Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lenne értelme egy ilyen...

Lenne értelme egy ilyen gyerekkori barátságot újrakezdeni?

Figyelt kérdés

7 éves koromtól volt egy legjobb barátnőm, akivel egy osztályba is jártunk. Aztán ahogy egymás mellett kezdünk el felnőni, mindig számíthattuk egymásra, illetve én így gondoltam.. Visszagondolva rájöttem, hogy ő mindig számíthatott rám, és mindig ott voltam neki, akármi baja volt, megvígasztaltam, segítettem neki, bármit. Cserébe úgy 10-11 éves korunk körül azt kaptam a hátam mögött, hogy a szemembe hazudott, hogy elfoglalt délutánonként, közben pedig az akkori közös barátainkkal ment el ide-oda, és azt mondta nekik, hogy most nincs kedve hozzám...

Lenyeltem ezeket a dolgokat is, nem csináltam belőle ügyet, mert nagyon szerettem, és örültem, hogy van egy legjobb barátnőm. (még ezek után is annak tartottam, és meglepő, hogy ő is engem.)


Aztán 14éves korunk körül kezdett durvább dolgokat megtenni velem, majd eltávolodott tőlem teljesen.

Mivel legjobb barátnők voltunk, mindig tudott mindent, hogy éppen ki tetszik, vagy hogy ki az, akibe beleszerettem stb. És kétszer is megcsinálta velem, hogy ezek tudatában úgy alakította a helyzeteket, hogy tudta, hogy korábban kellett mindig hazaérnem, mint neki, úgyhogy miután haza kellett mennem, utána kezdett el komolyabban flörtölgetni az adott sráccal... Másnap pedig elmesélte, hogy hogyan smároltak, és hogy hogyan fogdosták meg őt. Máig nem értem, hogy ezt kétszer is megcsinálta velem, és én mégis hagytam, nem csináltam belőle botrányt, és ezután is jóban voltunk...

Aztán ahogy őt egyre jobban szabadjára engedték a szülei, (nekem pedig este 8ra már haza kellett jönnöm) egyre több barátja lett, én pedig egyre jobban háttérbe szorultam. Aztán már az anyukája sem úgy beszélt rólam, mint a kislánya legjobb barátnője.. Elkerültünk más más középiskolába, és szinte teljesen megszakadt a kapcsolatunk. Nagyon ritkán futottunk össze az utcán. De ez az idő segített rádöbbenteni engem arra, hogy valójában mennyire kihasznált, és nem becsült meg. Nem egyszer volt, hogy zokogva hívott fel telefonon, ha valamiért szomorú volt, és több száz km-ről is, ha órákig tartott, akkor órákig, de megvígasztaltam, és megígértem, hogy én mindig mellette leszek. Aztán másnap már ugyan úgy ment az új barátaival, velem meg nem foglalkozott..


14 éves korom óta ez a lány miatt nem vagyok képes más lányokat közel engedni magamhoz, nem vagyok képes "barátnőzni", mert nem bízok már egyikben sem.. Félek egy ismételt ilyen szintű csalódástól. Azóta nem is volt egyetlen barátnőm sem, viszont borzasztóan hiányzik az, hogy legyen egy lány akivel olyanokat csinálhatok, mint anno ezzel a lánnyal. Hogy beszélgessünk, csajos estét tartsunk, lányos dolgokkal foglalkozzunk...

Pár hónapja volt egy osztálytalákozó, ahová ez a lány nem jött el, de a többi általános iskolás osztálytársam viszont igen. Persze szóba is jött a mi legendás barátságunk, ami kapcsán miután mondtam pár dolgot ők is elmondták, hogy már akkor nagyon nyílvánvaló volt, hogy nekem ő sokkal többet jelent, mint én neki, és nem csodálkoznak, hogy már nem tartjuk a kapcsolatot..


Ma már majdnem 21 vagyok, és találkoztam ezzel a lánnyal egy bulin, ahol kihívott az épület elé beszélgetni. Megkérdezte, hogy ráérek e valamelyik hétvégén, mert szívesen összefutna velem néha. És hogy nagyon szeret engem, és hiányzok neki. Szeretném elhinni, de ha így lenne sem hiszem, hogy ez a dolog megérdemel még egy esélyt. Viszont tényleg rajta kívül egy lányt sem szerettem ennyire. Még most szeretném, ha nagyon jó barátok lennénk, de nem megy azok után amiket csinált velem régen.

Aztán úgy váltunk el, hogy mondtam neki, hogy majd gondolom úgy is beszélünk valamikor..


Szóval aki elolvasta ezt a hosszú litániát, mit gondol erről a dologról? Fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Mennyek el egy találkozóra vele, és mondjak el mindent, amit tett velem, és rosszul esett? Mert ezeket nem mondtam el neki akkor amikor történtek... Bár én megkönnyebbülnék, de semmi nem lenne tőle jobb.

