Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt valaki ebben a helyzetben...

Volt valaki ebben a helyzetben, hogy a barátja megállt egy szinten a fejlődésben? 20/F

Figyelt kérdés

Legjobb barátommal óvodás korunk óta ismerjük egymást. kb. 4-es korunkban lettünk igazán jóba, nagyon sokat volt nálunk, rengeteget voltunk együtt.


Sajnos elég nehéz felfogású volt kiskora óta, egy betegség miatt. Mindenki idiótának, gyökérnek gondolta, de én szívesen barátkoztam vele. Sokkal több szorgalma volt, mint nekem.

Érettségi után elment egy OKJ-ra, meg is csinálta, most pedig sofőr jogosítványt tette le, jól megy neki a vezetés.


Én is OKJ-ra jelentkeztem ősszel, de most abbahagyom, rádöbbentem hogy nekem egyetemen van a helyem (újraérettségizem és felvételizek), csupán a lustaságom miatt kaptam későn észbe, sokkal többre vagyok képes mint ő.

Sajnálom, és sajnálattal látom hogy mennyire esetlen, ügyetlen, nehezen ért meg mindent, mennyire be van szűkülve az érdeklődési köre. Ez is rávett arra, hogy ki kell használjam az adottságaimat, mert képes vagyok rá.

És még egy észrevétel: nem tudok vele új dolgokról beszélni, mert minden egyes mondatot magyaráznom kell, annyira nincs tisztában alapvető dolgokkal. A kommunikációnk megrekedt egy szinten sajnos. :(


2015. jan. 30. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A szó legjobb értelmében próbálom megkérezni, a barátod szellemi fogyatékos valamilyen szinten?
2015. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan nincs papírja róla. 2-3 éves korában volt egy agyhártya vagy agyvelőgyulladása és az okozta ezt. 5-es koráig fizikai tünetei is voltak, önkéntelenül rángatózott néha, amikor ideges volt képtelen volt kontrollálni magát. Ezeket kinőtte, de még most is figyelemzavaros, egyes dolgok nagyon nehezen mennek neki.

Az előbb pl. sakkoztunk. Nagyjából tudta a lépéseket, de régen játszott már. Annyira ledöbbentem, hogy a nyitólépések után 5 percet gondolkodott a következő lépésig, de azok és a következők is teljesen logikátlanok voltak. A 7 éves húgom jobban oda tudott figyelni, pedig talán legfeljebb háromszor magyaráztam el neki.


Ez csak egy példa, de ebben is jól megmutatkozik.

2015. jan. 30. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha vkinek van vmi betegsége,mint a barátodnak is.Arról ő nem tehet sajnos.Türelmesnek kell vele lenni,elmagyarázni többször is a dolgokat.Mást nem igazán tudsz tenni.


Az meg,hogy ő neki egy OKJ-s papírja van,te meg majd egyetemre fogsz járni nem tudom,hogy jön ide.Van egy szakmája és az teljesen jó.Helyedben inkább örülnék,hogy azt eltudta érni,ha már van betegsége.

2015. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem tehet róla sajnos.

A legfontosabb hogy e miatt ne szakadjon meg semmiképp se a barátságotok.

Segíts neki és légy vele megértő

2015. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Barátságunk semmiképp nem fog megszakadni, mivel nem tudok rá haragudni, csak ahogy én fejlődök, furcsa az ő szintjén visszamaradva kommunikálni.
2015. jan. 31. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!