Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jó barátok, akik egyszercsak...

Jó barátok, akik egyszercsak elfordultok a barátotoktól, miért teszitek?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Arra lennék kíváncsi, hogy adott egy barátság. Afféle igazi férfibarátságnak indul. Az egyikük kezdeményezi, de aztán mindketten nagyon szívesen keresik egymás társaságát. Néha van nézeteltérés, megoldják, minden a legnagyobb rendben, amikor az egyik elkezd minden különösebb kiváltó ok nélkül távolodni a másiktól. Én most pont az vagyok, aki értetlenül áll a dolog előtt, mert tök jó volt, közös edzések, bulik stb. Most meg nem hív sehová, szinte direkt nem lájkol semmimet, kihagy mindenből. Ráírok, hogy mikor megyünk edzeni, nem válaszol, közben az ismerősök látják minden nap a teremben stb.

Tudom, hogyha rákérdeznék, akkor az lenne a válasza, hogy "ne sírjak" meg hogy én fújom fel.

De szerintetek nem megalázó dolog ha együtt mentünk edzeni hosszú időn át és nem válaszol az ilyen kérdésre?

Nekem ez elég bunkó dolognak tűnik.

Nem akarok nyafogni én is sokat tettem a barátságunkért, de valahogy olyan csalódottnak érzem magam. Semmit nem tett ellenem, csak mellőz és rosszul esik.

Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen negligáló mellőzés honnan fakad? Mikor semmi bajunk egymással, ezt tudom. Vannak ismerősök, akiktől megtudnám, ha baja lenne velem.

Igazából nem akarok hülyét csinálni magamból, vele élek a leszartsággal, de mégis nagyon rosszul esik.



2014. szept. 6. 12:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, a lényeg kimaradt, hogy az egész barátságunkat ő kezdte, ő keresgélt, ő írogatott rám még a kezdetekkor.
2014. szept. 6. 12:41
 2/8 anonim válasza:
Hagyd ne foglalkozz vele.Nem kell erőltetni.Ne lássa azt hogy fáj neked az hogy elfordul tőled.Ha igaz barát meg fogja veled beszélni a dolgokat.Addig is nyiss mások fele élvezd az életet:)
2014. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom, hogy van ilyen. A barátságok elég nehezen megfogalmazható dolgok, mindenkivel előfordul, hogy egy darabig szimpatizál valakivel, aztán egy idő után már nem, anélkül, hogy bármi különösebb történt volna. Vannak olyan helyzetek, amikor jogos a másik fél neheztelése - pl. ha nagyon régi, mély kapcsolatról volt szó -, de általában nem lehet elvárni, hogy olyan valakivel töltsük az időnket, akit már nem érzünk közel magunkhoz.

A tapasztalatom az, hogy az embernek rendszerint nagyon kevés igazi barátja van, a többiekkel lehet közösen edzeni meg bulizni, de ezek az emberek könnyen cserélődnek. Ez nem baj. Elhiszem, hogy most rosszul esik, voltam én is a helyedben, de azt javaslom, ne keresd a haverodat, ne kérdezgesd, mi a baja, lépj tovább. Lesz majd más társaságod.

2014. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a kedves soraitokat. Érdekes, ahogy kiment az éterbe a kérdésem kiírása, egy hét teljes kerülés és mellőzés után megcsörrent a telefonom. Na mit gondoltok ki hívott? Ő.

Először rámírt viberen hogy van-e kedvem egy bizonyos rendezvényre mennem vele. Utána meg hívott is.

Más kérdés, hogy nem számítottam erre, nagyon rohannom kellett volna, hogy ez megoldódjon, de egyfelől érdekes érzés volt, hogy pont itt "picsogok" a neten, közben meg keres, másfelől ha a túlagyalós részét nézem, akkor a másik "agyféltekém" meg elkezdni generálni a kérdéseket (csapom is le mindjárt :P ) hogy "na biztos nem volt más, akit hívjon, így jó vagyok én is", "meg hogy na most megérdemelné hogy ne is válaszoljak" és hasonlók. :)

2014. szept. 6. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bonyolítsd ezt annyira. Vannak hullámvölgyek egy barátságba. Ha most hívott ne zárkózz el előle ha tényleg olyan fontos barátodnak tartod. Ki tudja lehet lassan kiderül az is miért viselkedett így eddig. :)
2014. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem zárkózom el tőle, az más, hogy nem volt jó az időzítés, sajnos nem fért bele időbe, hogy elmenjek.
2014. szept. 6. 17:35
 7/8 anonim válasza:
A te szívedben dől el, hogy megbocsájtasz-e.
2014. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
MIlyen megbocsátás? Én nem haragszom, inkább elszomorít. Ő nem tett ellenem semmit, csak rosszul esik a távolodása. Végülis őrajta múlik, hogy folytatjuk-e vagy sem. "Az én ajtóm nyitva áll."
2014. szept. 9. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!