Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretnek hizni de nemtudok...

Meli11 kérdése:

Szeretnek hizni de nemtudok mit tegyeke hogy tudjak magamra adni par kilot?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi 1 kiló csülköspacal vagy jó zsíros pörkölt 1 vekni kenyérrel ebédre, reggelire szalonna, zsíroskenyér,amennyi belédfér ,aztán 10 krémes és 2 liter Cola +chips+ egy két nagy tábla csoki, nasinak mogyoró és nutella. Szépen meg fogsz hízni, hidd el.
2014. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 viktorvarga ***** válasza:
táplálkozz egészségtelenül és ne mozogj sokat(de igy meg hamarabb meghalsz)szal örülj h vékonyvagy.
2014. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aki genetikailag az a csont-bőr fajta, azon semmi nem fog megmaradni, akármennyit magába tömhet, kijön belőle. Legfeljebb több jön ki belőle. Úgyhogy szépen nem fog történni semmi, hidd el, első válaszoló! Akinél működik ez a módszer, az elvonul zsírosakat zabálni, és nem szorul rá, hogy kérdést tegyen fel ide.


Én is ilyen csont-bőr típus vagyok, nekem a következő dolgok segítettek hízni:


1. Nyugalom


Nyugalmas kiegyensúlyozott élet. Vagyis amíg az ember szorongásban és gyomorgörcsben tölti az életét (reggeli rohanás, idegeskedés, iskola, vizsgák, frusztráló munkahely, gondok, problémák...), addig nem lesz hízás. Persze értem, ezen nem tudsz csak úgy holnaptól változtatni.


2. Étvágyfokozó mozgás


Meg kell találni az ideális mennyiségű mozgást. Ha agyonhajtod magad, úgy, hogy lihegve esel össze a fáradtságtól, az fogyaszt. Eltünteti az utolsó gramm zsírt is, meg még több liter folyadékot is veszítesz. Viszont, ha semmit sem csinálsz, csak ülsz egész nap a számítógép előtt, attól sem fogsz hízásnak indulni. Mert nem is kívánsz, és nem is tudsz annyit enni, mintha mozognál. Az a tapasztalatom, hogy igenis kell mozogni, minél többet, de úgy, hogy az ne fárasszon le, csak épp meghozza az étvágyat. (Szóval futás helyett egy hosszabb séta a friss levegőn, 30km kocsik között szlalomozás helyett néhány km kényelmes, lassú biciklizés egy csendes mellékutcában, röplabda-edzés helyett egy kis labdadobálgatás a kutyának, és hasonlók...) Így több esélyed van rá, hogy kívánjál enni, de amit megeszel, az meg is maradjon. Ha valaki erőszakkal túltömi magát, miközben nem is kíván enni, abból csak hasfájás van, semmi maradandó.


3. Enni és megtartani


Cél, hogy minél többet tudjál enni, és az benned is maradjon. Maximálni kell a bevitelt, de ne legyünk telhetetlenek, csak annyira, hogy abból ne legyenek problémák. Inkább többször egyél kevesebbet, az kevésbé tűnik fel a szervezetnek, mintha napi kétszer ennél sokat. Egy alkalommal úgysem tudsz akármennyit megenni, de ha túleszed magad, abból baj lehet, plusz fél napra elmegy az étvágyad. Ne érezd magad jól lakva, mindig kívánj még egy kicsit és még egy kicsit nassolni. Így összességében több férhet beléd egy nap, és ez fel sem tűnik. Ha úgy érzed, hogy már nem kívánod, egy kis mozgás mindig meghozza az étvágyat, így hiába ettél, egy óra múlva már megint ennél. Inkább délután-este egyél többet, az jobban megmarad. Ha reggel tömöd meg magad, abból sokkal hamarabb hasfájás lesz, mert reggel ideges az ember. Reggel-délelőtt elég, ha kevesebbet eszel, de próbálj minél többször. Figyelj oda, hogy ne maradjanak ki evések, azért mert közbejött valami aznap. Legyen nálad mindig valami nassolni való vészesetre. Ne legyen az, hogy azért nem eszel, mert el kellett valahová menni, és ott nem tudsz ennivalót szerezni. Lehetőség szerint kerüld a napi idegességeket, rendkívüli helyzeteket! Az fogyaszt leginkább, és kárba vész az addig elért eredmény. Jön a téli időszak, ami alkalmasabb hízásra. Ilyenkor jobban raktároz a szervezet, mint a nyári kánikulában. Mit egyél? Amit kívánsz. (Ha valaki nem bírja a zsíros ételt, ne egye, mert csak ki fogja a végén hányni. A szervezet úgysem tarja meg, ami nem kell neki.) Nyugalmas élet kell ahhoz, hogy a szervezet megtartásra rendezkedjen be, ha ez nincs meg, hiába fokozzuk a bevitt zsír mennyiségét.


4. Izomtömeg növelés


Kemény, szorgalmas, kitartó munka kell hozzá, de az biztosan működik! Az ilyen hízni nem tudó embereknél ezerszer könnyebben. Izomhoz mindösszesen szorgalmasan gyúrni kell, hájassá válni meg szinte lehetetlenség. Gondolom, Te lány vagy, tehát ez a négyes pont kevésbé játszik, illetve nők nehezebben izmosodnak. De 1-2 két kilót ezzel a módszerrel is össze lehet szedni, az legfeljebb csak formásít, de még nem rombolja a nőiességedet. Ezt te tudod megítélni. Egyébként az izomtömeg növelés azért is jó, mert nem feltétlen tünteti el a zsírt, mint a többi sport. Az ilyen lihegős sportok, ahol sokat kell futni pillanatok alatt eltűntetik mindenhonnét a zsírt. Viszont, ha az ember konkrét izomra gyúr (pl. kar, hát, mell...), attól még megmarad a zsír a hasán, combján. Tehát az egyikkel nem megy kárba a másik. Nálam legalább is így van, tehát ezt csinálom. (Aki ezt nem érti, annak annyit: hogy a sovány embereknél az a pici zsírréteg a legmegbecsülendőbb dolog!)


Én világ életemben nagyon sovány voltam, nekem ezeket betartva sikerült végre 11 kilót híznom az elmúlt 1-2 évben. Ennek kb. 2/3-a izom, 1/3-a zsírréteg. (Utóbbi is bőven rám fért, így már nem tudnák számolgatni a bordáimat és nem kérdezgetik hanyadikos vagyok, mikor régen kikerültem az iskolapadból.)


Nem szabad türelmetlennek lenni, aki hízásra nem hajlamos, annak pár kiló az fél év küzdelem, ha pár hónap alatt sikerül összeszedni, az már igen csak intenzív hízásnak nevezhető. Aztán ugyanilyen küzdelem a felszedett kilókat megtartani is. Tehát a felvázolt életmódot nem csak a hízás ideje alatt kell alkalmazni, hanem utána is. És az is egy igazság, hogy idősebb korban könnyebben megy majd a hízás, fiatal korban ez majdnem hogy lehetetlenség.

2014. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!