Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit gondoltok erről? Férj...

Ti mit gondoltok erről? Férj és gyerek után ez normális?

Figyelt kérdés
Elég fiatalon mentem férjhez, egy évre rá megszületett az első gyermekünk, nagyon boldog házasságban élünk. Viszont, mikor a férjemmel komoly kapcsolatba kezdtünk, és összeköltöztünk, egyszerűen onnantól kezdve nem érdekelt senki más; se barátok, se ismerősök, se senki, akivel addig szórakozni jártam, vagy csak találkoztunk, stb. (sima barátokra, barátnőkre gondolok) Olyan szinten, hogy ha írtak, hogy mi van velem, egyszerűen nem volt kedvem válaszolni, meg se nézem, mert úgy érzem, nekem már nincs szükségem ezekre az emberekre, mert minden szeretetet megkapok a családomtól, és senki más nem érdekelt. Ez idővel megváltozott, a barátnőimmel újra elkezdtem találkozni, de vannak olyan férfiak, akikkel jó baráti viszonyba voltam, kedves régi ismerőseim (nem volt viszonyom velük vagy ilyesmi, pusztán egyetemről, munkából maradt kapcsolatok), akik már többször is írtak, hívtak, de semmire se reagáltam. Részben azért, hogy a férjem nehogy félre értse ezeket a kapcsolatokat, részben pedig azért javarészt, mert tényleg nem foglalkoztattak. Viszont most már úgy érzem hogy ez nem helyes, hogy csak így tojok rájuk magasról, ha tényleg érdeklődnek irántam. Nem akarom, hogy bunkónak tartsanak vagy ilyesmi.. viszont az se biztos, hogy tényleg érdeklem őket. Hiszen mit akarhatnak azok? Ilyen és ehhez hasonló gondolatok kavarognak bennem.. Veletek hogy történt? Mit tegyek? Olyanok véleménye érdekelne, akik már alapítottak saját családot, és úgymond "átestek" ezen, hogy velük hogy történt. Lehet, hogy én vagyok túl antiszociális..

2014. aug. 28. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet, ragaszkodás furcsa dolog, ha az ember ilyen téren kiteljesedik, egyben be is zárkózik.

Nekem is amikor lett egy párom, akit nagyon szerettem, egyből megszüntettem a barátságaimat, mert úgy éreztem, lehúznak. És ha velük is lennék, nem tudtam volna kiteljesedni.

Férfiak közeledése nehézkes lehet, mert nem biztos, hogy csak haverkodni akarnak...általában nem áll meg ennél a pontnál a dolog.

2014. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Hiszen mit akarhatnak azok? ...... és úgymond "átestek" ezen" Ezzel a hozzáállással talán jobb ha nem veszed fel velük a kapcsolatot. Jobban járnak. Csak ugy mellesleg: Milyen egyetemet végeztél? Végeztél?
2014. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Csak úgy mellesleg, mi közöd van hozzá, és a témához?


Az "átestek" ezen alatt röviden szerettem volna megfogalmazni, hogy; párkapcsolatba kezdtek, összeköltöztek, összeházasodtak, gyereket vállaltak, egyszóval közös életbe kezdtek valakivel.

Ez nem határozza meg a hozzáállásom szerintem. Az, hogy "mit akarhatnak azok?" pedig arra vonatkozik, hogy szimplán tartani akarják-e a kapcsolatot vagy többet? Mert így teljesen abszurd lenne az általad gondolt "nyomulásuk", hogy azt gondolják nekem bármi ilyen szándékom lenne, vagy nekik bármi esélyük, hogy felbátorodva elkezdjenek próbálkozni.

2014. aug. 28. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nagyon sokan átestek, kérdező. Már csak ezért is, mert ez így természetes. A szerelem felülír minden egyéb emberi kapcsolatot, aztán amikor múlik (hisz valljuk be, idővel múlnia kell), ismét előtérbe kerülnek a régi értékek.
2014. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!