Fogalmam sincs mi lenne a helyes. Vagy hagyjam az egészet, és majd ugyan úgy fog keresni, hogy találkozzunk, mint eddig? (semennyire.. )


2015. febr. 20. 17:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen kegyetlen hosszú lett, de megköszönöm, aki elolvassa és válaszol.
2015. febr. 20. 17:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem olvastam még. Aki igen összefoglalná egy sorban?
2015. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én elolvastam és az én életemben is hasonló volt a helyzet, sokáig nem tudtam én sem barátkozni, miután átcsesztek a "barátnőim". De figyelj te egy nagyon jó ember vagy és mindig ott voltál neki, ő pedig csak undorító módon kihasznált téged, azután meg elment a többi haverjával "menősködni". Ne tedd meg azt, hogy vissza mész hozzá!!! próbálj meg másokkal barátkozni! biztosan van a jelenlegi környezetedben (iskoládban, osztályodban stb.) is olyan, aki jófej és megbízható. Ha rám hallgatsz, akkor soha de soha nem mész vissza hozzá!!!! (De ez teljes mértékben a te döntésed)
2015. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már túlságosan is kihasznált,te meg jó ember vagy,mert ezek után is szereted meg minden. Akár milyen nehéz,én nem beszélgetnék,találkoznék vele.Eltelik pár hét-1 hónap és minden a régi lesz hidd el!! Ugyan úgy nem fog keresni.Általában ilyen emberi kapcsolatoknál egy darabig mindenki tud mutatni egy képet.De sokáig nem bírja azt tartani és kibukik,hogy milyen valójában. Sok ilyesmi szitu volt eddig az életemben és tudom.


Viszont az is benne van,hogy rég nem találkoztatok,lehet megváltozott.Hiszen az emberek hónapok-évek alatt meg tudnak jó és rossz irányba is változni.


Esetleg próbáld ki,hogy úgy mond vissza fogadod,de ne éld bele magad és legyél előtte pár lépéssel! Ha látod,hogy kezd vissza térni minden a régibe akkor tényleg szóba se állnék vele. Viszont eltelik max 2-3 hónap és mindig jól viselkedik akkor tényleg megváltozott. Az emberek szerintem 1 hónapnál tovább nem nagyon tudnak színlelni dolgokat,mivel az lelkileg rohadtul megerőltető.Aztán hibáznak,hibáznak és kibukik újra az igazi énjük.


De igazából neked kell eldönteni mit szeretnél,de ha találkozol vele,mondj el neki mindent,amit akkor nem mondtál el!

2015. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Személy szerint azt tanácsolnám, hogy szembesítsd újra azzal, hogy neked rossz volt az amit csinált, csakhogy érezze, hogy nem felejtetted el.

Persze megbocsájtottál, ezek után mindenkinek járhat egy újabb esély.

Viszont, mivel nem felejted el, tanulva a régmúlt eseményeiből okosabban fogsz állni a helyzethez, és valószínűleg a bizalom sem lesz már a régi.

De ezek ellenére újra lehettek barátok :)

2015. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy fiú vagyok (30), de a barátnőm pontosan ugyanilyen helyzeten ment keresztül (23). Először, mikor olvastam, azt is hittem, hogy ő írta :D

Azt azért tudni kell az emberekről, hogy ha valami megrázkódtatás, trauma éri őket, rögtön elkezd hiányozni egy segítőkész, közelálló személy, aki jelen esetben te vagy. Ezért keresett meg mindig téged a gondjával, bajával. Viszont ahogy elmúlt a gondja, már ment tovább hülyéskedni a többiekkel.

Önzetlen típusú ember vagy, szeretsz másokról gondoskodni, akárcsak a párom. Többre tartod a másik baját, mint a sajátodét (ha igaz). Ezért tehette meg ezt veled ez a lány, és emiatt egy idő után nem is vett téged komolyan.

Nem álltál ki magadért. Fontosabbnak tartottad a barátság megtartását, minthogy kiköveteld tőle a választ: miért csesztet a hátad mögött?


Ne változz meg, nagyon szerethető az ilyen embertípus. Ezt azért írom, mert a barátnőm egy ideid bezárkózott és ellenséges lett az emberekkel, de aztán megjavult végül :)

Legyél kedves, és segítőkész, ne NE KIHASZNÁLHATÓ! Neked kell határt szabnod és nem árt, ha viszonozzák is a segítőkészségedet is néha.


Az újrakezdés a volt barátnőddel? Nem tudom, mennyit változhatott... már nem az a kis csitri, mint volt. Igaz, rég írtad a kérdést, de kíváncsi vagyok, mi történt. Majd írd le!

2015. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!