Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem mélyülnek el a barátságok,...

Nem mélyülnek el a barátságok, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Olyan embernek tartom magam, aki viszonylag könnyebben elbeszélget új emberekkel, bár azért kedvelem, ha egy buliban ismerősök is vannak. Nem vagyok nagy ivós, de járok bulikba, jól érzem magam stb. Nagyon sokakkal vagyok jóban, de csak 1-2 ember van, akikkel azon kívül is csinálunk valamit együtt, ahonnan ismerjük egymást (pl. egyetem). Én hívtam embereket helyekre, mondtam, hogy jöjjenek szilveszterezni, vagy csak üljünk be valahova (akár bulisabb, akár csöndes szórakozás, mindegy), menjünk együtt moziba. De valahogy soha egyik se jön össze. Nem hiszem, hogy az ismerőseim direkt koptatnának le, mert sok esetben ők keresik a társaságomat, és nem érdekből, nincs szükségük jegyzetre/segítségre, semmire. Mégis úgy érzem, szét fog széledni a társaság, ha kijárjuk az egyetemet. Valamennyire ez elkerülhetetlen, de félek, hogy utána alig marad 1-2 barátom. Másoknál azt látom, vannak programjaik a sulin kívül is. Mit csinálok rosszul? Egyetem által szervezett programokon nem nagyon vettem részt (közös szilveszter meg hasonlók), de más programokat, ahogy fönt mondtam, javaslok, de valahogy nem jönnek.
2015. jan. 13. 01:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A barátságok szerintem nem egészen így alakulnak ki. Két ember vagy egy hullámhosszon van, vagy nem. Utóbbi esetben csinálhatsz bármit, nem lesz jobb. Illetve olyan igaz, mély barátja szerintem az embernek max 1-2 lehet, a többi az csak haver. Én is még gimiben ismertem meg a ket barátnőm, s azóta se nekem, se nekik nem mélyült el ennyire senkivel a barátság. De nekünk ez már szinte első pillanattól megvolt, azért mondom hogy erőltetni nem szabad. Természetesen legyél velük figyelmes, hallgasd meg őket ha arra van szükségük, de ha nem mélyül el a dolog akkor nem tudsz mit tenni. Legalábbis szerintem.

30n

2015. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, de számomra szimpatikus emberekről beszélek, és hát reméltem, hogy ők is így vannak vele.
2015. jan. 14. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!