Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan engedjük el a "barátain...

Hogyan engedjük el a "barátainkat"?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm. Szinte testvérek voltunk, amióta megismerkedtünk. Habár ez nem volt túl sok ideje (2,5 éve), mégis, az első pillanattól fogva tudtuk, hogy passzolunk egymáshoz . Megláttam és tudtam, Ő lesz, akit öreg koromban sem fogok elfelejteni. Jól is ment minden , de kb. 1.5 év után egy 3. lány el kezdett közénk furakodni. Naívan hittem benne, hogy megleszünk hárman is, de egyszer csak azon kaptam magam hónapok múlva, hogy a 3.-al versengünk a barátnőmért. "Tartottam is a frontot" (=nem figyeltem a másik lányra) egy ideig.

Akkor adtam fel, amikor kiderült miket beszélnek rólam a hátam mögött ketten. Minden titkom, szokásom kibeszélték, majdnem minden cselekedetem kritizálták, olyan undorító dolgokat mondtak rólam. Hihetetlenül fájt. Rá sem ismertem a barátnőmre. De nem mondtam el nekik, hogy mindent tudok. Nem borultam ki előttük. Csak szépen lassan "leléptem". Az a baj, hogy így is minden nap találkozunk (egy suliba járunk, bár most hálisten nyári szünet van), és (majdnem) ugyanúgy beszél velem, mint régen. De közben a hátam mögött mindent kibeszél. A bolondját járatja velem. Mégsem tudom elengedni, annak ellenére, hogy tudom, hogy ez a helyzet nem fog változni :( El akarom, tudom, hogy ez így rossz, de képtelen vagyok rá, nem tudom miért.


Ti hogyan engednétek és felejtenétek el az ilyen "barátnőt"?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de jól esett magamból így, fél kettőkor kiírni.

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 26. 01:38
 1/6 anonim válasza:
En mindenkep elmondanam neki hogy tudok rola de nem haragszom,csak beszeljetek at a dolgokat.Sok esetben erosodhet a kapcsolat ez utan.Velem is megtortent.Csak ne haragossan kezeld a dolgot.
2014. jún. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is van ilyen barátnőm és velünk is ugyan ez volt.Figyelj,szerintem ne próbáld meg őt elfelejteni,úgy egyre rosszabb lesz inkább szólj neki,hogy szeretnél vele beszélni,ráér-e és üljetek le együtt és beszéljétek meg a dolgot.Mondj el mindent neki teljesen őszintén és meglátod nem lesz semmi baj.Jó,talán nem lesz minden ugyan olyan,mint régen,de jól fog esni neked is,meg neki is,hogy elmondtátok egymásnak az igazat :)
2014. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha rájönne honnan voltam olyan "jól értesült", nagy galibát okoznék.
2014. jún. 27. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:

De mégis akkor hogy derült ki?

Igen, ez a visszamondom ezt meg azt, nehéz helyzeteket szül, főleg a lányoknál, akik inkább a lelkizős dolgokról szoktak beszélni. :)

Egyszer egy jó barátomról derült ki, miket mondott a hátam mögött, de annyit nem ért a 3. személy barátsága, hát visszamondtam a jóbarátnak ezt, utána szabályosan elbújdokolt szégyenében. És még a mai napig olyan természete lett, hogy nem mutatkozik, pedig régen nem ilyen volt. Valószínű ő is nehezen viselte ezt, hogy kitudódott.

Csak hát én egy kicsit nyers stílusban adtam be ezt.

2014. jún. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy galibát okoznál, nem baj, vállald fel, és mondd el neki, hogy nagyon csalódtál benne,lehet, ő is benned,hogy megnézted a nem tudom mit, telefonját, nem tudom, de mindenképpen mondd el neki, és utána "szakítsál" vele, mondd meg neki, hogy ezek után nem tartod őt a barátnődnek, legyen a barátnője a másik lánynak, neked meg majd akad egy igazibb barátnő.
2014. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű,engedd el a kezét.
2014. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!