Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőm családja...

Legjobb barátnőm családja elvárja, hogy sok mindenben segítsek nekik, ez mennyire helyénvaló?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmnek a családjával jóban vagyok ugyan.De eddig minden barátnőm,haverom szüleivel jól ki jöttem,mert nem vagyok egy bajkeverő.Hanem normális,rendes lány vagyok.


Viszont ha átmegyek barátnőmhöz,akkor elég sokszor megkérnek,hogy menjek le kenyérért (jó 5 percre van a pékség,de akkor is)

Volt,hogy megkértek mosogassak el.

Csináljak kávét.Vigyem le a szemetet.

Barátnőm öccsét én tanítsam (szorzót meg az órát)

Amikor megjegyeztem az anyukájának,hogy X miért nem te tanítod meg neki?-Válasza az volt,hogy engem nem tisztel a gyerek.Téged meg igen,így hallgat rád,neked kell megtanítanod.

Hát erre nem mondtam semmit.


Eleve egy érdekes család.Sokszor mondtam már nemet,meg kifogásokkal jöttem.Nem érzem azt,hogy nekem ilyen dolgokban segítenem kéne.Persze lehet én gondolom rosszul.


Azt mondom,hogy évek óta Y a legjobb barátnőm és a családjaink is jóban vannak,akkor oké.


De pl a szüleink nem is ismerik egymást,barátnőm nem sűrűn jár hozzánk. Viszont én anyumnak eszembe se jutna ilyesmi.

Számomra, akár rokonok,barát,haver bárki én mindenkit kiszolgálok ha nálam nem kérem meg itthon semmire.

Unokatesóinkkal vagyunk egyedül úgy,hogy megkérjük dolgokra,de velük tényleg már úgy vagyunk,na meg családtagok.


Én örülök,hogy barátnőm szülei családtagnak néznek,csak időnként nem sok kedvem van,hogy Pl: átmegyek barátnőmhöz beszélgetni meg ilyenek.Na meg itthon is állandóan takarítok,meg boltba járkálok,aztán ott is.Kicsit elegem lett belőle.


Amúgy 8-9 hónapja ismerjük egymást barátnőmmel és kb 5-6 hónapja vagyunk legjobb barátnők.


2014. aug. 23. 20:38
 1/6 A kérdező kommentje:
*eszébe
2014. aug. 23. 20:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne járj olyan sűrűn hozzájuk.
2014. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális, hogy rendszeresen ilyesmikre kérnek... Ez emberi intelligencia. Valakinek van, valakinek nem elég.
2014. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó is, ha van egy cseléd:)
2014. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most már nem is fogok hozzájuk menni,mert barátnőm beköltözik Pestre jövőhéten(ami jó is nem is )

Csak a mai nappal kicsit betelt a pohár.

Igazából eddig nem kértek meg ennyiszer ilyen sok mindenre csak az utóbbi 1-2 hónapban vettem észre.


Én nem akartam sűrűn átmenni,de barátnőm nagyon ragaszkodik hozzá hogy náluk legyünk szinte mindig,nyilván neki kényelmesebb otthon.Utóbbi időbe ő is többször jött,de jöhetett volna eddig is sűrűbben.


Na meg mivel eléggé nehezen készülős típus,aztán akárhová megyünk mindig úgy van (mivel én hamar elkészülök) én megyek át és tőlük indulunk.

2014. aug. 23. 21:28
 6/6 anonim válasza:
Szerintem enyhén célozgass a barátnődnek ezekről a (helytelen) dolgokról. Lehet, hogy ő majd együtt fog érezni veled, és beszél a szüleivel. Ne hagyd, hogy kihasználjanak!
2014. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!