Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg egy anyafigura lennék...

Tényleg egy anyafigura lennék neki? Normális egy ilyen viszony két, egyidős ember között? Lehet, hogy többet ártottam neki, mint használtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy 17 éves lány vagyok és van egy velem egyidős fiúbarátom. Ő a legrégebbi és legközelebbi barátom, már óvodáskor óta ismerjük egymást és vagyunk elválaszthatatlanok.

Róla azt kell tudni, hogy kiskorában nagyon hamar nevelőszülőkhöz került, akik otthon nem bántak vele túlságosan jól és nem fordítottak rá kellő figyelmet.

Mivel én ezt tudtam, ezért mindig igyekeztem megadni neki azt a mennyiségű szeretetet és odafigyelést, amit a szüleinek kellett volna. Ez nem volt túlságosan nehéz számomra, tekintve, hogy én alapból is egy ilyen anyáskodó, gondoskodó lány vagyok mindenkivel, de vele mindig különösen az voltam, mert tudtam, hogy szüksége van erre.

És persze ennek meg is látszik a gyümölcse: nagyon szoros kötelék van közöttünk és szinte mindig, mindenben hallgat rám, mindenről kikéri a véleményemet :) Tényleg inkább egy amolyan anya-fia kapcsolat van közöttünk, mintsem baráti.

A munkálkodásomat már abból a szempontból is sikeresnek könyvelem el, hogy nem lett belőle egy antiszociális, különc ember így nagy korára, hanem igenis okos, értelmes, vicces fiú, a tanulásban átlagos és nagyon sok mindenben tehetséges, kreatív. Bár vannak olykor kicsit depresszív, zárkózottabb időszakai, de a múltját ismerve ezen nincs semmi csodálkozni való és eddig mindig sikeresen túljuttattam ezeken a nehéz időszakokon.


Mostanában viszont elkezdtem gondolkodni azon, hogy talán mégsem tettem túl jót azzal, hogy ilyen sokat "babusgattam". Nagyon ragaszkodik hozzám, viszont szép lassan közeleg az érettségi és nincs semmi garancia rá, hogy a gimi után is azonos helyen tudjuk folytatni az életünket (igen, osztálytársak voltunk az általánosban és a gimiben is). Sok mindenben más az érdeklődési körünk.


Vajon tényleg elrontottam? Mit gondoltok, hogy érhetném el ennyi év után, hogy ne függjön ennyire tőlem, hanem próbáljon meg szép lassan leválni?

Én tényleg csak jót akartam neki, de bevallom, nem gondolkodtam ennyire előre :(


17/L



2015. ápr. 5. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindent jol csinaltal. 17 évesen az ember megérti, hogy az elet elvalaszthatja a barátokat.
2015. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért ilyen értelmes 17 éves lánnyal sem találkoztam még, pedig sok helyen ismerkedek :O


Egyébként nem hiszem, hogy baj lesz ebből, mert a főiskolán/egyetemen egy új, nagyobb társaságba kerül, és ilyenkor az ember önkéntelenül is fellazítja a kötelékeit, különösen, ha jól érzi magát az új emberekkel. Az érettségi utáni nyár még problémás lehet, gólyatábortól kezdve viszont nem hiszem, hogy gond lesz.


20/F

2015. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Viszonylag korán megtapasztaltam milyen az a felelősségtudat és, hogy gondoskodnod kell valaki másról, talán ezért tűnhetek ennyire értelmesnek :) Mindenesetre köszönöm a dicséretet! :D


Persze, biztos megtalálná a helyét egyedül is, hisz már most is vannak rajtam kívül barátai. Mit mondtam, nem lett túlságosan különc gyerek, sokan szeretik még rajtam kívül.

De eddig mindig ott voltam neki a háttérben és tudta ő is, hogy mindig jöhetett hozzám, ha baj van. Csak a kezdeti időszaktól féltem, hogy hogy fogja azt viselni, amikor már tényleg csak magára lesz utalva és nem leszek ott vele :/

Ezért érzem úgy mostanában, hogy kicsit talán elszaladt velem a ló és hagytam, hogy túlságosan ragaszkodjon hozzám.

2015. ápr. 5. 21:24
 4/9 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Szerintem ez az aggodalmad éppen az anyáskodó természetedből adódik :) Nem kell érte aggódni, hiába váltok külön úgymond, ha akkora gáz van még mindig fel tud hívni. Nem igaz?
2015. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, igaz, de az sajnos akkor se ugyanaz :/

Nem ugyanolyan, mintha mellette lennék :(

2015. máj. 17. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy te szerelmes a srácba?
2015. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Határozottan nem! Inkább érzem őt az öcsémnek, mintsem olyannak, akihez vonzódnék.

Nem csak egy szerelmi szál lehet erős kötelék fiú és lány között :)

2015. máj. 21. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nemcsak hogy jól tetted, amit tettél, de ez egy leírhatatlan nagy dolog. Kb. egy hőstettel ér fel, hogy ilyenre nőhetett fel melletted. Minden tiszteletem! :)


De a felnövésnek része az is, hogy előbb utóbb az emberek útjai elválnak. Itt nincs mese, ezt meg kell érteni és el kell fogadni. Valamilyen szintű kapcsolattartásra ma már szinte minden sarkon van elhetőség az internet segítségével, ha ez segít az elváláson.

2015. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy nem feltétlen kell elválnotok lelkileg is. Ha szüksége van rád, ma már ezernyi lehetőség van, hogy megkeressen. Az, hogy ott leszel-e neki, az meg már csak rajtad múlik.
2015. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!