Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, de nem is...

Nincsenek barátaim, de nem is érzem hiányát. Ez miért van? Baj?

Figyelt kérdés
Soha nem is voltak igazán barátaim. A suliban mindenkivel jóban vagyok, senki nem bánt, én sem bántok senkit. Beszélgetek, segítek a háziban, aki kéri, ha lehet még doga közben is súgok. De ennyi, ezzel vége mindenféle kapcsolatomnak. Senkivel nem járok össze, nem megyek bulizni, ezt az időt inkább tanulásra fordítom. Nem tudom, miért van, már három-négy éves koromból is arra emlékszem, hogy könyörgök anyunak, vigyen már fel a játszótérről, ez unalmas. De nem is érzem, hogy ezen változtatnom kellene, jól elvagyok egyedül. Csak a kortársaimat figyelve ez furcsa. Szerintetek ez baj? Lesz belőle valami hátrányom?

2014. júl. 30. 22:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
én dettó ugyan ilyen vok :D 21/L
2014. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja bocs, 15/f.
2014. júl. 30. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Lehet, hogy amiatt van ez, hogy még nem tapasztaltad meg az igazi barátságot. Ha megtapasztaltad volna, vágynál rá. De lehet, hogy nem. Van, aki ilyen alkat. Olyan munkát válassz, ahol nem kell tudnod nagyon haverkodni, mert így gőzöd se lesz, hogyan kell viselkedni pl. egy buliban.
2014. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na, hát az ilyen bulizások azok tényleg teljesen ki vannak zárva. Ezt az igazi barátságot meg lehet még tapasztalni? Mert nem sok esélyt látok rá, szerintem ilyen maradok már. Nem tudom elképzelni, hogy együtt lógjak bárkivel is.
2014. júl. 30. 22:25
 5/12 anonim ***** válasza:
ilyen a személyiségtípusod. ha nem érzed, hogy szükséged lenne rá, és így jó neked, akkor nem baj.
2014. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a 24 évemmel ugyanilyen vagyok. A gimiben meg a volt munkahelyemen is elvoltam mindenkivel, de nem járok velük össze, mert nem vagyok kíváncsi az emberekre. Mikor végeztem a sulival/kiléptem a munkahelyemről, akkor is az volt a gondolataim között, hogy "jó, persze, jól kijöttem velük, de azért jó, hogy nem fogom őket nap, mint nap látni".

Egyszerűen aszociális vagyok, és nem érdekelnek, nincs igényem hallgatni a hülyeségeiket, mikor olyan pitiáner dolgokon tudnak fennakadni, mint a "Mikor szívjunk legközelebb?" vagy a "Melyik ruha nem fér már bele a keretembe?", mikor nálam olyan problémák vannak terítéken, hogy Anyáméknak van-e mit enniük, meg van-e pénz télen tüzifára.

A szüleimet, a testvéremet, a férjemet és anyósékat leszámítva senkit nem vagyok képes elviselni, mert egyszerűen irritálnak az emberek. Valami emberfóbiám is lehet, mert hülyét kapok a boltban, meg tömegközlekedési járműveken a sok idegennek már a jelenlététől is...

2014. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha téged nem zavar, örülj neki. Általában az szokott a baj lenni, hogy az embernek (igaz) barátra van szüksége, de nem bír találni, és az NAGYON rossz. Szóval amíg nem érzed hiányát, szerintem ne foglalkozz vele.
2014. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Dettó, mit ha én írtam volna


26F

2014. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátság csodálatos dolog. Nélküle is lehet élni, de nem érdemes. Szerintem azért vélekedsz így, mert nem tapasztaltad.


Az rendben van, hogy introvertáltabb vagy. De őszintén válaszold meg a kérdést, hogy egyetlen nap sincs a hónapban amikor a könyvek helyett azt választanád, hogy elmész egyet focizni/horgászni/táncolni/kávézóba/mozizni vkivel vagy mittudomén?

2014. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem támadt még ilyen vágyam. Ha mindenáron szórakozni akarok, megnézek egy filmet.
2014. aug. 1. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!