Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félreismert többéves mély...

Ilex kérdése:

Félreismert többéves mély barátságok, akik aztán kiderül, hogy nem barátok. Ti hogy éltétek meg ezeket?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár évben több jó pár éve tartó barátságom ment vakvágányra a mai napig tisztázatlan körülmények között. Kettőt próbáltam megmenteni úgy, hogy az illetők még arra sem voltak képesek, hogy megmondják mi volt a bajuk. A mái napig nincs tisztázva. A mostani pedig egyszerűen hátbaszúrt, pedig pár hónapja még hozzám akart költözni, bármikor számíthatott rám és egy nap már útált és lenézett. Egyszerűen nem értem ezeket az embereket, mert kiderült nem is ismertem meg őket 3-6 év alatt. Semmi magyarázat egyik esetén sem, pedig nem érdemeltem meg. Vagy ha igen, akkor szerintetek nem érdemel meg ilyen esetben az ember egy választ a miértre? Amúgy már túl vagyok rajtuk, csak bánt a dolog, hogy egyszerűen nem kaptam tőlük egy választ sem. Biztos bennem is volt hiba, de azért ekkora nem, hogy válaszra sem méltattak, mikor mindig ott voltam, amikor szükségük volt rám. Még egy kis információ: mindegyiknél akkor kezdődött a baj, mikor összejöttek vagy akartak a nagyon nagy Ő-vel. Nektek is vannak/voltak ilyen barátok?

2014. aug. 9. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szituba vagyok :/
2014. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem elsőnek gondolj vissza és nézd meg, hogy miket csináltál. Lehet, hogy egy tök véletlenből lett ekkora félreértés. Ha nem tudod velük tisztázni, akkor vmi nagyon nagy hibát követhettél el. Gondolj vissza jó messzire minden témában, talán a régi veszekedéseitek segíthetnek. De az is lehet h a nagy Ő miatt meg akarta veled szüntetni a kapcsolatot, mert cikinek tart előtte, vagy nem bírt az akinek be akart vágódni. Ha nem tudod megbeszélni velük írj egy levelet őszintén írj le benne mindent, ha nem segít nem volt igaz barát, ha megenyhíti akkor elérted célod. De am vannak olyan emberek, akiket jobb békén hagyni ha ilyet tesz.. pl én fiú miatt sose dobnám a barátaimat.. Lehet hogy nem érik meg a fáradságot.. Szerezz új barátokat!

2014. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már írtam nekik levelet, leírtam, h mennyire fáj, h így alakult és jó lenne megbeszélni. Végiggondoltam sokszor, hogy miért is alakulhatott így, de olyan nagy bűnt nem véltem felfedezni, ami miatt így kellett volna történnie. Az egyik esetben együtt laktunk a koliba 2 évet, aztán albisba még egy évet. A párom és én már ott laktunk, amikor ő otthonról eljött, mi meg elintéztük, hogy ott lakhasson. Az albisban ott volt a főbérlő is, aki 40 körüli. Én 25, ahogyan az akkori barátnőm is, a párom 29. A főbérlő sokszor apáskodott felettünk, s mikor odaköltözött a félszeg barátnőm, akkor az "Apunk" mondta neki, hogy ne legyen már ilyen félénk, meg álljon ki a dolgiért, pontosan fogom mondani a mondatot: "Legyél egy kicsit bunkóbb, gyakorolj a Dórin!" És ő onnantól mind bunkóbb volt velem. Hát nagyon szép volt mondhatni, talán itt ő hibázott és ki kellett volna állnia mellettem, hogy azért ezt már mégse. Aztán nagy valószínűséggel összegabalyodtak, mert egy szobába aludtak már addigra és nagyon sokszor egyszerre tűntek el és érkeztek meg pár perc eltéréssel, vagy együtt éppenséggel. Teljesen más lett. Már úgy öltözött mint egy 40-es nő és lekezelően beszélt velem. Már úgy beszélt velem, mintha ő lenne az albisba a főbérlő mellett az agyaúristen, persze csak akkor mikor ott volt az "Apu". Időközben már nem is apuzta, meg hát ajándékokat kapott. Szóval titkolták a kapcsolatukat és én pedig a szemébe mondtam a kedves barátnőmnek, hogy így nem beszélhet velem. Magát közben teljesen feladta, már nem voltak önálló gondolatai sem, csak az "Apu" szavait hallottam vissza a szájából. Ha beszélni akartam vele szépen, nyugodtan akkor is pökhendien rám se baszott. Ha nem lettünk volna a koliba sülve-főve együtt és nem tudtam volna, hogy milyen aranyos is volt a koliba, akkor már akkor basztam volna rá. De most a legutóbbi "barátnőm" okozott bennem kérdéseket. Aztán neki semmi oka nem volt. Jah és a sors furcsa fintora. A két volt barátnőm ugyanabba az "Apuba" zúgott bele, s mindkettővel találkozgat. Azt már nem tudom, h azóta mi is van köztük.Lehet bonyi, de az élet szülte mégis. Már egy ideje nem lakok abban az albisban.
2014. aug. 9. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is veszítettem el így "barátokat". Nagyon rosszul éltem meg, az egyik ilyennek már vagy 5 éve vége és a mai napig szoktam rajta forogni, pedig kb. ugyanennyi ideje nem is láttam az illetőt :(
2014. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy voltak.

Még alsóban volt egy "legjobb" barátnőm, aki teljesen kicserélődött ötödik előtti nyáron. Más társaságba keveredett, évről évre durvább beszólásokat kaptam tőle. Hosszú évekig emésztettem magamat, hogy miért tette ezt velem.

A másik "legjobb" barátnővel felsőben jöttünk össze, ő birtokló típus volt, erőszakos és egyéniséggel sem rendelkezett igazán, hiszen mindig ment mások után. Ha baszogatott az osztály fele, akkor ő is köztük volt.

A harmadik, ő már gimnáziumi, kibukott tőlünk 2.-ban. Előtte mindig ment a puszi-puszi, a bajtársiasság, de kellett egy kis idő, hogy rájöjjek én is és a legjobb barátnőm is (ő tényleg az :D ), hogy folyton keveri a kakit, és 22 évesen még mindig ott tart, hogy másokat körberöhög. :/

2014. aug. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én elsírtam magam
2017. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!