Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam el neki?

Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Ugye itt a felvételi idöszak, ki kell választanunk azt a középsulit ahová szeretnénk menni, illetve ami képességünknek megfelel. Na de a lényeg. Az a helyzet, hogy az egyik legjobb barátnöm szeretne müvészeti suliba menni (három iskolából három rajzos sulit jelölt be..) de nem rajzol valami jól.. Jó a képzelöereje meg minden de azt a rajztanárunk is megmondta, hogy azt a valamit le is kell tudni rajzolni. Ezt nagy nehezen fel is tudnám neki hozni, egy a bökkenö: a sulik közül ahová megyünk egyik megegyezik kettönknek és engem oda nagyobb eséllyel vennének fel mint öt, és ha félreérti azt hogy szerintem nem kellene rajzos suliba mennie akkor sértödés lenne belöle miszerint én nem szeretnék vele egy suliba járni, és azzal is hencegek hogy jobb vagyok... egyszer már elöfordult, hogy ezt vágta a fejemhez, de

szerencsére tisztázódott a helyzet.. Szóval légyszives segítsetek abban hogy hogyan tudnám felhozni neki a témát! Nem akarom hogy csalódás érje és ezért emiatt rosszba legyünk.. és ez azért számit annyira mert ha egyik suli rajzos részére sem veszik fel akkor abba a suliba kerül mint én csak általános tagozatra..

Elöre köszi a válaszokat!

14/L


2014. dec. 8. 17:02
 1/5 Firedoom ***** válasza:
A rajz suli vegul is megtanit rajzolni nem? ;) Inkabb orulj, ha felveszik es segits neki bent maradni, erre valok a baratok nem?
2014. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne, hogyha bejelölnél te is egy nem rajzos iskolát, és azt javasolnád a barátnődnek, hogy is jelölje be? Az egészet pedig indokolhatnád azzal, hogy nem tudhatjátok, hogy mit kérnek a rajzos iskolába, ezért a biztonság kedvéért jó lenne megpróbálkozni egy nem művészeti iskolával is.


Persze az is fontos, hogy meddig vagy hajlandó elmenni a barátnődért. Ha nincs erőd vagy bármi más okból nem vagy képes letenni egy felvételt olyan iskolába, ahova nem akarsz menni, akkor inkább hagyd ezt a lehetőséget - ne kényszerítsd magadra! De ha tudod, hogy valamelyik művészetibe felvesznek téged, akkor a nem művészeti iskolában még mindig elronthatod szándékosan a szóbelit. Vagy legalábbis nem tanulsz rá, így az egyetlen teher csak az, hogy részt kell venned rajta.


Vagy esetleg, ha tehetősebbek vagytok, járhatnátok együtt rajzszakköre. Én is olyan voltam, mint a barátnőd. Mai fejjel hányni tudnék az akkori rajzaimtól, viszont én ezt be is ismertem magamnak, szóval külön rajzra jártam. Ott szerencsém volt, mert olyan jó tanárokat kaptam, hogy a felvételire döbbeneteset fejlődtem. Lehet, hogy ez segíteni a te barátnődnek is, főleg mivel nem csak gyakorolnátok ott, de azt is tudni fogjátok, hogy mire számítsatok a felvételin. És ez rengeteget ér.


Egyébként más esetben nem tudsz mit tenni. Az egyik angol órán épp volt egy hasonló téma, de ott arról volt szó, hogyha a barátnőd ruhája borzalmasan néz ki. A tanárnő azt mondta, hogyha a barátnő megkérdezi tőled, hogy milyen a ruhája, mindig mondd meg az igazat, viszont, ha nem kérdez, akkor tulajdonképpen nincs jogod, hogy beleszólj az öltözködésébe. Ez következtethető a te problémádra is. Ha a barátnőd a tanácsodat kéri, mondd meg az igazat, de ha nem, akkor tényleg csak ártasz a segítőszándékoddal. Ha belegondolsz, biztosan neked is fájna, ha azt mondaná neked, hogy "Bocs, de ez nem való neked". De ahogy olvastam, erre már magadtól is rájöttél.



