogok gubbasztani valahol, stb. Persze T és Y rendesek voltak velem, ha nem volt ott V, bár Y egyre jobban átvette ezt a stílust. T-vel közel lakunk egymáshoz, sulin kívül kereste a társaságom, mindig elhívott sétálni, de nekem meg elegem lett abból, hogy a suliban ellenségeskedik, itt meg ha unatkozik csak elhív, elvégre én majd úgyis megyek, mint egy csicska. Aztán elrendeződött ez is, de úgy maradtam meg nekik, mint akit lehet szivatni meg apró sértéseket mondani nekik, úgysem veszi észre, meg nem teszi szóvá, tök mindegy. Pedig nekem is nagyon rosszul estek, csak rengetegszer lenyeltem az elején, hátha vátlozik. Mostanában is néha cikiznek, olyan viccként, és szerintük nem sértő. Oké, alapból nem teszem nekik szóvá, ha pár megjegyzést mondanak egy-egy nap, de néha van, hogy Y vagy V egyik nap mintha rám szállt volna. Pl. ma körin állandóan szivatott, cikizet a nevem miatt is (virágokat vettünk az órán), utána pedig tanszobán is olyanokat mondott, hogy te tuti nem fázol, végülis meleg vagy, és nem értettem, hogy miért mond nekem ilyeneket. Az a baj, hogyha szólok neki, akkor én leszek a sértődős, ő csak viccelt, nem kell felkapnom a vizet. Pár napja pedig történt, hogy X elég durva dolgot hazudott rólam nekik. Megmondtam, hogy hazugság, szépen megkérdtem X-et, hogy fejezze be, de ma megint felhozták, és nem vicc, majdnem tíz percig vihogtak megállás nélkül, ami rohadt rosszul eset. Szeretnék velük továbbra is barátkozni, mivel ez általában az esetek 15-20%-ában fordul elő (most már), de engem mégis zavar ilyenkor. Ráadásul ma is az volt, hogy kikölcsönöztem egy alig 200 oldalas könyvet, bele se kezdtem, negyedik szünetben szerettem volna beleolvasni az elejébe, harmadik oldalnál tartottam, mire elkezdtek rinyálni, hogy miért olvasok állandóan, velük nem is törődöm, folyton olvasok, stb. Nagyon szeretek olvasni, amikor voltak ezek a nagyobb veszekedések csak ez kötöt le, amolyan megnyugvás/menekülés volt nekem, és amúgy is érdekelnek a könyvek, szeretek történetek olvasni, kiszakadni egy kicsit a valóságból. Egy hónapja volt utoljára könyvem, ma csak egy kicsit akartam olvasni, és ők máris elkezdték, hogy folyton olvasok. Olyan zavaró, hogy nem csinálhatom azt, amit szeretnék, mert akkor rögtön besértődnek. Egyszerűen úgy érzem, hogy ez egy kicsit felszínes barátság. Jóba vagyunk, tényleg szeretek velük dumálni, nevetni, elmenni valahova, és tényleg jó barátnőim. De mégis, az ilyen esetek egyre jobban zavarnak. Ráadásul a súlyommal is mindig piszkálnak, mert szerintük kövér vagyok (150 cm, 43 kg), meg mivel állításuk szerint X olyan kedves, mindig igaz, amit mond, ezért az is igaz, amit rólam állít. Na most nekem nagyon sok bajom volt X-el, nem mondanám, hogy olyan kedves. Szerintetek?
2014. máj. 7. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes.
2014. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve, hogyan tudnék javítani ezen?
2014. máj. 7. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól vettem ki akkor még általános iskolás vagy1 :)

Ebben a korban (elnézést az ilyen közönséges szóhasználatért) a gyerekek egy része igen kis számí2tó kis dög,azonban az idő múlásával ki fogjátok nőlni.

Három lehetőséged van:

1.Megmondod nekik kerek-perec,hogy1 ezt nem tolerálod! Neked nem kötelességed tovább tűrni ezt! Elmondhatod külön külön nekik,mert így nem befolyásolhatják egymást a válaszadásban.

2. Te is visszavágsz nekik! (Természetesen ezt nem ajánlanám hiszen ebből rosszul jönnél ki. S ne menj le az ő szintjükre..)

3.Új baráti társaságot keresel akikkel jobban kijössz. Akik miatt nem kell megváltoznod!Keress oly1an embereket akikkel hasonló érdeklődési körötök van.

(Van amikor én is pofátlanul előveszek egy könyvet ezzel kimutatva,hogy a beszélgetésben nem óhajtok részt venni.. :D)

Sok szerencsét a továbbiakban! :)

2014. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"ők is röhögtek rajtam, cikiztek vele együtt" Na, én ezen a ponton építettem volna le mindet. Csak szépen csendben, mert látom visszaszólásból te sem vagy jó :) De most komolyan ilyen alakokkal akarsz barátkozni? Próbálj meg hasonló értékrendű emberekkel összebarátkozni, mondjuk csendesebb emberkékkel és könyvmolyokkal. Jobban jársz, mintha olyan embereknek próbálsz megfelelni, akik nem fogadnak el olyannak, amilyen vagy.


