Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek félnek mély baráti...

Az emberek félnek mély baráti kapcsolatokat kialakítani? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Most nem a haveri kapcsolatokra gondolok, hanem az őszinte,tiszta barátságra. Eddig az összes olyan ember akit barátomnak neveztem..cserben hagyott,pedig én nagyon sok mindent megtettem volna értük...

2014. okt. 22. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyílván, hogy félnek.

Én is félek. Félek a csalódástól, a fájdalomtól, félek, bízni, félek szeretni. Ez van...igen, félük ilyen barátságok kialakításához.

2014. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én nem félnék, ha a másik is nyitott lenne és érezném, hogy nem ítélkezik esetleg.


Nehéz sajnos igazi barátokat találni, főleg ahogy idősödik az ember.

2014. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen barátságot nem lehet akarni, kell két összeillő ember, akik lojálisak is egymáshoz.
2014. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan barátom, akire bármikor számíthatok, és ez fordítva is megvan.
2014. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek,nagyon nehéz.Én és a férjem azok a tipusok vagyunk,akik egy jó szóért a gatyájukat is odaadják.Most vagyunk 40 évesek,de eddig mindenkiben csalódnunk kellett.Pedig etettünk kutyát,macskát,míg nyaraltak,elfuvaroztuk a gyereket hónapokon keresztül az oviba,iskolába,és még rengeteg mindent megtettünk, mégis mindig az lett a vége hogy csalódnunk kellett, és el lettünk felejtve.

Nincs annál rosszabb mikor teljesen odaadod mindened valakinek,vagy valakiknek és ők egyszerűen eldobják.

Most már nem keresünk senkit,mert rájöttünk hogy ha az élet úgy hozza,akkor még eljöhet.De nagyon sokszor érzem magam magányosnak barátnő nélkül,ill. hiába alkotunk mi is egy családot,két gyerkőccel,jó lenne egy hasonló család barátsága.Mondjuk nem olyanra gondolok ahol abból áll a barátság hogy havonta egyszer találkozunk,és villogunk egymásnak az új kanapéval,meg az új tv-vel... :-)

2014. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is szerencsétlen vagyok. Akit picit már a barátomnak hiszek, sokat megténnék érte, de aztán rájövök, hogy ha én nem keresem, ő sem fog. Ennyire vagyok fontos mások számára, nemhogy bármit megtegyenek értem.
2014. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van aki fél. Lehet, hogy nem téged akar olyan személynek, akiben nagyon megbízik.

Én is sokat csalódtam speciel, de nem tudok nem nyílt lenni. :D Ugyan úgy megnyílok másoknak, persze csak akkor ha fontosabbak lesznek. De velem is ilyenek sokan. Legalábbis én így tapasztalom. :)

2014. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek #5. válaszolóval,mi is mindig így járunk.
2014. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem a félelemről hanem a bizalomról van szó. Na, meg a csalódásról. Mert mindig csalódunk. Párkapcsolat, családi kapcsolatok, vagy baráti kapcsolatokról legyen szó. Nehéz manapság olyan embert találni aki hasonló gondolkodású mint mi. Hasonló életvitelűnek is kell lennie. Igen nehéz, de találhatsz jó barátot aki akár életed végéig az lesz. De vigyázz! Mély titkokat sose mondj el, és sose adj kölcsön pénzt! Ha pénzt kér, nem igaz barát. Ha kibeszél előtted mást, akkor téged is mások előtt. Figyelj oda mindenre és ha valami nincs rendben, akkor hagyni kell.
2014. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Persze szívesen várom a további kommenteket is.
2014. okt. 22. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!