Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érezheti magányosnak valaki...

Érezheti magányosnak valaki magát így?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a barátaim megszűntek létezni körülöttem,egyszerűen cserben hagytak.emiatt nem is nagyon bízok senkiben (1 embert kivéve, a páromat)

2 éve költöztünk el "új" helyre, de őszintén még nem tudtam megszokni, és nem ismerek szinte senkit a környéken. Sokat sétálok, biciklizek, bejárom a környéket, olykor-olykor a kutyámnak köszönhetően szóba is elegyedek egy-egy emberrel de ezen kívül az emberi kapcsolataim beszűkültek.

(Persze, most jön az hogy van párom, de akkor minek nyavalygok...igen, nem is nyavalyognék, de mivel ő messze van és ritkán találkozunk, azért rajta kívül néha jó lenne valakivel beszélgetni, vagy sétálni,biciklizni..valami.)

Az ember alapvetően társas lény, szüksége van társaságra, nos, én is így vagyok. Mivel nagyon nem bízok meg senkiben, nehezemre esik így barátkozni is, de érzem, hogy egy laza barátság nagyon jó lenne. Az egész nyaram abból állt, hogy a szabadnapjaimon végig egyedül voltam, letekertem 60 km-ert társaság nélkül, elég unalmas. Ha elviszem a kutyám sétálni, állandóan dumálok hozzá, de már hülyének néznek :D

Nem vagyok egy bulizós fajta, úgyhogy a szórakozóhelyeken való ismerkedés kilőve...

Hogy lehetne "barátokat" szerezni?


23/L


(A normális válaszokat megköszönném, hülyék kíméljenek!)



2013. nov. 29. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez jó kérdés, mert én is hasonló vagyok.

én is inkább elmegyek biciklizni, mint részeg embereket hallgassak, ki hogy fektetett le kit, meg ehhez hasonlók.

bár őszintén nem értem egy kutya meg egy férfi mellett hogy lehet unatkozni, annyi mindent kezdhet az ember az életével, szívesen kölcsönvenném a szabadidőd.

pl a tanuláshoz, sporthoz nem kellenek emberek. néha csak hátráltatnak. persze ez meglátás kérdése.


ha besézlgetni akarsz emberekkel, felszínes akármiket neten is lehet létrehozni. barátokat szertintem meg esélytelen manapság találni, örülj ha egyáltalán a kapcsolatod működik és a kutyád enm ugat rád.


valsózínűleg egyrészt a te személyiséged is okozója ennek ahelyzetnek, de legalább a magányban megtisztul az ember kicsit.


egyébként meg ha van pénzed: kiállítás, színház, parkok, stb, de szerintem eleve nem vagy társasági személyiség, úgyhogy értelmetlen felsorolni ilyeneket.

2013. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Olyan sok szabadidőm nincs, hogy halálosan unatkozzak, az tény, de néha jó lenne gy emberi lénnyel beszélgetni, vagy épp biciklizni, hogy ne bolonduljak meg.

Hidd el, egy kutya és egy pár mellett is lehet azért néha unatkozni.

Kitaláltam már mindent hogy lekössem magam: festek, rajzolok, verset írok, dalszöveget írok, barkácsolok,mesét írok, fotózok...szoval őszintén szólva rengeteg mindent csinálok, de úgy érzem valami hiányzik. ezt a valamit keresem már évek óta.

2013. nov. 29. 00:32
 3/11 anonim válasza:
Véleményem szerint igaz barátot ritkán találunk.Esetleg hasonló érdeklődési körű embereket kéne megcélozni bár az nem igaz barátság de,hogy ne unatkozz ahhoz pont elég.Aztán ki tudja mi alakul.Vagy a környezetedben lakó emberek esetleg.Én pár éve költöztem el de szerencsére az igaz barátom megmaradt nekem:-) De nehéz elképzelni mi lenne nélküle.Az viszont nagyon jó dolog,hogy egyedül is feltalálod magad.Nekem ez sem menne.Türelmes leszel biztosan összefutsz valami olyan emberrel aki értékes a számodra.
2013. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Most olvasom milyen izgalmas dolgokat csinálsz.Ilyen kissebb klubokra nem gondoltál?
2013. nov. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Milyen klubokra gondolsz?
2013. nov. 29. 00:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen az egyesületben való sportolás jutott eszembe. Én nem direkt de csomó ismerőst szereztem így meg haverokat. Meg vannak közös kirándulások meg laza programok évente 2-3 meg persze az edzések :)
2013. nov. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lenne legalább a megyét leírni az ilyen kérdések végén, hogy hol laksz? :)
2013. nov. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Minden hadititok :)

Amúgy Győr -Moson -Sopron Megye

2013. nov. 29. 10:34
 9/11 anonim ***** válasza:

"Kitaláltam már mindent hogy lekössem magam: festek, rajzolok, verset írok, dalszöveget írok, barkácsolok,mesét írok, fotózok...szoval őszintén szólva rengeteg mindent csinálok, de úgy érzem valami hiányzik. ezt a valamit keresem már évek óta."


akkor tényleg lehet, hogy neked az kell.


hová valósi vagy? lehet, hogy csak egy kis faluban laksz, azért nincs senki, aki veled menne.


pedig gy-m-s megyében jobb módú emberek élnek, nem is értem.


szerintem úgy kellene feltenned a kérdést mondjuk a sport-bicikli témkörben, hogy van-e valaki a városodból aki nyitott ilyen programra.

2013. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem egy eldugott kis faluban lakok, annak mondjuk jobban örülnék...mikor ilyen kieső, kis létszámú faluban laktam, sokkal több ismerősöm volt, pont azért mert szinte mindenki ismert mindenkit. De mivel közel vagy egy nagyváros, így a fiatalok inkább ott vannak, nem is látni szinte soha senkit a faluban ( akkor tudtam meg hogy néznek ki a szomszédaim, mikor áramszünet volt és kimentek az udvarra XD )

Tervezem hogy elmegyek capoeirázni, így mégiscsak egy közösség rész leszek, talán akadnak "barátok" is.

Elvégeztem 2 tanfolyamot, de hiába lettem jóba tanfolyamtársaimmal, egyszerűen a tanfolyam után eltűntek, hiába keresem őket, ugyanígy vannak a volt munkatársak is.

Van, aki meg sem akar ismerni az utcán, vagy ha írok neki nem ír vissza, hiába keresem nem reagál, pedig legutoljára abban maradtunk hogy beülünk valahova iszogatni.

Szoval érdekes dolgok ezek.

2013. nov. 29. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!