Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adnál kölcsön az 5. -6....

Adnál kölcsön az 5. -6. legjobb barátodnak kölcsön (kb megtakarításod harmada) úgy, hogy 80%-hogy vissza tudják adni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 10:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2014. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az az elvem, hogy barátságban, rokonságban nincs kölcsön. Ez könnyedén a kapcsolat rovására menne. Nem adok és nem is kérek kölcsön baráttól vagy rokontól, főleg ha csak 80 százalék van arra, hogy vissza tudom/tudja adni. Persze most nem néhány ezer forintról van szó, hanem nagyobb összegről, nem tudom, hogy neked mekkora a megtakarításod harmada.
2014. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképp vagy 2 tanúval aláírva, persze úgy sem lesz egyszerű visszakapni ha nem akarja adni. Persze itt az összegtől is függ a dolog, ha jó haver és nem sok pénz akkor persze kockáztathatsz, de 5-6 dik az nem olyan jó már nem?
2014. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, hogy 5-6. legjobb barát? Óvodáról beszélünk? Amúgy senkinek nem adogatnék kölcsön, még lepapírozva sem, mégha lenne is miből, mert baráti-családi körben a legkínosabb a pénzed után járni, aztán mi van akkor, ha a másik fél csődöt mond vagy nem hajlandó fizetni? Ha pénzről van szó, akárki képes önmagából kifordulni.
2014. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja kezdjük ott, hogy mi az hogy 5-6-ik? Én nekem vannak barátok, és nem barátok, szerintem értelmes ember nem rangsorolja őket.


Meg az is mi hogy 80%-hogy visszaadja? Mi alapján százalékolsz? A kölcsönt vagy adja vissza, vagy nem kap egy büdös fillért se.


A kölcsönről meg annyit, hogy miért van rá szüksége, mekkora az az összeg, de nagyobb összegnél tuti szerződést iratnék, meg lepapíroztatnám a dolgot....ha adnék, de valószínűleg nem adnék senkinek nagy összeget, mert az mégsem olyan hogy "meghívlak, majd visszahívsz". Még ha jól állnék is anyagilag, akkor se, mert aztán képes lenne rászokni. Ráadásul a megtakarítás mindig jól jöhet vész esetén, és akkor abból lesz a balhé, hogy neked mégiscsak kéne a pénzed, de ő meg közli hogy "bocs nem tudom visszaadni".


Sőt, már kb nem egy kérdést olvastam itt is, ahol a kedves "kölcsönző" volt felháborodva, hogy hogy merészeli a kölcsönadó visszakérni idő előtt a pénzt, mert hogy ő csak ekkor meg akkor tudná adni.


Mekkora összegről lenne szó?

2014. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem! Csak annak adnék akitől nem sajnálnám akkor sem,ha soha nem adná vissza,és egy ilyen személy van,az anyukám.

Pláne nem így,hogy 80%-ban vissza adja,és ha nem akkor mi van? Buktad?

Amúgy írta itt valaki a szerződést.Nem ér semmit...

2014. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ennyi k.c.ögöt! Nem rangsorolok, de az embernek ált van egy két barátja, akire test vérként néz, van néhány még akit barátnak nevez, és van a harmadik hullám, a haverok.
2014. máj. 10. 23:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja nem rangsorol, aztán meg felsorolja hogy mi a rangsor...aztán még ő köcsögöz másokat...hát eszem megáll :D



Tudod mit, adjál nekik amennyit csak tudsz.

2014. máj. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Dilemmád eldöntéséhez gondold át az alábbiakat.


Azok az emberek, akik körülvesznek bennünket (mármint társaságilag), két csoportra oszthatók:


barátok és

ismerősök (lezserebb szóhasználattal: haverok)


A barátság a legfontosabb emberi érzelmek egyike, mert olyan bizalmi csoportokat hoz létre a nagy és az egyén számára áttekinthetetlen szociális környezetben, amely segít túlélni, stabilizálódni, fejlődni. Barátság - szemben a szerelemmel - mindig kétoldalú. Ha nem az, akkor nem barátság, csak ismeretség. A baráti kör nem más, mint a család kiterjesztése.

A család azoknak az embereknek a csoportja, akikért mindent megteszünk, nem a vérszerinti rokonok (gondoljunk a férjre vagy feleségre). Ez legtöbbször reflexív, azaz kölcsönös viszony. A barátság viszont mindig az.

Mivel a barát számára mi épp olyan fontosak vagyunk, mint ő nekünk (ismét: ha nem így van, akkor csak haver), ezért biztosak lehetünk abban, hogy ha segítséget kér, akkor valóban szüksége van rá. És a családért, a kiterjesztett családért ugyebár mindent megteszünk...


Az én felfogásomban nincsenek legjobb, meg kevésbé jó barátok. Csak barátok és nem azok vannak. A feladatod tehát az, hogy eldöntsd: az "5.-6. legjobb barátod" a barátod-e, vagy csak egy haver.


És ebben senki nem tud neked tanácsot adni...

2014. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

"...a jó házasság a barátságra való tehetségen alapszik."

Friedrich Nietzsche

Nekem a nejem a legjobb barátom, egyébként mindenki haver.

Egyébként a kölcsönadás szinte minden esetben problémás mind2 fél részéről.

2014. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!