Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Őszintén: Igaz az, hogy...

Őszintén: Igaz az, hogy "kétféle ember létezik, az egyiknek véleménye van, a másiknak barátai"? Tényleg helytelen megmondani, amit gondolunk, őszintének lenni? Tényleg nem szeretik ezt az emberek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Ismered a közmondást? Mondj igazat, betörik a fejed.
2014. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem.

De azt gondolom, a barátság más. Pont azért, mert őszinteségen alapul. Nem?

2014. szept. 30. 20:05
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy őszinte vagy, az nem azt jelenti, hogy meg kell sértened a barátaid. Vannak kegyes hazugságok.
2014. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Vélemény olyan mint a se**lyuk, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.
2014. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ. Ha valakinek nagyon kicsi az önbizalma, akkor ha megmondod a véleményedet ami esetleg lesújtó, akkor összeomolhat tőle az illető. Aki jól ismeri a barátját, tudja, hogy mikor kell valamire tényleg őszintén válaszolnia, és mikor nem szabad.
2014. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

van különbség igazmondás (nem hazudok a másiknak) és tapintat (nem bántom meg a másikat) között

azok, akik az általad leírt gondolatot hajtogatják, általában olyan bunkó emberek, akik kertelés nélkül simán beszólnak akárkinek, hiszen ők csak "őszinték"

2014. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Én nem kérnék a kegyes hazugságból sem. Mivel jobb az, mint az építő jellegű kritika?
2014. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

utolsó:

ha rajtad lenne egy ruha, ami nem áll jól, és két idegen ember eléd állna: az egyik azt mondaná, ez a ruha nem előnyös, inkább válassz másikat, a másik pedig: ronda és kövér vagy ebben a ruhában

melyik ember lenne szimpatikusabb?

ez a különbség tapintat és bunkósság között

2014. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy munkahelyen féligazságokat mondok, illetve hallgatok, de van néhány ember, akivel teljesen őszinte vagyok. Ez az őszinteség viszont szinte sosem csap át bunkóságba. Viszont ha megtehetem, egyeseknek mondok úgy igazat, hogy az fájjon. De az ilyesmi ritka, ehhez már valakit nagyon rühellni kell.
2014. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is ismertem egy ilyen "őszinte" embert. Neki mindig mindenki szar volt, mindenkiről csak a negatívat mondta, mindig az emberek szemébe. Ha kaptál egy új cipőt aminek örülsz az neki biztos nem tetszett és mondta hogy ezért és ezért szar. Amikor megjegyezted neki akkor meg kikérte magának hogy ez a véleménye, és hogy ő legalább ki meri mondani. Hát, nem sok barátja van a mai napig. Hobbija az utcai wifilopás telefonnal...

Nem mind1 mikor és hogyan vagy őszinte. Például nekem egy barátom énekelt. És nincs rajta mit szépíteni, szar volt. Viszont kikérte a véleményem. Nyilván nem fogom neki azt mondani hogy öcsém ezzel nem poharat, hanem cserepet lehet törni, vagy ha keményen küldöd akkor az egész háztetőt. Inkább megdicsértem, kiemeltem először a jó részeket, majd finoman megmondtam hogy szerintem hol lehetne javítgatni rajta. Így nem bunkóság. Szerintem mindig meg lehet oldani hasonlóképpen :)

2014. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!