Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos az elhatározásom?...

Jogos az elhatározásom? Kicsit rosszul esett.

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon jóban vagyok egy lánnyal, most egy szakra járunk az egyetemen. Próbáljuk segíteni egymást, jegyzetekkel, tételkidolgozásokkal, de az utóbbi időben felmerült ezzel kapcsolatban egy probléma. Az elején még elég kiegyenlített volt egymás segítése, viszont úgy egy éve nagyon egyoldalúvá vált. Tulajdonképpen csak én küldözgetek neki tételeket, jegyzeteket. Ami azért gáz, mert ezeket én dolgozom ki, egy csomó időm elmegy vele, ő meg tulajdonképpen semmit nem csinál már, csak leül és megtanulja. Próbáltam ezt jelezni felé, akkor igazat adott nekem. Úgy volt, hogy az egyik tárgyból felosztjuk a tételeket, hívtam, írtam neki, de még csak nem is reagált! Ráadásul én abból a tárgyból előbb vizsgáztam, szóval nekem elég sürgős lett volna és ezt ő is jól tudta.

A lényeg, hogy úgy döntöttem, ezentúl nem osztom meg vele az anyagaimat. Jogos az elhatározásom, vagy szemétség lenne? Kíváncsi vagyok egy külső szemlélő hogy látja. Előre is köszönöm! :)


2014. júl. 2. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút jogos. Nem vagy a rabszolgája, hogy mindent készen elétegyél. Ha ő nem tesz érted semmit, akkor ő sem várhatja el, hogy te segíts neki; főleg hogy ha előtte meg volt beszélve, hogy felezitek a munkát. Cserbenhagyott a bajban, szerintem ne csodálkozzon, ha te sem segíted őt ezek után.
2014. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt ne legyen lelkifurdalásod, nagyon jól teszed hogy ezt a döntést meghoztad. Én is jártam így, én is így tettem, úgy éreztem meg kell húznom egy bizonyos határvonalat, és csak annak segítettem tétellel, akitől én is kaptam. Sőt olyan is volt, aki felvetette hogy írjam meg a negyedéves beadandóját. Na ilyeneknél robbant a bomba, elegem lett. Először önmagamnak is furcsa volt, mert amúgy az a típus vagyok aki nehezen mond nemet, és szívesen segít, de amikor már egyoldalú volt a dolog csak, akkor úgy döntöttem, hogy nincs a hátamra festve hogy jótékonysági intézmény, és léptem. Így bár volt aki szidott, a végén nem érdekelt. 24N
2014. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, élősködők mindig mindenhol vannak és sajnos olyanok is, akik hagyják, hogy élősködjenek rajtuk. Te ne hagyd legalább!
2014. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jogos!

Bár egy barát sosem kölcsönkenyér visszajár alapon segít ,de itt az a helyzet hogy hagytad hogy elqurvuljon a csaj :) Nincs mese ,ne dolgozz ki tételt neki mert ő sem dolgoz ki neked.

2014. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos!
2014. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!