Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit szólnátok ha legjobb...

Ti mit szólnátok ha legjobb barátnőtöktől csak egy tusfürdőt és egy dezodort kapnátok?

Figyelt kérdés

Régóta legjobb barátnők vagyunk. Én vettem neki egy drága könyvet amit kinézett.

Én meg csak egy tusfürdőt és egy dezodort kaptam.Szeretem azt az illatot,örültem neki.

De tőle kicsit többre számítottam.Barátnőnek elég snassz ajándék egy ilyen,szerintem.


Azért én elég sokat kutakodtam a könyvét,mert nem rég jelent meg.Másik városba kellett érte utaznom.


2014. dec. 28. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A szándék a lényeg. "Ajándék lónak ne nézd a fogát "

Meg attól is függ , hogy milyen anyagi helyzetbe van.

2014. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit szolnek? Megkoszonnem. O is kereste, odafigyelt, hogy melyik illatot szereted.
2014. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Szeretem azt az illatot,örültem neki."

Helyes. Örülj neki tovább is, és az ajándék tényét értékeld, ne az árát.

A barátnőd gondolt rád, és ez a fontos. (Nem biztos, hogy neki volt pénze/lehetősége/ideje egyéb ajándékot venni.)

2014. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Erre futotta, szándék lenne a fontos, deha annyira zavar, legközelebb mondd meg neki mit szeretnél.
2014. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a karácsonyi ajándékról van szó.

Add vissza neki, mert tévedésből kapta. Ő azt gondolhatta, hogy igaz barátok vagytok.

Ha te kevesled a forintban kifejezhető értékét, s még itt ki is beszéled, akkor te egy jellemtelen, önző, hitvány alak vagy.

A karácsony a hívőknek Jézus születését, a nem hívőknek a szeretet jelenti, s nem kell hozzá semmiféle tárgyi dolog.

2014. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyagilag nem futotta neki drága ajándékra, nem ettől függ egy barátság.Használd egészséggel, ha bajba kerülsz, akkor derül ki igazán ki az igazi barátod vagy barátnőd.
2014. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék neki. Én az állítólagos barátnőimtől soha nem kaptam semmit, én mindig adtam mindenkinek csak érdekes módon nekem mindig elfelejtették a szülinapomat/névnapomat és még csak annyit sem mondtak, hogy lókuki a seggedbe.
2014. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem futotta többre neki anyagiak miatt.

Én sem tudtam idén a szeretteimnek, csak olcsóbb dolgokat venni, ez van. De mégis valami. Megkérdeztem, mit akarnak, és örültek is neki. Amúgy is, az együttlétet és a szeretetet ünnepeltük inkább. Elég baj az, hogy a Karácsonyból egy elüzletiesedett, képmutató cirkusz lett és ez már így nem az igazi szeretet ünnepe.

Egyébként célszerű megbeszélni inkább, ki mit szeretne, ha már annyira ajándékozni akarunk / ami persze belefér a keretbe /, így elkerülhetőek az ilyen kellemetlen meglepetések. "Ajándék lónak ne nézd a fogát." De mit érsz vele, ha a másik nem örül? Akkor tényleg inkább nem kell ajándékozgatni.

Idén egyik családtagomtól én sem azt kaptam, amit feltétlen szerettem ill. amire szükségem lett volna. Nem volt ideje a Karácsony-témára.

Én a közelgő szülinapomra tettem át azt a valamit, amire szívből vágyom, persze, tutira nem fogom tőle megkapni, lesz majd kifogás, miért is nem...ez van.

2014. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azért nekem nem esne jól... de szóvá azért nem tenném
2014. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokan félreértelmezik a kérdést, mert nem az anyagi vonzatával van szerintem a baj, hanem a tusfürdőcsomag az az ajándék, amiről üvölt, hogy csak lekapott valamit az ember a polcról, és nagyjából 1 percet sem törte az illető a fejét az ajándékon. Mellesleg fele annyiért, már lehet normális kis csetreszeket venni egy lánynak, ami azért mégis lehet egészen személyre szóló.


Én is kerültem már hasonló helyzetbe, amikor rengeteget készültem a karácsonyra, és volt olyan barátom, aki nagyobb összegben jött ki. Így elmentem még csokikat venni, hogy ugyanannyiért kapjon ajándékot mindenki. Aztán külön keresgéltem megfelelő méretű dobozt, hogy szépen be tudjam csomagolni, és a doboz belsejét még teleraktam kis színes origami csillagokkal, amiket több órán át csináltam. Tehát tényleg igazi törődéssel adtam át a csomagot, én pedig cserébe kaptam egy darab fekete szemceruzát, amiről hamar kiderült, hogy az igazából szemöldökceruza, és mivel szőke típus vagyok, így egyszer sem volt használva... És nem az zavart, hogy x összeggel többet költöttem rá, hanem az ajándékon látszott, hogy le se tojta barátnőm. Nem tettem soha szóvá, de a mai napig emlékszem, hogy milyen rosszul éreztem magam az ajándékozás után.

2014. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!