Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, egy hónap múlva 16. Egy barátom van a suliban, de őt sem mondanám igazi barátnak, nem kedveljük nagyon egymást. Csak azért lettünk barátok mert egyikünknek sem volt senki barátnője, és hát mégis jobb ketten. Próbáltam vele jófej lenni, hogy jól kijöjjünk egymással, de nem ment. Semmi közös nincs bennünk, teljesen mások vagyunk. Én szeretnék ezen változtatni. De valahogy nem akar velünk senki barátkozni. Az osztálytársaim bulizni, randizni járnak én meg itthon ülök egyedül. A családom sem ért meg. A szüleim 3 éve váltak, azóta gáz van. Állandóan megy a veszekedés. Velünk is csak olyanokról beszélnek, hogy mikor melyiküknek van igaza. Már elmondtam nekik hogy ez így nagyon rossz és ki kéne békülniük vagy legalább ne veszekedjenek mindig de szerintük ez hülyeség és igazán megérdemelnék hogy legalább egy kicsit haragudjanak egymásra. Az öcsém 11 éves, őt még jobban megviselte a szitu. Azóta maximalista, mindig mindenben a legjobb akar lenni. Ezzel akarja elérni hogy anyu és apu foglalkozzanak, törődjenek vele. Ezért a családommal sem vagyok túl jóban. Úgy érzem nincs senki aki megért, senki akinek fontos vagyok, illetve a szüleimnek biztosan csak ők nem mutatják és nem foglalkoznak velem. Szeretnék barátokat csak nem vagyok az a barátkozós. Én csendes vagyok, félénk, visszahúzódó. Inkább meg sem szólalok. Ezért valószínüleg nem vagyok szimpatikus, pedig szerintem nem tehetek róla, nem lehet mindenki übermenő, szupermagabiztos. Mit tehetnék hogy ez változzon? Járok edzésre (tenisz) de ott sem barátságosak velem a lányok. Sokáig azt hittem hogy azért mert nem voltam az első két edzésen, de most egy év után rájöttem hogy nem foghatom erre. Már tényleg nem tudom mit csináljak. Ha az edzésen beszélgetnek én is próbálok bekapcsolódni de nekem nincs semmi menő hétvégi sztorim, mert semmi szórakoztató nem történik velem. Szerintetek tudok "javulni"? Lehetnek barátaim vagy reménytelen vagyok?
2015. márc. 19. 17:03
 1/6 anonim válasza:

Szintén 15 éves vagyok.Hasonló helyzetbem.Magamra ismertem abban,amit írtál.

Azt tudom javasolni,hogy másokért NE változz meg.

Főleg ne barátokért.Keress új barátokat.Amilyen vagy úgy fogadd el magad.Aki igaz barátod és szeret az elfogad olyanak amilyennek,amilyen vagy és kész.

2015. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem akarok megváltozni, csak utálom hogy nincsenek barátaim. Megkaptam már hogy nagyképű vagyok és azért nem állok szóba velük. Én tényleg nem tehetek róla, ilyen vagyok. Bánt hogy ezt sokan nem értik meg. :(
2015. márc. 19. 17:40
 3/6 anonim válasza:
1# vagyok.Ne bántson.Ha nem fogadnak el olyannsk amilyen vagy,csak sajnáld őket.És igen.Akik nincsenek olyan helyzetben mint te,azok nem érthetik.
2015. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy reménytelen.:) Én is hasonló helyzetben vagyok, mármint a suliban nekem sincsenek barátaim. Én se vagyok nagyszájú, csendesebb vagyok, vagy legalábbis nagy társaságban.. Én se tudok beszélgetni velük, mert amiről ők beszélnek.. nem érdekel. És gondolom őket sem érdekelné az, amiről én akarnék beszélni, ahogy hallom, milyen témáik vannak. Ne hidd azt, hogy ők a valakik, te pedig unalmas vagy.. Sőt, szerintem inkább az az unalmas, amit sokan csinálnak, hogy mennek a többiek után, mint a birkák. Van, aki nem is olyan, mint a többi, csak hogy nehogy lenézzék, beáll a sorba. Ezzel viszont csak hazudik magának... Olyanokkal kell barátkozni, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy, és persze jó, ha nagyjából azonos az érdeklődési körötök. Tudom, ilyet nehéz találni... Meg azért biztos van, ami érdekel téged, amiről tudnál beszélni, ha lenne kivel. Sajnállak a szüleid válása miatt is, biztos nem lehet kellemes, hogy egyfolytában veszekednek. :( Ha szeretnél, írhatsz, én meghallgatlak. Egyébként 17 éves vagyok.
2015. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is.

16-F

Nyugodtan írhattok. :)

2017. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted. Amikor bekerültem a középiskolába lett 1 barátnőm, aztán egy bizonyos incidens miatt elpártolt tőlem, és ennek hatására az egész osztály kiutált. (hozzáteszem arról a bizonyos incidensről nem én tehettem, csak volt egy srác és eléggé megalázott az egész osztály előtt) persze a sulin kívül ott volt a legjobb barátnőm, de azon kívül senki. Aztán 11.-es voltam amikor a suliba jött egy nagyon jó barátnőm, és elindultam felfele azon a bizonyos lejtőn. Most itt vagyok végzős, és tele vagyok barátokkal :) Ne add fel, mert én sem vagyok egy magabiztos típus, egyedül pláne nem. De amikor a barátaimmal vagyok tele vagyok életerővel, és azt érzem én is vagyok valaki. Mert azok az emberek akikkel körülvettem magam, tényleg szeretnek :) Ne add fel, te is találni fogsz magadnak barátokat
2017. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!