Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felidegesít a legjobb barátom....

Felidegesít a legjobb barátom. Ennyi volt?

Figyelt kérdés

Kb. 20 éve ismerjük egymást, volt pár nehéz életszakasza mindkettőnknek, amin közös erővel léptünk át, így a kötődés elég szoros.

Az elmúlt pár hónapban viszont felvett egy olyan idigesítő, kihasználó, "kivagyi" stílust, hogy egyszerűen 300 lesz a vérnyomásom ha meglátom hogy ő írt rám Facebookon, vagy hív telefonon.

Mit tegyek?



2015. febr. 6. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátságom, csak a miénk 18 éve tart. Nála is volt ilyen időszak, amikor nehéz volt a társaságában megmaradni, illetve nálam is volt. Olyankor szüneteket tartottunk. Ha nekem volt bajom, elmondtam neki, és egy ideig nem kerestem, ha neki volt, akkor ő is elmondta nekem, és szintén szünet volt. Átbeszéltük mindig a dolgokat, és a megoldás mindig az volt, hogy szünet kell... Egyszerűen ami ilyen hosszú ideje tart már, van hogy pont emiatt igényel egy kis távolságot.


Tehát esetleg ez mint megoldás?

2015. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű hogy a kihasználó stílus mit jelent, ha úgy érzed hogfy tényleg kihazsnál és negatív hatással van rád, ne keresd a társaságát, lehet hogy már nem rá van szükséged.
2015. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kihasználást úgy értem, hogy pl. meghív magához beszélgetni, viszont kiderül, hogy a beszélgetés azt jelenti, hogy vigyem el őt autóval bevásárolni, vagy a postára, vagy segítsek neki megjavítani valamit, stb.

Jó barátok vagyunk, és szívesen is segítek neki, de ezt én már soknak érzem. Most már szinte heti rendszerességgel megy ez

2015. febr. 6. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, és ha felhozom neki, hogy én szívesen eljövök beszélgetni, de nem tudom őt mindíg mindenben segíteni, akkor 100 éves ügyeket hoz fel, hogy "legutóbb én segítettem, most nem fér ez bele neked?"

Biztos én is elfogult vagyok már ebben a helyzetben, de az a legutóbb úgy kb. négy éve volt, és kb. két alkalommal, akkor is azért mert épp szervízben volt az autóm. Az övének viszont semmi baja.

2015. febr. 6. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, tudom nem nekem válaszoltál, hanem a másik hozzászólónak, de a legegyszerűbb, ha megmutatod neki hogy hol a határ. Ha fuvar kell neki, egyszerűen mondd meg hogy bocs, én erre nem érek rá, azt hittem tényleg baj van, úgyhogy megyek, használd légyszi a saját kocsidat... Több ilyen eset után majd kiderül hogy tényleg őszintén keresi e a társaságod, vagy pedig a többszöri visszautasítás után egyszer csak nem is keres többet. ( ezzel bizonyítja hogy kihasznált.) De ez csak egy példa volt...


1-es voltam.

2015. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

valóban nem reagáltam a te ötletedre, bocs, csak annyira felidegesít ez a téma...

Igazából megbeszélni nem lehet vele semmit, mert elkezd zsarolni, felhozni régi dolgokat, hogy "bezzeg ő...". Tudja, hogy nekem ez gyenge pontom.

2015. febr. 6. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Te se haragudj hogy úgy írtam hogy nem kérdeztél, de annyira ismerem ezt a helyzetet... Gondoltam hátha tudok segíteni a tanácsommal... Az érzelmi zsarolás ( az hogy felhozza a dolgokat, meg ilyesmik) is ismerős, és már a sokadik csalódás után jutottam el arra a szintre, amit nem a legelső, hanem az utána következő kommentemben írtam. Sajnos ezt máshogyan nem lehet kezelni... Max tényleg azzal, hogy ha úgy sem érti meg, akkor meg kell szakítani a kapcsolatot...
2015. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Legbelül már érik a döntés, hogy letiltom őt mindenhonnan, vagy cak egyszerűen "leépítem", mert úgyse tudom ezt vele értelmesen megbeszélni. Csak valahol ez azért egy elég radikális lépés...
2015. febr. 6. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem. természetesen ezt csakis te döntheted el, hogy neked hogyan jobb. Viszont érdemes az embernek önmagában egy pár dolgot rendezni. Pl ilyen esetben felmerül a kérdés, hogy viszonozza az érte tett szívességeket a másik? Ugyanúgy ott áll melletted ha baj van, mint pl ahogy te ott vagy mellette amikor szüksége van rád? Lelkileg is támogat, ugyanúgy ahogy te őt? És még számtalan kérdés van amit fel lehetne sorolni... Ha a végeredmény az, hogy a nem válasz felé billen a mérleg, akkor sajnos ez a dolog egyirányú. A felismerés után pedig egyedül csak te tudod azt mérlegelni, hogy megéri e neked fenntartani egy egyoldalú barátságot, vagy pedig fogod magad, és annyiban hagyod, azzal a tudattal hogy úgysem értékelte a barátságod eléggé... Bocsi a hosszú okfejtésért, de rövidebben nem tudtam leírni. :)
2015. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem annyira állandó, mint a változás. Az ember is folyamatosan változik. Ő is, te is. És mivel nem együtt éltek, szinte kizárt, hogy egy irányba történő változásról beszélünk. Természetes tehát, ha eltávolodtok egymástól.
2015. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!