Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak még akik magányosnak...

Vannak még akik magányosnak érzik magukat az egyetemen, és emiatt szomorúak? Ti hogy teszitek magatokat túl rajta?

Figyelt kérdés

Én rengeteg filmet nézek, de félek, hogy ez a tanulás rovására megy. De ha abbahagyom a filmnézést, akkor nem tudok mit kezdeni a magánnyal. Mit tehetnék? Hogyan szerezhetnék barátokat? Még csak első éves vagyok, ráadásul egyedül lakom, távol otthonról, de nem akarok még négy évig így élni. Úgy érzem, a szüleimnek teher vagyok, ritkán beszélünk, és nincsenek is igazán barátaim otthon sem. Jobban mondva, mióta kimentek külföldre, megszakadt a barátságunk. Sokszor sírok az egyedüllét miatt, de nem akarok tovább szomorú lenni. Tudnátok tanácsot adni?

L



2014. máj. 25. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
hallottál már az Aiesec-ről? Ott rengeteg emberrel megismerkedhetnél, főleg külföldiekkel, de magyarokkal is. Teljesen önkéntes és fejlesztheted az angol vagy egyéb idegen nyelvtudásodat is! Nekem nagyon jót tett! Ajánlom neked is:D
2014. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még róla. Ez egy ilyen szervezet, ahova tagként csatlakozni kell? És mi célból jött létre? Hogy lehet hozzá csatlakozni?
2014. jún. 3. 20:45
 13/16 anonim ***** válasza:
2014. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett veled? :) Sikerült összebarátkozni valakikkel?
2014. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm az érdeklődésed. :) Sajnos, még nem sikerült barátokat szereznem, mert rájöttem, hogy félek az emberektől, félek kommunikálni, mindig azt érzem, hogy untatom őket. Most megpróbálok jobban a tanulmányaimra koncentrálni, és ezzel ellensúlyozni a magányt.

Az Aiesec-re nyáron nem volt időm, és valszleg idén sem lesz a szakmai gyakorlat miatt, de egyszer majd mindenképp szeretném megpróbálni, hiszen az önkéntes munka még szakmai szempontból is nagyon előnyös. :)

2014. szept. 20. 21:02
 16/16 anonim ***** válasza:

Örülök h válaszoltál! Amúgy én is hasonló cipőben jàrok, mint te. Másodèves vagyok idèntől ès kb 5 ember van akikkel szoktam beszèlgetni órák előtt vagy után, nèha elkisèrjük egymást egy másik órára vagy kèrünk jegyzetet egymástól. Ennél mélyebb kapcsolatot senkivel nem alakítottam ki és szerintem már nem is fogok. Nekem amúgy vannak barátaim egyetemen kívül, bár nem annyira sok + még dolgozom is suli mellett, szóval nagyon nem is bánom hogy nincsenek barátaim ott, mert időm se lenne rájuk :S Szerintem a sulin kívüli barátaiddal próbáld meg minél jobban tartani a kapcsolatot (bár azt írtad hogy külföldön vannak... :/), vagy esetleg egy társas albérlet ahol mondjuk ketten vagy hárman lennétek nem lenne megoldható? Nem is lenne úgy olyan drága és azért csak ismerkednél korodbeli, egyetemista lányokkal. Idővel lehet hogy még barátnőkké is válnátok vagy valami.

Nem tudom hogy melyik városban tanulsz és laksz a suli alatt, de ott ilyen egyetemi szervezetek vagy klubbok akár sulitól függetlenül nincsenek? Ahová tudnál járni, esetleg egy tanfolyam? Bár az utóbbi sajnos pénzes.

2014. szept. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!