Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetlen fiúra sem, és a...

Egyetlen fiúra sem, és a lányok többségére sem tudok barátként tekinteni. Hogy közöljem ezt velük?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy egyetlen egy fiút sem tudok úgy kezelni mintha a barátom lenne. Nem tudom miért, de ez számomra lehetetlen (szerelemként sem). A lányok között könnyebb, de sokkal roszabb mint más embereknél. Hogy érzékeltessem: Hogyha valaki már barátjának hívja a másikat, nálam az még a barát szó felénél sem kullog. És nem szeretek hazudni, szóval ha rákérdeznek általában mindig megmondom hogy nem vagyunk barátok (ez a gyengeségem, az őszinteség). És álltalában ezen be is sértődnek. De most nem ez a lényeg. Osztálytársaim közül senkit sem tudok barátként tekinteni. Talán egy lány van, aki a barátom(ő iskolán kívül) ezen kívül senki. Csak itt az a baj,hogy túl sok a haver, akik meg azt hiszik, hogy én barátként tekintek rájuk. Szóval mindig megbántom őket, amit nem szeretek, mert nem marad melettem senki sem. Nem tudom mi tévő legyek. Mondjam meg kerek perec, már a megismerkedésünk napján (fiúknál) hogy nem tudok rá barátként tekinteni, (lányoknál) hogy nagyon sokat kell tennie, vagy inkább tartsam magamban, és hazudjak? Fiúkat egyáltalán nem is keresem, semmilyen formában (nem kezdeményezek beszélgetést).

Most is olyan szituációba keveredtem, hogy rgy fiú rám írt, hogy haragszom-e rá. Hát mit mondhattam, haragszom, mert én meg még pár ember 3 éve melette ltunk, szeptemberben jött egy lány, és lesz*rt. Most összeveszett vele, visszajött hozzánk, és mindig is szetett minket, mire közöltem, hogy nem vagyunk barátok. Komolyan, ennek mi jár a fejében? Hogy viszajön, és rögtön barátok vagyunk? Na mindegy. Végül is közöltem hogy fiúkat nem tudok barátként kezelni, szóval régen sem voltunk azok, és besértődött. Igazából nem zavar, csak az fogalmazódott meg bennem,hogyha elmondom mindenkinek, hogy nem vagyunk barátok, akkor még haverom sem marad. Van valaki hasonló helyzetben mint én? Mit tegyek?

Ha valaki azt mondja, hogy arrogáns vagyok, hogy nem tekintem barátnak őket, akkor közlöm hogy éljék át azt mint én, hogy egész életemben csak elárultak. Nem tudok könnyen barátként tekinteni senkire.


2014. aug. 20. 00:02
 1/2 Hero of Oakvale válasza:
attól még mert " egész életedben elárultak " nem biztos, hogy az adott " haver"/ember is elfog árulni, a csalódottságodat vetíted ki másokra, és úgy kezelsz azonnal mindenkit mintha ők is elárultak volna, és/vagy attól félsz, hogy el is fognak, és amúgy mi ez, hogy megmondod, hogy nem a barátod valaki? aki igaz barátod annak meg se kell mondani mert már mindketten tudjátok, hogy azok vagytok. Ez olyan mintha megismerkednék valakivel, akkor elindulna egy barátság % mérő és ha eléri a 100 % ot akkor közlöm vele, hogy már barátok vagyunk? ez hülyeség...gondolkozz ezen :)
2014. aug. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most nem nagyon tudom eldönteni, hogy fiú vagy-e vagy lány. És hogy fiúkra miért nem tudsz barátként tekinteni azt egyik esetben sem értem.

Ettől eltekintve meg a "barát" szó mindenkinél mást jelent, lehet használni lazább értelemben is, mondjuk én a havert jobban szeretem. Nem kell bekategorizálni mindenkit és megmondani nekik sem, hogy "nem vagytok a barátaim". Miért jó ez bárkinek is?

2014. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!