Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik legjobb barátnőm állandóan kölcsönkéri a cuccaimat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elegem van abból, hogy mindig engem tekint annak, akinek a szekrényéből bármikor kölcsönkérhet akármit. Én nagyon szeretek öltözködni és akár pénzt is félreteszek, hogy minőségi, márkás cuccokban járhassak. Ő inkább cigit vesz és többet bulizik, minthogy pl zaras ruhát vegyen magának. A cuccaimért nekem kell elmenni hozzájuk és nekem kell telefonálni értük. Ha nem teszem, akkor sosem kapom vissza. Minden ruhámat kibolyhosodva, kinyúlva, fakottan kapom vissza. Ami nem ruha azt karcosan. Ha valami új dolgom van, azt azonnal megjegyzi és kinézi magának. A nagyon drága holmijaimat, elsumákolva adja vissza, és nem fizeti ki a káromat. Ebben az a leggázabb, h őt két szülő eltartja. Mindig mézesmázosan kéri el és akkor amikor nem számítok rá, így még csak hazudni sem tudok, h miért nem tudom odaadni. Volt már olyan is hogy egy alkalomra kompletten elkért 6 olyan ruhát, amiben hétköznap járok és nem gondolt bele, hogy akkor én így miben megyek iskolába... Volt olyan is, hogy egy drága ruhámat 4 egymást követő buliban négyszer kért el, mintha nem is tudom, kb az övé lenne. Soha semmivel nem viszonozza. Szeretném, ha barátnők maradnánk, de én ezt nem tűröm tovább. Ez neveletlenség szerintem. Mit csináljak? Segítsetek?

2013. márc. 19. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondhatod,hogy anyádnak/ apádnak tudomására jutott/ feltűnt neki hogy folyton a te cuccaidat viszi el és hogy nem engedik,hogy megint kölcsönadj valamit. Vagy csak sumákold el, elkéri és mond hogy majd holnap, késöbb,odaadod,aztán mindig elfeletkezezle róla.

A legegyenesebb dolog viszont az lenne, ha megbeszélnéd vele,hogy te ezekre nagyon sok pénzt költesz amit, összespórolsz és nem szeretnéd ezentúl odaadni. Ezt mind kedvesen, nyugodtan elmondani, meg hogy sokszor rossz állapotban kapod vissza és megérted hogy ez nem az ő hibája, csak a sok használtat teszi és ezért is szeretnéd ha kevesebbet lenne használva.


Ha megoldódott a dolog, írd meg hogy sikerült és hogy érted el. :)

2013. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Balu86MH válasza:
83%
hát ha az egyik legjobb barátnőd, akkor biztos nem fog megsértődni, ha megmondod neki, hogy téged ez zavar és légyszi ne ... erre nem gondoltál? :D
2013. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!