Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam egy legjobb...

Kölcsönadtam egy legjobb barátomnak 1000 eurót régebben. Ma konkréten felhívott és elmondta hogy nem fogja megadni. így jártam nincs papírom róla, bevagyok húzva, vége a barátságunknak ne is keressük tovább egymást?

Figyelt kérdés
tehetek bármi olyanjogi lépéseket hogy kellemetlen legyen neki a dolog, pedig tudom hogy nem kapom már vissza valószínűleg a pénzt? közjegyző stb mit tud segiteni?

2014. ápr. 6. 03:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül semmit. Polgári peres eljárást indíthatnál, de papír, és tanúk nélkül csak annyit érsz el, hogy meg kell jelennie a tárgyaláson, ahol a javára döntenek és te meg fizetsz az ügyvédnek meg a perköltséget a bíróságnak.
2014. ápr. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Szokták ilyenkor eltörni egyik ujját, kilátásba helyezve egyéb atrocitásokat.
2014. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Verőemberek! okosba is meglehet oldani!
2014. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
kocsijával valami esetleg történik, háza, telefonja ilyesmikkel lehet játszani :)
2014. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha, utolsó három valaszado rendkívül jo ötleteket adott. Kerdezonk önbíráskodás/súlyos testi sertés/ felvujtas miatt börtönbe is kerülhet.....


Pereld be. Arra készülj, hogy alap kerdes lesz, hogy honnan volt 1000eurod es van e tanu a kölcsönre.

2014. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Perelés helyett, vagy mellett imádkozhatsz is! Kb ugyanolyan hatékony.
2014. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a verőemberek sem golyóállók

papír nélkül ez tanulópénz lesz

2014. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Józsi21 ***** válasza:
67%

Na figyelj!Én azt tenném,hogy felhívnám a tagot,és kérném a kölcsön megfizetését.Természetesen a telefonhívást rögzíteném,két,három tanu jelenlétében a telefonhívást kihangosítanám,és így próbálnám jogi útra terelni az ügyet.

Fizetési meghagyást kérnék,ha ellentmondana,bizonyítani tudnád a tartozást.Ha nem mond ellent,nyertél,az összeg behajtható.

Természetesen ez sem igazi megoldás,de talán lehet vele kezdeni valamit!

2014. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8. ő meg simán letagadja a bíróságon a telefont.. azt fogja mondani hogy nem volt nála a telefon nem ő vette fel..


ennyi erővel én végigmegyek az utcán azt kiabálva hogy megöltem valakit, szerinted lecsuknak emiatt? nem.. nincs hulla nincs bizonyíték


ez így még kevés lesz ellene, ez sajnos tanulópénz volt

2014. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Józsi21 ***** válasza:
0%

Kedves 9-es!

1.Pontosan emiatt kell a tanú a beszélgetéshez.

2.A szolgáltatótól ki lehet kérni a híváslistát.

3.Ha tudja bizonyítani a tartozást,még a törvénnyel is meggyűlhet a baja(majd írj,ha tudod miért)

4.Bocsáss meg nekem hogy tanácsot próbálok adni,még ha harmatgyengét is!

Tudom hogy eléggé silány tanácsot adtam,de még működhet is.Tudod elég keserves megkeresni azt az 1000 eurót,jó szándékkal kölcsön adni,utána meg a kérdező igyon rá hideg vizet?

2014. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!