Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Öngyilkos akar lenni?

Öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Te mit tennél, ha egy barátod vagy ismerősöd egy szakadék/híd/vonat felüljárón lenne öngyilkos szándékkal és csak TE vagy az egyetlen, aki meg tudja állítani(közelében vagy). Mit mondanál/tennél ebben a helyzetben?



Félreértés ne essék, nincs itt öngyilkossági kísérlet, csak érdekel az olyan emberek munkája, akik ezzel foglalkoznak (azt hiszem, van ilyen).


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 9. 18:02
 1/3 acelsziv ***** válasza:
Jó módszer megkérni, hogy mondjon egy okot arra, hogy ne éljen... Elmondja. Nyugtázod. Mondatsz vele még egy okot. Elmondja . nyugtázod. És így tovább, amíg már nem fog tudni mit mondani. De kibeszélte a dolgait és nem fogja megölni magát.
2014. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bruce_Wayne ***** válasza:
49%
épp minap volt rá példa, egyik nagyon közeli nő nemű barátom kiakadt a szerelmi kapcsolata miatt, sírás kétségbeesés és a többi mellékhatás hogy neki elege van az életből.Én azt mondtam ha öngyilkos lesz én utána még meg is rugdosom,felgyújtom és az elszenesedett hullájával fogok közösülni. Bevált mert másnap írt smst hogy köszöni de soha nem volt még jobban, és másképp látja a világot :D Persze elmondtam még neki azt is hogy véleményem szerint az öngyilkos hajlamú ember egy szánalom, amellett hogy gyenge személyiségre utal,amolyan figyelemkeltésre szolgál csak, hogy ugyan vegyél már észre,ki akarom nyírni magam.Egyesek az egész életüket fogyatékkal,testi vagy lelki hiányosságokkal élik le, mindent megadnának azért hogy egészséges testben élhessenek,netán még ennek ellenére is boldogok,akinek meg minden adott olyan jelentéktelen dolgok miatt vetne véget az életének hogy az valami szánalmas.Ha ezek után is úgy gondolja szart se ér az élete, akkor tudod mit? Tegye meg.
2014. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó látszik hogy te nem voltál még depressziós.
2014. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!