Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak még akik magányosnak...

Vannak még akik magányosnak érzik magukat az egyetemen, és emiatt szomorúak? Ti hogy teszitek magatokat túl rajta?

Figyelt kérdés

Én rengeteg filmet nézek, de félek, hogy ez a tanulás rovására megy. De ha abbahagyom a filmnézést, akkor nem tudok mit kezdeni a magánnyal. Mit tehetnék? Hogyan szerezhetnék barátokat? Még csak első éves vagyok, ráadásul egyedül lakom, távol otthonról, de nem akarok még négy évig így élni. Úgy érzem, a szüleimnek teher vagyok, ritkán beszélünk, és nincsenek is igazán barátaim otthon sem. Jobban mondva, mióta kimentek külföldre, megszakadt a barátságunk. Sokszor sírok az egyedüllét miatt, de nem akarok tovább szomorú lenni. Tudnátok tanácsot adni?

L



2014. máj. 25. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mentél koliba? Az azért lényegesen megkönnyítené a helyzetedet, mert ott rá lennél kényszerülve arra, hogy emberekkel kommunikálj. Amúgy meg felnőtt ember vagy, menj oda azokhoz az emberekhez, csoporttársaidhoz, akik szimpatikusak, esetleg ha látod hogy valaki egyedül van, szólítsd meg. Csak egyet ne csinálj. Ne várj a csodára, hogy majd otthon filmnézés és siránkozás közben a csoporttársaid becsengetnek hozzád...
2014. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egy hagyományos koliban nem tudnék tanulni, voltam kolis, de nem bírtam, és ott sem tudtam barátkozni. :)

De azért köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz. :)

2014. máj. 25. 19:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ott lehet, hogy másfele kéne keresni a problémát. Ne haragudj, de az nem normális dolog, hogy egy felnőtt ember nem tud kapcsolatokat kialakítani. Nem gondolkoztál esetleg egy pszichológuson?

Próbálj odamenni normális emberekhez, akiken látszik, hogy nem kőbunkók... kérdezd meg, hogy a koli nem szervez-e valami bulit, ahova külsősök is mehetnek, vagy kérdezd meg, hogy esetleg nem megy-e a csoportotok együtt bulizni, ilyesmik. Nálunk pl tök jó programokat csinál a HÖK, a csoporttársainkkal minimum havi 1 közös bulit tartunk, ahova mindenki megy. Ilyeneket lehetne kezdeményezni, szólni a HÖKnek, hogy van rá igény.

2014. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál többször is, igaz komplexebb problémával, de ez is benne foglaltatott. Sajnos, nem vagyok gyakorlott a kommunikációban, és az emberekkel is nehezen találom meg a közös hangot spontán élethelyzetekben. Sajnos, a korom nem hozza magával automatikusan a felnőtt viselkedést, bár gyanítom, ezzel nem vagyok egyedül. :)
2014. máj. 25. 20:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csoporttársakkal való kommunikáció ennyire nem játszik, akkor nézz sorozatokat, filmeket, tanulj, olvass a szakmáddal kapcsolatban (egyszer még nagyon jól fog jönni ha egy-két szakirodalmat elolvasol...), ha olyan albiba vagy, akkor vegyél vmi kisállatot, akkor talán nem érzed magad annyira egyedül. Nézz körül hogy az egyetem milyen lehetőségeket kínál és menj el egyedül, ha úgy hozza akkor beszélgess emberekkel is, ha nem, akkor ne erőltesd. Menj koncertekre, kiállításokra, ha még nem ismered a környéket, akkor kirándulj. Ezek mind olyan programok, amik szerintem egyedül is élvezetesek lehetnek.
2014. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pedig jót tenne a kollégium, tanulni pedig a könyvtárban is lehet + ha normális a kollégium, akkor ott is, mert nyilván mindenki tanulni akar, ha máskor nem, hát a vizsgaidőszakban.

Akár el is járhatnál bulizni, ismerkedni lehet az előadások, gyakorlatok előtt, után, között, alatt is, valószínűleg a többiek sem zárkóznának el előled, vagy ha vannak valami öntevékeny körök az egyetemen, akkor a szimpatikusabbak programjaira el is látogathatnál.

Ismerősöket nem nehéz szerezni, csak nyíltnak, bátornak kell lenni és nem attól kell félni, hogy mit is gondolnak rólad, stb. Aztán akivel jobban kijössz, abból akár barát is lehet idővel.

2014. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. máj. 25. 20:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Koleszba kéne menned. Gyűlölni fogod, de oda kell menned.
2014. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De ha utálni fogom, akkor nem is érzek majd indíttatást, hogy barátkozzam, sőt mi több, lehet, hogy az ottani embereket is meggyűlölöm, mert pl. hangoskodnak, és nem hagynak tanulni. Ha pedig valaki nem hagy tanulni, azt nagyon utálom. Legyen az akár a saját anyám is.
2014. máj. 25. 22:27
 10/16 anonim válasza:

Ha érdeklődő vagy a többi emberrel, akkor idővel ők is érdeklődőek lesznek a te irányodba. :)


Voltam hasonló helyzetben, baromira utáltam, de végül sikerült kimászni belőle. :)

2014. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!