Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Társaságkerülő, magányosan...

Társaságkerülő, magányosan ücsörgő gyerekeknek kell egy löket, hogy társaságban legyenek (pl összehozni gyerekekkel vagy rávenni, hogy barátkoztanak vagy hagyni kell őket benne a magányukban?

Figyelt kérdés
Szerintetek? Tapasztalatok - akár saját, akár másé?

2014. okt. 21. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ miért kerüli a társaságot. Mert vannak akik simán csak félnek ismerkedni. De vannak akik rosszul érzik magukat társaságban... nem tudnak beszélgetni, az ilyeneket hiába veszed rá hogy másokkal legyen, az csak kínos lesz neki hogy másokkal van és semmit nem tud szólni.
2014. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem hogy te egy ilyen gyerek anyukája vagy. Ha nem tud beszélgetni a korcsoportjával és beteszed egy társaságba az csak stresszelni fogja. Én már nem vagyok gyerek 22 éves vagyok de én is csak úgy ülök a szaktársaim mellett nem tudok hozzászólni ahhoz amit mondanak, ha mégis akkor meg nem érdekli őket, nem reagálnak rá. Nekem mindig is 1 jó barátnőm volt, úgy éreztem hogy egy társaság kivet magából. Szerintem az ilyen gyerekeknek egy csendes és kedves barátot kell keresni nem pedig társaságba lökdösni
2014. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, milyen agyerek és miért kerüli a társaságot.Mikor (közmunkás) dajkaként dolgoztam egy oviban, láttam ilyen gyereket.Csak álldogált mindig magányosan.Megsajnáltam és beszélgetni kezdtem vele, gyorsan kiderült, hogy barátkozna ő szívesen, csak nem mer.Így aztán odakísértem egy kisebb társasághoz, amit megfelelőnek találtam számára és mindketten csatlakoztunk a csoporthoz.Hamar megkedveltettem a kislányt a többiekkel, aki bár nem lett a társaság fő hangadója, ettől kezdve sokkal természetesebben viselkedett és végül egész jó barátnőkre talált.Nem tudom, ezt egy óvónő miért nem tudta megtenni érte hamarabb?!Persze van, akinek nincs is szüksége a társaságra.Azt viszont kár noszogatni, mert neki tényleg így jó (és a többieknek is, ha esetleg még "antiszociális" is)...
2014. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 18 éves vagyok, és simán elbeszélgetek bármilyen emberrel bármeddig, mégsem vágyom soha mások társaságára, jobban szeretek egyedül lenni, lehet hogy neki is ez kell. Nem sok olyan emberrel találkoztam, mint én, szóval valószínűbb, hogy csak szerény, de ha megkérdezed őszintén(ha elég nagy) nem lehet semmi hátránya.
2014. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kell, utánzással tanulnak a gyerekek, szerintem mutasd meg hogy kell odamenni egy társasághoz, esetleg játszdd el vele, hogy odamegy, meg hogy utána mit csinál, hogy reagál a lehetséges válaszokra.
2014. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!