Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek félnek mély baráti...

Az emberek félnek mély baráti kapcsolatokat kialakítani? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Most nem a haveri kapcsolatokra gondolok, hanem az őszinte,tiszta barátságra. Eddig az összes olyan ember akit barátomnak neveztem..cserben hagyott,pedig én nagyon sok mindent megtettem volna értük...

2014. okt. 22. 21:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem csak a félelemről van szó. A legtöbb ember felszínes és önző Magyarországon, bőven elég nekik vki, aki lelki szemetes ládaként működik meg segít mindenben, meghallgatja, de fordítva már nem működik a dolog. A legtöbb ember igénytelen bőven elég neki, ha van kivel piálni/bulizni meg van kivel lefeküdni. A felszínesség meg ott is tetten érhető, h mindenki, aki barátra vágyik, csak hasonló korúval hajlandó ismerkedni.

A félelem része is igaz, vannak, akik tényleg szeretnének barátokat, de sem megnyílni, sem kimozdulni, sem kezdeményezni nem hajlandóak, úgy meg elég nehéz.


Magyarországon sztem borzasztóan nehéz mély barátságokat kötni.

2014. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előző, miért írod hogy magyarországon???
2014. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én már 42 éves vagyok, ffi, fiatalon nekem is voltak csalódásaim, aztán elkönyveltem magamban, hogy nincs igaz barátság, mindenki csak felszínes és csak az önös érdekei céljából "használja" az embert.

Ez a látásmód valamelyest acélozta az önérzetemet és kialakítottam magamban azt, hogy túl sokat én sem teszek egy barátságba/haverságba bele, de elvárásaim sincsenek.


Itt a kulcsszó: ELVÁRÁSOK


Ha megtanuljuk elengedni, vagy fel sem épülni az elvárásokat, akkor sokkal jobban fog működni minden emberi kapcsolat. És nem is kell erő felett bele tenni sokat egy-egy kapcsolatba. Mert abból lesz az elvárás.


Más: ebben a tudatban éltem hosszú ideje, amikorisidén tavasszal megismertem egy nálam jóval fiatalabb srácot. Ő egy nagyon közvetlen, segítő hozzáállású srác. Na most, "vén fejemmel" tapasztalom meg, hogy van BARÁTság és nem csak haverság. Annyira összehangolódtunk, hogy pár hónap alatt kimondottan egymás szinte legjobb bizalmasai lettünk. Megbeszéljük a nőügyeinket (sajnos én hosszú kapcsolat után maradtam egyedül,és csak próbálkozgatok), együtt töltjük a szabadidőnk jelentős részét, sok titkunkat megosszuk egymással, stb.


Ugyan nem régi kapcsolat de itt érzem én is azt, hogy talán ebből lehet egy nagyon mély és hosszútávú barátság.

2014. okt. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves előző, egyetértek veled az elvárásokkal kapcsolatban,de sajnos én futottam bele olyan "barátokba" ahol volt elvárás,csak egyoldalú.Ha beszélgetni szerettek volna vagy szükségük volt valamire, én ott voltam,de ha én kerestem őket(nem mert kellet valami,csak rég beszéltünk)akkor érdekes módon nem értek rá soha.
2014. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó,ezzel én is így vagyok. Rengetek "furcsa" ember van, volt,h barátkeresőre felmentem, egy vagánynak tűnő,és magát annak tartó csajjal beszélgettem.Mondtam,h haverokat,barátokat keresek(elsőnek csak haverság ugye) ismerem már 1 éve,de még nem találkoztunk! Holott én világosan,a napnál is világosabban leírtam,h nem levelezőtársat keresek,hanem rendes,normális emberi kapcsolatokat. Megyében lakik,de itt dolgozik. Egyszer nem mondta,h fussunk 9ssze, én mondtam vagy 3-szor,4-szer,mindet lemondta,v nem ér rá.. Másik nagyopn hasonló,de vele legalább már találkoztam !:D igaz,csak akkoor,ha ő beszélni akar, ez volt 2-szer... Ráadásul 30-as vagyok,tehát nem 15,nemértem mért kell hülyíteni a másikat,mért nem lehet őszintének lenni.Vagy akkor minek ír rám? És hozzáteszem,nem vagyok bunkó,vagy cicababa,ilyesmi,egyáltalán.És jól írta valaki,külföldön sokkal közvetlenebbek az emberek! Ezeken meg csak röhögök magamban,vagy a barátnőmmel,ha nagy ritkán találkozunk,mert messze lakik,h próbálja megjátszani a misst, a semmire! Na jó nem mérgelődöm,hátha akad mostmár csak egy havernő:) aki laza ,olyan mint én,nem görcsöl semmin,és normális.
2014. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szóval eddig csak ilyen antiszociális hülyékbe akadtam bele,akiknek az az élete,h otthon ülnek,és siránkoznak,h nincs pasim. jajj,nem megyek el,mert megvan....még leírni is gáz.
2014. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 ayattn válasza:
az élet sz.r és igazad van hogy nem szeretnek ilyenfajta kapcsolatot létesíteni az emberek! főleg ha van nekik már! akinek meg nincs az meg valószínü annyit csalódott hogy nem is fog ilyenfajtát, mert úgy is átnyomják megint! erről szenvedek én is magányosan, egyedül, mert aki lenne sem tekintem barátnak mert akkor nem fog fàjni annyira ha vége lesz!
2015. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!