Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik legjobb barátnőmmel...

Egyik legjobb barátnőmmel riválisok lettünk, a saját hobbinkban?

Figyelt kérdés

Mind a ketten fotózunk. Ő már régebb óta, és több időt is szánt rá, én igazán tavaly közepétől jöttem bele ebbe, és modelljeim még nem voltak. Ott kezdődött ez az egész dolog, hogy amikor megkértem egy modellt, akkor írja nekem: megkérte már a barátnőm őt, szóval most megint ketten vaygunk. Nem egyszer volt ez (instagramról toborozzuk az embereket, ott lehet különleges arcokat találni), és beszélni akarok barátnőmmel erről, hogy egyrészt soha nem akarok senki riválisa lenni, másrészt pedig ez legyen független a barátságunktól, ne legyen ebből soha vita, hogy ki milyen, mikor fotózik. Amióta megkértem, hogy találkozzunk, meghátrál, egyáltalán nem akar találkozni.

Szerintetek hagyjam őt? pedig én pont, hogy megakarom ezt beszélni. Azért nem akarom elveszíteni őt, mert most hú ki csinált jobb képet, és kinek kapott több likeot a képe, mert ez baromira gyerekes, és a siker a fontos, hogy szeressenek bennünket, és ez független a másiktól!!!


ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

azt mondják mások, hogy mindig csináljak jobbat a másiknál, mindig előzzem meg, és tapossam el, ha az kell. Állítólag így lesz valakiből jó művész... Én soha nem csináltam ilyet. Ha kellett kivártam a sorom, vagy ha sorra se kerültem, nem sírtam a sikerért, de állítólag itt már keményen kell taposni, ha jó fotókat akar az ember, meg jó modelleket...


történt már valakivel ilyen? mi lett a kapcsolatukkal?


2015. febr. 3. 09:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

???

mind a ketten fent vagyunk, én már 3 éve, ő csak 1. nem tudom mi ez hogy vadászterülete dolog... ott az van fent aki akar, és azt követi be akit akar. ezt miért kell így beskatulyázni? na ezért vannak versengések. ez az enyém, az a tiéd. miért? ez egy közösségi oldal... :D

2015. febr. 3. 10:20
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
Jobban nem tudom a szádba rágni.
2015. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"azt mondják mások, hogy mindig csináljak jobbat a másiknál, mindig előzzem meg, és tapossam el, ha az kell. Állítólag így lesz valakiből jó művész"


Ennél nagyobb baromságot életemben nem hallottam. A művész pont hogy nem tapos el senkit. Az az üzletember. A művész ad; saját magát, a látásmódját. Megmutatja másoknak, hogy az ő szemével milyen a világ. Ezért nincs két egyforma művész, két egyforma műalkotás. Látod a világot és hozzáteszed saját magad. Ebből jön létre az amit alkotsz. Más ugyan arról más képet fest. A fotós is ezt teszi. Mindenkinek más a nézőpontja.


Egyébként könnyen elejét veheted a dolognak. Keress más témát. Annyi mindent lehet fotózni, nem csak modelleket. Keress más témát és akkor szerintem kevesebb lesz a feszültség.

2015. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy azonos érdeklődéi körünk van, kevés különbség van a képeinkben... lehet nincs ilyen, de szerintem eléggé hasonló a fotós szemünk, ezt ő is észrevette.

nem tehetek róla, hogy én is így fotózok, előtte és utána is így akarok fotózni...

egyébként a modell fotózásból még csurranna csöppenne is valami, azért csinálom. Nekem célom volt azzal, hogy drágább gépet vettem magamnak.

2015. febr. 3. 10:44
 15/20 anonim ***** válasza:

A barátnőd féltékeny rád, mert bár később kezdted, ütöd azt a szintet amit ő. Valószínűleg ő is harcol az érzéseivel, súg a fülébe a kisördög, hogy "miatta kezdted el, nélküle sehol sem lennél, lopod az ötleteit, mi lesz ha jobb leszel nála" stb.

Persze ez egy gyerekes dolog, de megesik felnőttel is abban az esetben, ha még ő sem biztos magában, és a barátnőddel most ez a helyzet. Ha egy művész ért már el elismerést, és biztos a dolgában, akkor eszébe sem juthat féltékenykedés. Ezeken én is átestem, bár nem a legjobb barátnőmmel. Volt egy idő, amikor fortyogtam magamban, mert a másik törtetőbb volt, jobban vették a képeit, miközben én amatőrnek találtam. Ehhez fel kell nőni és meg kell érni. Mára már biztos vagyok a teljesítményemben, biztos vagyok abban, hogy amit csinálok az jó, ezért ha kezdővel találkozok, őszintén elismerem, ha tetszik a munkája, és csak sok sikert tudok neki kívánni. Mára már nem bosszant, ha valaki valamiben jobb, hanem magamba nézek, hogy mit csinálok én rosszabbul és min kellene javítani. Nem könnyű bölcsnek maradni és nem kimutatni a féltékenységet, nem versenytársat látni a másikban. Meg kell érteni a barátnődnek, hogy sok jó művész kis helyen is elfér, nem lesz attól ő kevesebb, hogy te több lettél. Ezt te magad nem tudod megértetni vele, erre maga fog rájönni idővel.

