Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem is be kellene szállnom...

Nekem is be kellene szállnom a költségekbe?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem a főiskolát, ahol első hónapban összeállt egy 10 (6 fiú, 4 lány) fős baráti társaság. Nagyon sok közös buli, mozi, fesztivál, nyaralás belefért az első egy évbe, bár én ezeken leginkább csak az első félévben voltam jelen, mivel rájöttem, hogy ez nem igazán a nekem való társaság.

A második félévben elég sokat kimaradtam a közös programokból, nem szívesen vagyok ezekkel az emberekkel, különbözőek vagyunk. Viszont rajtuk érzem, hogy kedvelnek, hívnak mindenhová, és ha nemet mondok, akkor csalódnak, a buliból pedig volt már, hogy felhívtak, hogy beszéljünk kicsit, és mindig unszoltak, hogy még akár most is mehetek.

(egyébként találtam pár értelmesebb embert, velük jobban érzem magam, sok bennünk a közös)


Az első félévben volt a társaságból pár emberkének szülinapja, így titokban összedobtuk a pénzt, és vettünk nekik valami szépet. Az én szülinapom decemberben volt a vizsgaidőszakban, és amikor januárban találkoztam a három lánnyal, akkor csak tőlük kaptam ajándékot, ami aligha került pár száz forintba fejenként. A fiúk csak üzenetben köszöntöttek fel.


A második félévben 3 ember szülinapja van, egynek beleadtam én is pénzt az ajándékba, mert voltam a buliján, a másik kettőnek most kezdték el gyűjteni a pénzt. Hát eléggé gondolkodok azon, hogy mit csináljak.

Mindenkinek szervezik az ajándékot, és nem is akármit kaptak/kapnak, nekem meg csak egy kis apróságot vettek a csajok.


Tudom, hogy ez nagyon felszínesnek hangzik, és nem vagyok pénzéhes, meg nem azt nézem, hogy mi mennyibe kerül (még ha ebből most úgy is tűnik), de kicsit furának tartom a helyzetet. Mivel az első félévben volt az én szülinapom, amikor még állandóan velük voltam, úgy gondolom, hogy hiába esett a vizsgaidőszakra, engem is felköszönthettek volna rendesen...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Adnátok pénzt az ajándékokra?


(Lehet túlreagálom, de rosszul esik az egész, még ha már nem is nagyon vagyok velük és nem kedvelem őket. A szülinapomkor még nem így volt.)


2014. máj. 30. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem adsz bele akkor itt most elválnak útjaitok.Neked is jobb lesz.
2014. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha ők sem adtak pénzt a te ajándékodba, neked sem kell költened rájuk. Köszöntsd fel őket üzenetben te is, aztán ennyi.
2014. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a gond? Nem vagy már velük. Nem kaptál egyenlő bánásmódot, amikor még velük voltál némileg. Hanyagold az egész társaságot. ha valaki egyénileg még számít nálad, azt bármikor megköszöntheted magad amikor van rá alkalom.
2014. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már nem akarod velük tartani úgy a kapcsolatot, akkor ne adj be.

Egyébként nekem is rosszul esne, hogy mindenki szülinapjára így készülnek, csak az enyémre nem.

2014. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy ezek szerint nem csak én nem látom "jogosnak" ezt az egész helyzetet.

2014. máj. 30. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem várhatnák el azt, hogy te is adj bele pénzt, ha így bántak veled.
2014. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!