Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma vettem életem első autóját....

Ma vettem életem első autóját. Nem vezettem még egyedül sose és az oktatom se magyarázta el. Higyan kell villantozni, pl gyalogosoknak hogy át engedjük őket?

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sehogy. Le kell lassítani és esetleg integetni.


Valamit nem értesz kérdezd meg az oktatódat, de ilyenekkel ne foglalkozz egyelőre hogy hogyan kell villogni.


De azért azt kérdezd meg tőle hogy a távolsági fényszórót hogyan kell használni.

2014. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Baloldali bajuszkapcsoló magad felé húz. Általában ez a "villantó" Nézd meg egy fal elé állva.
2014. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Hagyd a túróba a gyalogot, se kresz-ismerete, se műszaki ismerete nincs, ebből kell kiindulni. Zebrán kívül semmi keresnivalója az úttesten, ahol autóval közlekedsz. Ha pedig zebrához érsz, amelynél nincs lámpa a gyalogosnak, akkor megnézed a zebra mindkét oldalát hogy látsz-e ácsorgó gyalogost. Ha igen, megállsz, ha nem, mégy tovább.


Ha még sosem vezettél, vagy csak nagyon keveset, akkor a villogtatásnak tulajdoníts a legkevesebb jelentőséget. Van ezer más fontosabb dolog amire oda kell figyelni a forgalomban, mazsolaként ne akard még irányítani a közlekedés résztvevőit. Ez olyan, mintha valaki először akarna ékkel fát hasogatni, és arra akarna figyelni, hogy az esetleges fában élő kukacok hová fognak potyogni a fa széthasítása közben.

2014. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sceptic:

a gyalogosnak akkor is elsőbbsége van ha azon az útszakaszon megy át amire te rákanyarodsz.

2014. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miiii? Milyen oktatód volt neked, hogy alapvető járműkezelési ismeretekkel nem vagy tisztában és mégis kaptál jogosítványt?


Vedd elő a gép kezelési utasítását és olvasd végig az összes oldalt.

Ha nem kaptál hozzá, akkor írj márkát, típust, évjáratot és keresünk egyet.

Nem árt tudni például hogyan ellenőrzöd a hűtőfolyadék szintjét, az olajat, mik az ajánlott keréknyomások. Legalább ezeket, mert ha ezek rendben vannak már sok gondot tudsz megspórolni magadnak (többek között motorjavításokat és feleslegesen cserélendő gumiabroncsokat - mindkettő komoly pénz).

2014. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sírva könyörgöm, sceptic tömény hülyeségéből egy szót ne vegyél komolyan. A bunkók vezetnek azon a módon, ahogyan írta.
2014. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Úgy van, meg ne állj a zebránál soha, és villogj orrvérzésig mindenkire, az a jó taktika a közlekedésben :D
2014. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megállsz, egy másodpercre felvillantod a refit és ennyi. De amúgy én sem értem, hogy kaptál jogosítványt.
2014. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére,mondhatni minden jól megy, világítást egyik ismerősöm megmutatta hogy mi merre stb... Hát igen,sajnos van még pár dolog amit nem tanított meg... (kézifékes indulás etc...)
2014. ápr. 2. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Uram isten! Kézifékes elindulás és a villantózás (brrrr). Szerintem keress egy rendes oktatót, s kérj még órákat. Elborzadok azoktól, amiket írsz.
2014. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!