Remélem tudtam segíteni valamennyit. Ha esetleg úgy lesz időd, érdekelne, hogy mi lett végül - mindig is érdekelt, hogy egy ilyen problémát hogyan lehetne megoldani.


17/L

2014. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(Második vagyok)

Első, ez igaz, de ha nincs egy minimális képzettséged, nem jutsz át a rajzfelvételin. Némelyiknél pedig még portrét is kérnek, szóval ha már egy kockát se tudsz lerajzolni, akkor az kínszenvedés lesz.

2014. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Firedoom ***** válasza:

Elso vagyok.

Masodik: El kell ismernem, hogy igazad van. Azt viszont hozza teszem: az ember akkor rajzol jol, ha azt csinal amit akar. Ezt sajnos sokan elfelektik. Egy ilyen iskolaban megmondjak, hogy rajzol portret, de te csak tajkepet tudsz akkor bukta az egesz. Hiaba vagy egy rajz zseni valamibol, ha rad van "kenyszeritve" egy masik stilus amit mindenkeppen meg kellene tanulnod akkor eselyed nincs abbol is egy mestermure.

Az menjen rajzra akinek ha megmondjak mit rajzoljon akkor meg is csinalja. Es altalanosan szeret rajzolni, barmit.

Csinaljatok olyan versenyt, hogy felvaltva mondtok temat azt lerajzoljatok es egy harmadik fel elbiralja. Ugy, hogy azt mondjatok mind 2-t ugyan az csinalta (realis lesz az eredmeny).

Ha mas nem gyakoroltok.

Hozzateszem nem feltetlen kell ugyan abba az iskolaba mennetek es a legfontosabb, hogy mindenki oda menjen ahova szeretne.

Az elejere egy kis nyomatekositas:

Kozep iskola, gepeszet-Osztaly tarsam nem tud kockat rajzolni es vicc nelkul percig szorakozott a tablanal amig kikohogte. Ilyenkor gondoljon bele az ember, hogy milyen egy muszaki rajza. DE: kitartasa es szorgalma miatt meg bent van.

Masik veglet: en

Muveszi rajz jegyeim: 1 5 1 5...(nem teljeyen de ez a lenyeg)

Amit a tanar ker azt nem nagyon akarom megcsinalni, viszont magamtol eleg szepen rajzolok. Es amikor beadok egy Sabaton logot egy arnyekolt kocka helyett akkor furan nez, de mondja: Ha ev vegen jo a harmas akkor nyugodtan csinaljam.

17/f

2014. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Második vagyok)

Valóban, sok igazság van abban, amit írsz. Nekem is van egy szakmai továbbképzős ismerősöm, aki imád emberszerű állatokat rajzolni. Viszont a rajztanárok elítélik a stílusát, és rákényszerítenek egy olyan stílust, ami nem ő. Én borzalmasan érezném magam ettől, és már most megfogadtam, hogy én nem fogom utána csinálni. De ahogyan te is írtad: "Hiaba vagy egy rajz zseni valamibol, ha rad van "kenyszeritve" egy masik stilus amit... (és a többi, és a többi) "


Ebben a stílus a lényeg. De kockát vagy portrét rajzolni nem egy stílus, hanem a rajzolás alapkészségeinek elsajátítása. A stílus csak ez után következik. De ha az alapokat nem sajátítja el valaki, akkor hiába tud fákat vagy köveket rajzolni, a rajz tudása annyit ér, mint öt forint.


És a te gondolatmenetedet felhasználva: igen, aki nem akarja elsajátítani az alapokat, az maradjon hobbi rajzos, de a szakmában ne akarjon elhelyezkedni.

Az tény, hogy az ember akkor rajzolHAT jól, ha azt csinál, amit szeret és akar, viszont ahhoz, hogy tényleg igazán jó legyen, szüksége van alapismeretekre. Legalábbis az átlagnál erről van szó. Aztán ott vannak azok, akik a hiányosságaikról el tudják terelni a néző figyelmét valami érdekes megoldással...

2014. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!