Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakítsam vele/velük a...

139 kérdése:

Megszakítsam vele/velük a barátságot?

Figyelt kérdés
Elég bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, mert nem vagyok benne biztos hogy az a megoldás ha egyszerűen megszakítok vele/velük minden kapcsolatot. A problémám az, hogy a "barátságaim" (2 emberről beszélünk), átalakultak az évek folyamán számomra negatív irányba. Valakinél csak arról van szó, hogy más emberré vált, másik embernél komolyabb problémák vannak. Magával nagyon nincs rendbe és "barátjaként" feladatomnak éreztem, hogy támogassam de már ,valahogy nagyon nincs ínyemre ez az egész megmentősdi. Rettentő bunkó mindenkivel, beleértve engem is és amikor átmegyek hozzá annyi a program, hogy egész nap más emberek után nyomoz és ócsárolja az összeset. Bevallom ez eddig "csak" kétségbeejtő, viszont amikor ez a való életbe zajlik legszívesebben felpofoznám! Ha külső szemlélő lennék biztos azt tanácsolnám az illetőnek, hogy ezek a barátságok nem visznek előre, szakítsd meg velük a kapcsolatot azonnal! A probléma az idő (ami nekem sokat ér). Kb. 10 éves barátságok ezt nem tudom 100%-ra de mind a kettőnek a legjobb barátnője vagyok, ami valahol szomorú mert ezek nem értékes barátságok... Minden szemszőgű vélemény érdekel! Köszönöm előre is :) 15L
2014. júl. 29. 22:20
 1/4 shoona:D ***** válasza:
Szerintem előbb próbálj meg velük beszélni a dologról,ne egyszerre mert akkor letámadhatnak,inkább külön külön.Mond el nekik azt amit nekünk és attól függően hogy mit reagálnak,döntsd el hogy hogy viszonyulsz hozzájuk ezután.Hiába 10éves egy barátság ha csak negatív és sérüléseket okoz vagy teher.De azért remélem megoldódik a dolog. :)
2014. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, köszi a gyors választ! Ez elég evidens, ezért már meg is történt, beszéltem a problémással. Nyilván, ahogy arra számítani lehetett, fogalma nincs miről beszélek. A másik lánnyal igazán nincs mit megbeszélni, mind a ketten érezzük, hogy ez a kapcsolat már lapos és üres a régihez viszonyítva. Viszont olyan kötelező kényszerbarátságként megmaradt csak nem tudom, hogy ez akkor most örökké így lesz csak a gyerekkori élmények miatt??
2014. júl. 29. 22:40
 3/4 shoona:D ***** válasza:
Velem is volt olyan hogy egy barátnőmből már nagyon sok volt.Ha beszélgettünk untam,meg folyamatosan veszekedtünk.Akkor úgy döntöttem hogy nekem ebből elég,nem vagyok kíváncsi rá,hagyjon békén.Akkor volt egy kis szünet mikor nem beszéltünk,elvoltunk a többi barátnőinkkel,de egy idő után valami hiányzott.Aztán elkezdtem újra beszélgetni vele,és nagyon jó volt.Biztos hogy egy kis szünet jót tesz,mert utána olyan mintha újra megismernétek egymást.
2014. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd máshogy: ezek nem 10 éves barátságok, hanem ezek 10 éve voltak barátságok.. ma már csak régi ismerősök. Nem szabad erőltetni, csak mert régen jó volt.
2014. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!