Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges hogy a barátnőm...

Lehetséges hogy a barátnőm pszichopata?

Figyelt kérdés
A barátnőm egy érzéketlen bunkó lány. Mindenki lelkébe beletapos, barátai rajtam kívül nincsenek. A suliban senki még hozzá se mer szólni, mert ha valaki megbántja, olyan durván visszaszól, hogy már szinte könnyezik. Már kezdem úgyérezni nem kéne vele barátkoznom, mert a végén engem is megbélyegeznek. Úgy hiszem pszichopata, mivel olyan mint egy robot, semmi jóérzés, empátia nincs benne. Még pasija sem volt soha, pedig ebben a korban már ideje lenne. Már számtalan udvarlója volt, de mindegyiket elhajtotta. Mikor megkérdeztem hogy miért, aztmondta hogy nem is lesz neki senkije, mert nincs rá ideje, ezért még azt se hiszem hogy leszbi. Nagyon féltem az egészségét is, mivel mikor a sulinak vége, megy dolgozni, így az iskolában energiaitallal tartja fenn magát, pedig tudja jól hogy nem szabad neki mert 14 évesen kapott egy szívrohamot, ráadásul lehet hogy szívritmuszavara van.
2014. nov. 16. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy pszichopata, csak nem hagyja magát, kicsit kegyetlen és túlhajszolt.

Próbálj neki finoman utalni rá, hogy nem ártana kicsit lazítania, nem kell túl komolyan venni a dolgokat és étkezzen egészségesen, ha együtt töltitek az időt süthettek, főzhettek és ehettek együtt, mondjuk. Különböző elfoglaltságokkal is lazíthatsz kicsit rajta, menjetek kirándulni, friss levegőre, ilyesmi. Ne erőltesd azért csak finoman.

Ne hagyd magára, pláne ne ilyenkor, azt látom most nagy szüksége van rád, egy jó barátra aki segíthet neki kicsit pihenni.

2014. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy pszichopata! Ha dolgozik iskola után, akkor szüksége van a pénzre. Mennyire ismered a magán életét? Lehet, hogy csak fáradt, lehet, hogy a családi dolgait titkolja.
2014. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy pszichopata. Valószínűleg megkeményítették a problémái amiket nem szeretne elmondani. A fiúkra pedig nincs energiája amíg nincs rendben a lelke. Ne vájkálj feleslegesen az ügyeiben. Ha szüksége van valakire aki meghallgatja legyél ott neki, de ne akart jó útra téríteni. Viszont a saját életed se rendeld neki alá. Barátkozz másokkal is.
2014. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor lett ekkora divat a pszichopata szóval így dobálózni?
2014. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ő frusztrált és nem pszichopata. Mivel iskola után dolgozik, gondolom nincs könnyű élete és nagyon rövid a türelme.
2014. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopatáknak az az ismertető jelük, hogy nem feltételeznéd róluk, hogy pszichopaták. Nincsenek érzéseik, logikusan gondolkodnak. Többnyire nyugodtak, népszerűek, okosak és sikeresek.zerintem a barátnődnek ha van is pszichológiai problémája, az nem ez.
2014. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Szerintem*
2014. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6

Ezt mégis hol olvastad?:D

2014. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak ő mindig ilyen volt, pedig nem dolgozott még akkor.....
2014. nov. 22. 08:00
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Miért, nem így van? :)

A pszichopata szót gyakran (tévesen) használják más betegségekre, például a szociopátiára, pedig a kettő között nagy különbségek vannak:


A szociopata embernek dühkitörései vannak és nincs lelkiismerete-vagy legalábbis nem olyan, mint nekünk, de képes kötődést kialakítani.


A pszichopata ember pedig manipulatív, gyakran kihasznál másokat és nincsenek érzései vagy bűntudata, és általában megjátssza az érzéseket.

(szerény témabeli ismereteim alapján) :)

6-os voltam.

2014. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!