Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok már végre...

Miért nem tudok már végre emberi kapcsolatokat létrehozni?

Figyelt kérdés
Nem tudok barátkozni, se ismerkedni, egyetlen barátom sincs, pedig már nemsokára 20 éves leszek. Nagyon egyedül vagyok mindig... Másodéves budapesti egyetemista leszek, az első évem szörnyű volt... Olvastam hasonló korú emberek hasonló problémáit itt a weboldalon, sok olyan válasz érkezett, hogy majd az egyetem midnent megold. Nálam az egyetem volt a holtpont, a legrosszabb évem volt... Ki se tettem a lábam a koliból, csak suliba... Budapest nagyon új volt számomra, úgy indultam neki az egésznek, hogy fogalmam sem volt a városról, se semmiről ott. Mindig egyedül voltam. Többen már az év elején csoportokba verődtek, én végig egyedül maradtam. Mindig ki volt hagyva 2 szék előttem, mellettem és utánam is, mindenki került engem. Talán az is rásegít mindenkit arra, hogy kerüljenek, mert sajnos nem magyar állampolgárként járok egyetemre. 3 hetente jártam haza, azalatt a 3 hét alatt mindig csendben voltam, a saját hangomat sem hallottam. A szobatársaimmal végképp nem jöttem ki. Miért lógok ki mindig a sorból? Hogyan szocializálódhatnék egy olyan világban, ami nekem teljesen idegen? Lassan megkezdődik a második év, és nem akarom hogy úgy teljen, mint az első év. A bulikat és diszkókat nagyon nem szeretem, továbbá alkoholt se fogyasztok. Talán teljesen esélytelen lenne a beilleszkedés számomra? :( Kérlek segítsetek, ha tudtok!

2014. aug. 2. 17:25
 1/4 A kérdező kommentje:
19/L
2014. aug. 2. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudom újat nem mondok, de nyitni, beszélgetni kell. Ha ez nem annyira megy, akkor írj privátot és ott beszélhetünk hosszabban és megoldjuk. (Nem párt keresek nyugi)
2014. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,azt szeretném kérdezni,hogy próbáltál már te kapcsolatot teremteni?Felemelt fejjel közlekedni,egy vadidegen emberrel szemkontaktust,esetleg egy fél mosolyt elengedni?Kínáltál már meg a koleszban valakit- mondjuk otthoni sütivel?Segítettél már valakinek úgy,hogy nem is kért meg?Kértél már segítséget vagy szívességet mástól?Ezek apróságok és sok ilyen dolgot sorolhatnek neked,de nagyon kevés elég ahhoz,hogy egy társalgás vagy egy kapcsolat elinduljon.Ha semmilyen módon nem akarsz nyitni,csak várod,hogy valaki jöjjön és lebontsa a falat,amit raktál magad köré...HOGY???Hiszen nem is látszol?Mutass valamit magadból!!Nem az a lényeg,hogy lehengerlő légy,hanem hogy értékes idő legyen a társaságod.

Az mindegy hogy azért,mert okos vagy humoros vagy jószívű vagy udvarias vagy jó hallgatóság vagy bármilyen vagy.Hidd el,még a legszörnyűbb embereknek is van jó tulajdonsága.Szóval,ha ők nem,akkor te hogy lehetnél reménytelen???

2014. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól beszél a hármas, én annyit tennék hozzá, hogy ne tűzz ki előre nagy célt. Tehát ha eddig nem jártál sehova, akkor kitűzheted, hogy 2 vagy 1 hetente elmégy valahova/szóba elegyedsz valakivel.


Csatlakozz egy egyetemi diákszervezethez, így alapból lesznek ismerős arcok. Biztos van egyetemi túracsoport.

Vagy kérdezd meg szobatársaidat van-e kedve elmenniük valahova?


Bulizni meg nem kötelező, nem szégyen az ha introvertáltabb vagy.


Látom 2 hónapos a kérdés, hogy indult az éved?

2014. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!