Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire barát az, aki kegyese...

Mennyire barát az, aki kegyesen elhallgatja, hogy nyomul egy nőre, akivel nekem nem jött össze?

Figyelt kérdés

Van egy barátom. Jóbarátok vagyunk elvileg. Én össze akartam jönni egy lánnyal egy szórakozóhelyen, de nem jöttem be neki. A barátom viszont igen. Nincs is ezzel semmi baj. Nekem az ütötte ki a biztosítékot, hogy a srác amikor kérdeztem kíváncsiságból, hogy hogyhogy ismerősök lettek a facen, annyit mondott, hogy a lány rájelölt és utána terelte a szót. Csak az van, hogy én nagyon jól tudom, hogy a barátom jelölte be és már többször találkoztak is, de nekem mindezt tagadta/tagadja.


Semmi bajom ezzel, hiszen én elengedtem ezt az ismerkedést, nem jöttem be a lánynak, van ilyen. A barátom igen, ok. No problem. De ezek a "kegyes hazugságok" meg kispályás hülyének nézések nálam kiütik a biztosítékot.


(Érdekes, egyszer egy másik barátommal is volt ilyen, hogy nyomulni akart egy "siekrtelen hódítás"-omra, de olyan figyelmes volt, hogy kikérte véleményemet, hogy haragudnék-e. persze hogy nem, nem vayhok egy idióta, de három dolgot utálok nagyon az életben: a hülyének nézést, a kegyes füllentést és azt, amikor a kettő együtt áll.)



2014. aug. 3. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Sírd ki magad bátran. Érzékeny vagy
2014. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én viszont pontosan így viselkednék.


Mert van magánszférám és a barátság nálam például nem azt jelenti,hogy minden magánügyemet és titkomat ki fogom kotyogni,főként,mert már van tapasztalatom a jó kis barátok kavarásából.


Nálam a barátság azt jelenti,hogy bizonyos dolgokban közös a hozzáállásunk,érdeklődésünk és ezeken keresztül kapcsolódunk.Ez a kapcsolódás viszont nem lehet 100%-os,mert akkor már egymás klónjai lennénk.Az a terület pedig,ahol nem tudunk egymással kapcsolódni,a magánügyem lesz mindig is!

2014. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nem túl közeli barát,szerintem még haver sem hanem inkább mondjuk én ismerősnek nevezném.Ha az illető kicsit is kedvelne,meg tisztelne,őszintén elmondta volna,hogy neki is bejön a lány és irogatnak.
2014. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A magánszféra egy barátságon belül is jár és tiszeletben kell tartani. Nekem a sunnyogás meg a hazudozás az, ami nem fér bele.
2014. aug. 3. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem akart megbántani... ez nem jutott az eszedbe? Vagy rosszul reagálsz az ilyenekre, és pont emiatt nem mondta el... gondolkozz el rajta. Mi nem tudjuk ezt megmondani helyetted! Nem ismerünk sem téged, sem a haverodat! S egy nézőpontból hiba lenne döntést hozni...


Meg azt mondod nem baj neked ez. Akkor miért foglalkozol vele? Szerintem tényleg nem akart rosszat a srác. De nem tudhatom igazán. Nem akarok se neki, se neked igazat adni. Gondolkozz el azon amit mondtam, és beszéld meg vele! Ez a legjobb tanácsom. Ja, és ne támadd le semmiképp.


14/L

2014. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése a dolog. Az én "barátom" például nekem dicsekszik vele, ha összejön egy lánnyal akivel nekem nem sikerült, és ettől nagyon szarul érzem magam.

Ha választani kéne, akkor inkább titkolja el a dolgot.

De a normális az lenne, ha leülne veled, és egy sör mellett elmondaná, hogy "figyelj haver, tudom, te is hajtottál a csajra, de nekem is bejön. Nem gond, ha én is bepróbálkozok nála?" Ez lenne az egyenes módszer.

Nyilván egy normális barát erre nem fogja azt mondani, hogy "de igen baj".

2014. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!