És egy jó tanács, Kérdező: az ilyen történetekhez érdemes beceneveket kitalálni, úgy sokkal követhetőbb ;) "Hatodikban Főbunkó-kun egyre bunkóbb lett, folyton visszahallottam Csicska-chantól és Pletyka-chantól, hogy miket mond rám,"

2014. máj. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyha tényleg jó barátnőid, akkor miért készítenek ki? Pusztán azért, hogy ne legyél egyedül, ne barátkozz velük. A sztorim hasonló, mint a tied, szóval leírom neked, hátha tanulsz belőle:

Általánosban én is beleestem abba a hibába, mint te, és engem is folyton kirekesztett a "legjobb barátnőm". Legyen ő is X. Nem tanultam a hibámból, továbbra is barátkozni akartam X-el, aki elárult. Ez 7. osztályban történt. Akkor egy jó ideig rohangáltam utána, mentegetőztem, hogy végre megint jóban legyünk. Mellesleg azt sem tudtam, hogy miért puffogott, mert semmit oka nem volt rá. Szóval végül kibékültünk. Utána egy ideig elvoltunk, de kis időkre mindig meghülyült. Mindig megharagudott rám valami teljesen ártatlan dolog miatt pl. beteg voltam, nem mentem suliba és utána napokig levegőnek nézett. Mi 5-en voltunk egy klikkben, persze ha X berágott rám valamiért, a többiek nem foglalkoztak vele. Tesi órán, ha párt kellett választani, akkor engem szívbaj nélkül egyedül hagytak, ez nagyon rosszul esett. X sorba állította, hogy melyikünket tartja a legjobb barátjának. Én voltam a legutolsó. Ennek ellenére mégis barátkozni akartam vele, mert ha épp nem volt hülye, akkor nagyon jól éreztük magunkat.

Két év telt el így. Jött a középiskola. X-el egy suliba kerültünk és sokáig nem volt semmi probléma. Összebarátkozott Y-al, aki nekem sosem volt szimpatikus, így lettünk hárman. Összebarátkoztunk Z-vel és V-vel. Végül V megbukott így négyen maradtunk, persze Y-t leszámítva továbbra is beszéltünk vele.

Aztán negyedik év végén X és Y elárult. Ez most egy elég hosszú sztori, de a lényeg annyi, hogy szinte mindenki ellenem fordult. Ahogy nálad is, mindent elhittek, amit X-től és Y-tól hallottak. Z csak sodródott árral, őt nem érdekelte a barátságunk, csak az, hogy a suliban ne kelljen egyedül ülnie. Először persze megint csak mentegetőzni próbáltam és rendeződni kezdett a helyzet. Ekkor X olyat tett, amit soha nem fogok neki megbocsájtani (ez megint egy hosszabb sztori). Ekkor megfogadtam, hogy nem fogok többet mentegetőzni, elegem volt már a kétszínű barátságból és inkább leszek egyedül. Amit X tett sok mindenre ráébresztett, hogy mennyi hibát követtem el ezekben az években. Nem vettem észre, hogy kik az igazi barátaim, és inkább azokkal barátkoztam, akik nem érdemlik meg. V kiállt mellettem mindvégig és én mégis azokkal voltam szinte mindig, akik elárultak.

Rájöttem, hogy soha de soha nem szabad mentegetőzni akkor, ha nem te vagy a hibás, mert ha még is ezt teszed, az emberek azt fogják hinni, hogy veled bármit megtehetnek. Miután összevesztem X-el és Y-al Z nem segített nekem, ő velük együtt röhögött rajtam. Szinte egész nap egyedül voltam, kivéve akkor, mikor átmentem a másik osztályba V-vel beszélgetni. Ő végig kiállt mellettem, soha nem volt vele semmilyen bajom. Mivel nem lehettem vele egész nap, általában egyedül ültem. Eleinte nagyon zavart, de aztán egész jól megszoktam, és örültem is neki, ha egyedül lehetek, mert nem kellett állandóan azon aggódnom, hogy most ki hagy ott, hogy most ki hagy cserben. Nem akarok hazudni magamnak, tudom, hogy csak azért ragaszkodtam annyira az X-el való barátságunkhoz, mert féltem, hogy egyedül maradok. Soha többé nem tennék ilyet. Most már nem akarok csak azért barátkozni valakivel, hogy ne legyek egyedül, vagy elfogadjanak. Kit érdekel, hogy mit gondolnak rólam, ha egyedül vagyok? Jól érzem magam. Arra is rájöttem, hogy nem bízhatom rá akárkire a titkaimat, mert rengeteg a kétszínű ember.

Most egyetlen embert nevezhetek a barátomnak, ő pedig V. V pedig többet ér nekem, mint bármilyen kétszínű barát. Rengeteget segített, hogy végre túllépjek ezen az egészen. Bár neki vannak más barátai is rajtam kívül tudom, hogy ő egyikünket sem helyezi előtérbe, tehát olyan probléma fel sem merülhet, hogy pl. valakit kirekeszt... Az, hogy piszkálnak a súlyod miatt, szerintem undorító dolog. Engem is piszkáltak sok minden miatt, de egy igaz barát az segíteni fog, soha nem alázna meg.

Szóval én csak azt tudom mondani, hogy ne barátkozz velük, mert ugyanabba a hibába esel, mint én. Ki fognak használni, ha hagyod magad. Szerintem innentől kezdve hagyd őket és keress normális barátokat. Őket csak az tartja össze, hogy valakit elnyomhatnak. Nálam is ez volt a helyzet előtte, X és Y nem voltak ennyire nagy haverságban. Szóval, ha látják, hogy téged már nem érdekel a dolog, akkor egy idő után majd úgy is szétszóródnak, és ha majd ők is egyedül lesznek, akkor mennek hozzád, hogy jaj, bocsi... Akkor pedig röhögd őket telibe. Nálam is így lesz, legalább is X részéről biztosan. Már alig várom…

Remélem tudtam neked segíteni, ha van valami kérdésed még ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan írj. :)

2014. máj. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!