Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy barátkoznátok össze vele?

Ti hogy barátkoznátok össze vele?

Figyelt kérdés

Kicsit nehéz elmagyarázni. Van egy nő, akivel szakmai okokból kb 5 éve rendszeresen ,,beszélünk'', de mindig csak 2-3 percet, aztán rohannunk kell tenni tovább a dolgunkat. Ha kölcsönösen akarnánk is beszélni egymással, akkor sem lehetne, mert munka van. Múltkor véletlenül ráértünk mind a ketten, és munka után két órát beszéltünk, és vmi hihetetlen élmény volt. De ez tényleg egyszeri eset volt, öt éve most volt ilyen alkalom először. Azt érzem, muszáj vele újra beszélnem, mert félbe szakadt egy - két téma, és mert nagyon kellemes volt vele beszélni. Inspiráló volt, tanulni akarok tőle. De ez nem olyan egyszerű. Nem egy korosztály vagyunk, ő sokkal idősebb nálam, tehát nem az van, hogy most megkerdezem tőle, hogy eljön e bulizni, ezzel nem tudna mit kezdeni. Most hosszú lenne elmagyarázni, milyen munkakapcsolatban vagyunk, de ráadásul kicsit alá vagyok rendelve, így eleve fura lenne valami tolakodó haverkodás.

Ötlet?

34, szintén nő



2015. márc. 23. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami indokkal keresd meg, említsd meg neki aztán, mennyire jónak tartottad a múltkori beszélgetést, mennyi mindent tanultál tőle és ez meg az kapcsán lenne még néhány kérdésed, ha tudna neked segíteni, lenne rá ideje valamikor. Csak tényleg legyenek konkrét kérdéseid :)
2015. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :-) valszeg ezt fogom tenni. Csak kicsit nehéz, mert neki az a munkája, hogy segítsen, többek között nekem is. És múltkor két órán át ,,feltartottam'' (azért teszem idézőjelbe, mert ő keresett meg engem, és ő beszélt folyamatosan :-)), úgy, hogy valszeg ezt ki se fogják neki fizetni, munkaidő után volt. Most tett egy nagy szivesseget ingyen, én meg rohanjam le az irodájában, hogy még még? :-) de nekem sincs jobb ötletem.
2015. márc. 23. 13:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, ráadásul már nem is szakmai kérdéseim lennének, hanem mint ember kezdett el érdekelni, pl hogy hogy tud ennyi év után ilyen lelkes lenni, meg ilyenek :-)
2015. márc. 23. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, azt is simán előadhatod szakmai kérdésnek, hisz az is a szakma része, hogy tud évekig ugyanolyan kitartással, lendülettel dolgozni.

Én a helyedben mindenképpen úgy kérdeznék rá, hogy természetsen csak ha nem zavarod és tartod fel a munkájában, pl. egy hétvégi napon valamikor egy kávé/sütemény mellett, amivel megköszönnéd a rád fordított idejét.

Ha kedvel téged emberileg (mi másért maradt volna akkor 2 órát) és van egy kis szabadideje, biztos szívesen szakít erre időt valamikor.

2015. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt elárulod, milyen területről van szó amúgy?
2015. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Orvos féleség. Én viszont nem orvos vagyok, nem is egy munkahelyen dolgozunk, hosszú lenne leírni, havi 1-2-szer van dolgunk egymással. Múltkor szakmai dolgokról beszélt két órán át, olyan volt, mint egy ingyen konzultáció. Attól is félek, ha megkeresnem, azt hinné, megint ingyen tanács kell, pedig nem, hanem meg akarom öt ismerni :-)
2015. márc. 23. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!