2015. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"a siker a fontos, hogy szeressenek bennünket, és ez független a másiktól!!!"

Nem, egy hobbinál nem ez a fontos. Egy hobbitevékenységnél az a fontos, hogy élvezd, amit csinálsz.

#13-ad meg nagyon jól rávilágított a lényegre. Amit ti csináltok, az nem hobbi, és nem művészet. Hanem üzlet, még ha csak kicsiben is csináljátok.

A hobbi attól hobbi, hogy élvezetből, kedvtelésből csinálod, és nem az anyagiak lebegnek a szemed előtt. A művészet meg attól művészet, hogy a műveidben visszaadd azt, ahogy te látod a világot, illetve ezen keresztül kifejezd a gondolataidat, érzéseidet. A művész nem azért alkot, hogy lájkokat gyűjtsön, és nem azért alkot, hogy profitot szerezzen. Egyébként ne vedd sértésnek, de a "bérfotózást", meg azt, hogy csinálsz pár fotót egy előre megbeszélt modellel, én nem igazán tartom művészetnek. Lehet művészien csinálni, de abban, hogy valakit szépen beöltözve, különböző beállásokban lefényképezünk, az nem művészet.

Amit te hajszolsz, azt üzletnek hívják.

2015. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Egyébként meg ha tényleg hobbi, és tényleg barátnők lennétek, akkor nem hogy idáig nem fajult volna ez a rivalizálás, hanem el sem kezdődött volna.

Több hobbim is van, és egyszer nem fordult meg a fejemben ilyesmi gondolat.

Mondjuk a kertészkedés. Szeretek a kertben tenni-venni, több tucat különleges gyümölcsöm, zöldségem van. Van pár ismerősöm, akik szintén kertészkednek. Mégsem fogok duzzogni, ha valamelyiküknek mondjuk szebbek lettek a paradicsomai, vagy netán olyasmije termett, ami nekem nincs. Nyilván, ha nem hobbiból csinálnám, hanem vinném a piacra, akkor már jobban érdekelne, na de az akkor már nem hobbi.

Vagy a másik hobbim, a programozás. Múltkor haverom olyasmire jött rá, amin én hetek óta törtem a fejem, és nem sikerült. Most ezért legyek irigy, és csak azért is kontrázzak rá? Dehogyis! Inkább kíváncsian vártam, hogy megmutassa, hogy sikerült megoldania azt, amit nekem még nem. Egész egyszerűen mert hobbiról van szó.

2015. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen fotókat készít majd modellel. nekem ez nem sima profit termelés. én élvezem, a modellel együtt beszéljük meg, ő is segít én is neki.


nem rivarizáltam soha senkivel se, én csak nem értem hogy barátnőmnek mi baja van..

2015. febr. 3. 15:10
 19/20 A kérdező kommentje:
*készítek
2015. febr. 3. 15:11
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezeket te csináltad vagy ilyesmiket fogsz??


Amúgy rohadt jó fotók. Én hobbiból fotózok bár inkább természetet,állatokat,különleges dolgokat.


Ilyen képekhez nincs fantáziám :D


Amúgy ez tényleg gyerekes dolog,a versengés.Két idegen,ismerős között oké,de legjobb barátnők közt O.o


Kicsit más szakma.

Járok kutyakozmetikai tanfolyamra és a két oktatóm már régóta együtt csinálja a kozmetikát,plussz jó barátnők is,de sose versengtek hogy heheeee én jobban nyírtam meg a yorki fejét te meg neeem bibiii.. Együtt dolgoznak,hogy még jobb legyen a végeredmény!!!


Én meg két tanulóval kell megosztoznom egy kutyán,de egyikünk sem akar versengeni,hogy én jobban csinálom mint te,pedig mi totál idegenek vagyunk.Háboroghatnánk,hogy 3-an vagyunk egy kutyára de nem! Megosszuk a munkát,segítünk a másiknak :) Hiszen a célunk közös. Mondjuk őszintén szólva nekem nagyobb tapasztalatom van benne,meg sok kutyafajtát ismerek amiket ők nem.De sose hencegek ezzel.



Nektek is össze kéne dolgozni,mint írták.

Lehet sokkal jobb képek születnének!


Nekem van egy fotós barátom és mindig hív,hogy menjünk együtt fotózni,az jó buli én is másképp látom a dolgokat ő is és együtt különlegeset is alkothatunk! Csak én nem vagyok otthon a modell fotózásban.Vhogy emberekhez nincs fantáziám. Csináltam barátnőimről,haverjaimról fotókat,gyakorlásképpen amit azért dicsértek sokan.De nekem túl hétköznapi volt,annyi,hogy szép éles volt,jó színek,szépen mosott háttér.Konkrétan csak kattingattam meg a gépet állítgattam(csak manuálba fotózok,kivéve ha futó állatot kell akkor sport módba :D)

2015. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!