Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szakítsuk meg a kapcsol...

Hogyan szakítsuk meg a kapcsolatot egy baráttal finoman?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég bonyolult helyzetben vagyok. Van egy legjobb barátom, legalábbis sokáig az volt. Én teljes őszinteséggel kitártam előtte az életemet, nagyon jól megértettük egymást stb. Kb. fél éve viszont minden apróságon fent tudok akadni amit csinál. Legalábbis ő ezt mondja. Az én szemszögemből nézve ő az egoista, kihasználó, papucsként kezelő. Minden nap találkozunk, de személyesen úgy viselkedik, mintha szégyelne. Neten meg pánik van, ha nem írok 5 percen belűl. Volt már két nagyobb veszekedésünk, de egy-egy hét múlva mindig én mentem vissza hozzá, hogy próbáljuk meg újra, remélve, hogy változik. Viszont annnyira kemény, eddig soha, SOHA nem ismerte be, hogy ő bármiben bárhol bármikor is hibázott volna. Persze én vagyok a felelős mindenért. Elismerem, én is sok mindent elrontottam, de én mindig bocsánatkéréssel és csokival mentem vissza, hátha...

Úgy érzem, hogy ez a barátság leköti az összes időmet, energiámat, türelmemet. Nem tesz jót a tanulmányi eredményeimnek, a családi kapcsolataimnak, de még az egészségügyi állapotomnak sem. Azonban még mindig bátran kijelenthetem, hogy ez a lány a mai világban egy normálisnak számító ember, nagyon nem szeretném megsérteni vagy valami. Szépen lassan, finoman szeretnék tőle eltávolodni, fokozatosan leválni. Sőt, ha létezne ilyen megoldás én tartanám a barátságot, csak lazábbra venném. Félek, hogy magamra haragítom :( Aztán az összes igazán jó barátom az ő barátja/barátnője is, így elég nehéz a dolgot valaki kirekesztése nélkül megoldani. Ti mit tennétek?

18/f



2014. nov. 6. 18:06
 1/3 A kérdező kommentje:
*19/f
2014. nov. 6. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Megoldható, hogy egyre kevesebbet beszélj vele? Egyre kevesebbszer keresd meg Te, szépen lassan nyújtsd az időd a válaszadással. Ha rákérdez, csak vezesd le, amit ilyen szépen ide leírtál. :-)
2014. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üljetek le, beszéljétek meg! Mit szeretne, fontos neki a Ti barátságotok? Stb...
2014. nov. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!