Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amióta a legjobb barátnőm...

Amióta a legjobb barátnőm lefogyott, azóta mindenkit kritizál. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
1 év alatt fogyott le kb 15kg-ot. Meglátszik rajta és örülök, hogy boldog így de szerintem ettől még nem kéne mindenkit leszólnia. Ő most abban a tudatban van, hogy ő nagyon csinos, pedig még van rajta felesleg. Ő meg azokat is ledagattozza akik még talán tőle is vékonyabbak vagy úgy néznek ki mint ő régen. Valahol elfelejti, hogy honnan indult és milyen érzés ha ledagattozzák. A másik az, hogy én is elkezdtem vele együtt de én amit leadtam vissza is szedtem és régen mindig arról beszéltünk, hogy milyen rossz, hogy mások így néznek ránk stb, közbe meg ő most ugyanezt csinálja. Meg mondja magára, hogy milyen dagadt mert szerintem azt várja, hogy mondjam azt, hogy nem is. Elmondja nekem, hogy hány kiló most és ennyit meg ennyit fogyott, de én nem tudok erre mit mondani. Örülök neki. Ha lát egy kicsit nagyobb darab lányt akkor mindig úristenezik. Ez engem zavar, de nagyon önfejű ezért inkább nem is mondok neki semmit mert egyből kiakadna vagy megsértődne de erről nem tudok így senkivel se beszélni. Nem féltékeny vagyok rá csak zavar, hogy így viselkedik és ilyeneket mond. Valamelyik nap szóba jött és mondta, hogy 1-2 éve milyen undorítóan nézett ki, kb úgy nézett ki mint én most. Nem mondtam erre se semmit. A másik meg az, hogy kb mindenkire mondja, hogy milyen csúnya, mintha ő hibátlan lenne. Amióta lefogyott nagyon meg van változva ilyen téren... de ha mondanám neki akkor az lenne, hogy én vagyok a hülye és én változtam meg. Na mindegy.. még oldalakat tudnék írni erről. Szerintetek mit lehetne tenni, hogy észrevegye magát? Nem akarom a szemébe mondani, mert abból csak veszekedés lenne én meg azt nem akarom. 16 éves.
2014. jún. 24. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát pedig el kéne vele beszélgetned, hogy nagyon megváltozott és egyre rosszabbul érzed magad vele és megbántott. Ha meg lehet beszélni, beszéljétek meg. Ha nem lehet, akkor nem igazi barátnő.
2014. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiiii ***** válasza:
90%
Ez a legjobb barátnőd?!
2014. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10 éve vagyunk legjobb barátnők, mindenről beszámolunk egymásnak de ismerem már annyira, hogy tudjam, hogy ha ilyenről van szó akkor abból csak a vita van. Mert ő nagyszájú és könnyen robban, én meg csendes de én is könnyen robbanok. Tehát ennek jó vége nem lenne. Valahogy máshogy kéne rávezetni a dolgokra.
2014. jún. 24. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem egészséges ha valaki ilyen "könnyen robbanós" fajta. Muszáj megtanulni kommunikálni egymással, mert (nem csak) a barátság, (de később) párkapcsolat, házasság, stb. is rámehet a basáskodó stílus miatt. Ne nyelj le mindent örökké.
2014. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az egyik mondatom picit félreérthető.

" 1-2 éve milyen undorítóan nézett ki, kb úgy nézett ki mint én most." mondatomat inkább úgy fogalmaznám, hogy 1-2 éve milyen undorítóan néz ki (olyan volt mint most én). Tehát azt már nem ő mondta, hanem én gondoltam magamban.


Egyébként tudom, ez egy rossz tulajdonságom de türelmetlen is vagyok és ha valaki kiabál vagy veszekszik velem, akkor én se tudok hozzá szépen beszélni. Viszont nagyon nem is merek másokkal szembeszállni mert nincs semmi önbizalmam, nem tudom magam megvédeni.

2014. jún. 24. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Szedd össze magad. Muszáj megvédened magad. A félelmed csak úgy győzheted le, ha szembenézel vele. Nem egészséges, ha mindent lenyelsz, mert akkor az azt jelenti, nem vagytok a barátságban egyenrangú felek. Ez így alá-főlé rendeltségi viszony. Egy barátságnak arról kell szólnia, hogy segítünk egymásnak. Gyakorlati meg lelki dolgokban is. Én is 10 éve vagyok a legjobb barátnőmmel barátságban. Néha volt, hogy megsértődött pár hétre. De sokat fejlődtünk együtt és tanultunk egymástól. Mindig mondunk véleményt egymásnak de sosem bántón - néha megesik, hogy nem törődünk a véleménnyel és olykor pofáraesünk - igen, nem vagyunk tökéletesek. :D De mégis maximálisan megbízhatunk egymásban, hiszen jót akarunk egymásnak. :)


Olvass el esetleg néhány könyvet a kommunikációról és ha tetszett, add oda a barátnődnek is. Dale Carnegie és Allan Pease könyveit ajánlom. ;)

2014. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is ideje lenne megtanulni kommunikálni. Úgy felhozni témákat, kényes pontokat, hogy a kritika építőnek hasson, ne bántónak, és kritika kapásánál nem automatikusan defenzív pontot felvenni.

A barátnődnek szerintem fel se tűnik, hogy mennyire idegesítő, vagy mennyire bántó, a legtöbb ilyesmit nem is tudatosan csinálják. Beszéld meg vele, hogy picit idegesítő, és hogy megbántott azzal, amit mondott, még ha nem is tűnt neki fel.


Az egészségtelen, hogy folyton másokat néz és másokhoz méricskéli magát. Szerintem több oka lehet:


Az egyik, hogy nincs még stabil önbizalma, azzal próbálja megerősíteni saját egoját, eredményeit, hogy mások megjelenését fikázza. Az, hogy másokat lehájpacniz, egyrészt a saját korábbi énjének ostorozása (önutálat az is, nem hagyta a háta mögött), másrészt ezzel vállon is veregeti magát, hogy ugye de megérte diétázni, betartani...


A másik, hogy mivel fogyózott, eredményesen is, nagyon rákattant az agya a témára, ekörül forognak a gondolatai, ez a fő témája.


A harmadik, ezzel kapcsolatos, hogy mivel megszenvedett nyilván a fogyásért, azok fölé helyezi magát, akik kövérebbek, nem dolgoznak az alakjukért, nem olyan sikeresek.

2014. jún. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!