Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ebben a helyzetben nagyon...

Ebben a helyzetben nagyon gáz, hogy nem én (mint legjobb barátnő) térítettem észhez hanem a párja?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk legjobb barátnők.Elég sokat tudok az életéről.

Lett egy párja(9-10 hónapja),elköltözött stb. Aztán kb 2 hónapja észre vettem,hogy picit jobban hanyagol engem is,de úgy mindent az életében.Én ugyan mondtam,hogy megváltoztál régebben amikor megismertelek nem ilyen voltál stb stb.Mondtam,hogy min kéne változtatnia.

Utána ahogy párszor ezeket mondtam.Abba hagytam a megváltozós dumát.Bele törődtem.Nem nagyon hallgatott rám,de amúgy sosem.Csak egy-két szituban.Aztán volt múlthéten,hogy találkoztunk,iszogattunk,zenét hallgattunk.Kicsit vissza akartuk hozni a régi időket amikor még erre lakott,szorosabb is volt a barátságunk akkor.De vhogy nagyon rosszul sült el a dolog. Írtam neki egy hosszú monológot.Mert besokalltam. Ezt a párja is elolvasta.Aztán mondta,hogy tényleg nem ilyen voltál,meg leüvöltötte,hogy tönkre teszel mindent magad körül stb stb. Jobban kell ápolni a barátságokat,meg hogy párjával sem úgy bánt mint kellett volna.


Másnap találkoztunk és elmondta mik történtek. Azt is mondta,hogy kapott úgy mond egy "pofont" a párjától,ugye a szavakkal. Felvilágosodott és máshogy lát mindent.De hogy ő ezt inkább tőlem várta volna,tőlem aki a legjobb barátnője és ismerem. Mikor mondtam,hogy én többször szóltam.Csak nem üvöltözve meg csúnya beszéddel mondtam ezt el.Hanem szépen.Arra annyit mondott,hogy akkor se csináltam semmit.Meghallgatni mindig meghallgattam ,de tanácsot nem adtam szinte. Ez nekem nagyon rosszul esett. Én adok tanácsot,mondok véleményt,de ha az neki nem tetszik arról nem én tehetek.


2015. febr. 23. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
ő nem akarta észrevenni, te megpróbáltad
2015. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ő meg annyiból ismer,hogy nem szoktam üvöltözni sem csúnya szavakat használni. Jobb szeretek nyugodtan,szépen elmondani vmit ha kell többször is.


De máskor üvölteni fogok vele,ha neki ez kell,érdekes régebben nem volt gond,ha nyugodtan szépen mondtam neki akkor azt úgy megértette.

2015. febr. 23. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a párja véleménye jobban számít neki, vagy neki jobban hisz, vagy hatásosabban fogalmazott.
2015. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A párja azért 30 körüli én csak 22 szóval lehet jobban adott egy tőlem tapasztaltabb ember szavaira aki egyben a párja is.
2015. febr. 23. 19:01
 5/7 A kérdező kommentje:

Engem ami szíven ütött,hogy az mondta tőlem várta a legjobban ezt a felvilágosítást,nem a párjától.

Pedig mondtam már többször is,de lehet nem voltam elég hatásos,nem voltak olyan szavaim ami megfogja őt.De akkor sem tehetek erről.

2015. febr. 23. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy amíg csak egy ember mondta neki, addig nem vette komolyan, de amikor már két számára fontos ember mondta ugyanazt, elgondolkozott rajta, hogy talán mégis lehet benne valami.
2015. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Van benne vmi.

De ettől függetlenül nem kellett volna nekem esnie,hogy én nem mondtam neki,hogy változzon meg

2015. febr. 23. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!