Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen nehéz normális...

Miért ilyen nehéz normális levelezőtársat találni itt?

Figyelt kérdés

Régebben néha kiraktam egy-egy kérdést, hogy kinek lenne kedve beszélgetni/vagy válaszoltam ilyen jellegű kérdésekre, miszerint én szívesen levelezek bárkivel, aki hajlandó lenne rá, de pár kivételével szinte az összes ugyan arra a szinte jutott.

Általában előre meg szoktam jegyezni, ha új emberrel kezdek el levelezni, hogy ha esetleg nem lennénk szimpatikusak egymásnak/nem jönnénk ki jól, akkor örülnék neki, ha a másik fél jelezne ezzel kapcsolatban. Nem fogom megorrolni, rituálésan és nem rituálésan sem leszek emiatt öngyilkos, a depresszió kátrányába sem fogok belesüppedni emiatt, de ez a visszajelzés valahogy mindig elmarad. Kicsit bosszantó.

A másik eset, amikor valaki szeretne beszélgetni, de egy két szavas mondatnál többet nem tud nyújtani. Az ilyen emberek miért keresnek levelezőpartnert? Persze az tény, hogy nem mindenre lehet oldalakat írni, nem is várom el, csak nem értem, hogy miért?


Az észrevételeiteket/válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2015. ápr. 6. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, akkor megpróbálhatunk levelezni, aztán majdcsak kisül belőle valami.

Egyébként ezektől az egy-két szavas válaszoktól én is a falra mászok, főleg olyankor, mikor írok egy kisregényt, és vagy egy smiley-t vagy egy xĐ-t kapok, ilyenkor már tényleg a jobbik eset, mikor jön egy-két szó hozzá. És belefárad az ember abba, hogy próbálja felhozni a témákat, próbál kommunikálni, de elég egyhangú/egyoldalú a kommunikáció. Én kérdezek ő válaszol...

2015. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet te csak levelezőtársat keresel, de a másiknak más motivációi vannak pl. párt, szexet, egy kis törődést, meghallgatást, szabadidőpartnert, stb. keres és hosszútávon nem passzolnak az igényeitek. Más részről a netes kapcsolat nem olyan mint az életben, mert várható el olyan elköteleződés, mint egy élő kapcsolatban. A visszajelzés inkább kultúra kérdése, meg persze önismereté.
2015. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű.. aki levelezni akar annak nyitnia kell pl Benutatkozok gigyelj ilyeb és ilyen vagyok..csodát várni ostobaság..
2015. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első!

Ha gondolod, írj. :)

Én is így gondolom. Tényleg senkitől nem szoktam elvárni azt, hogy regényeket írjon nekem, de legalább két szónál írjon már picit többet.


Második!


Ez is lehet egy opció, viszont régebben, amikor kiraktam hasonló kérdést/ilyen jellegű kérdésekre válaszoltam, akkor azokban meg volt jegyezve, hogy tényleg csak levelezőtársat keres, szóval valamilyen szinten a hosszútávú "terveink" egyeztek.

Egyébként valószínűleg igazad lehet, köszönöm a választ! :)

2015. ápr. 6. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azért találtam már itt olyat akivel lehet normálisan levelezni. :)


Sokan nem mernek "nyitni", vagyis nem kezdeményezi a beszélgetést és ha ily módon egyoldalú azt megunja az embör...

2015. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én kettő emberrel próbáltam meg itt levelezni, mikor nagyon unatkoztam. Egy mint kiderült, egy barátom volt, a másik pedig az egyik osztálytársam volt. Mondom kössz :DD
2015. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
válaszoltam már ilyen kérdésekre többször is.és mi lett? már itt privátban nem írt vissza nemhogy levelezésig eljusson.most az ilyen mit akar levelezni? írja meg a levelét aztán tegye oda ahova nem süt be a nap-.- tisztelet a kivételnek.
2015. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mert aki interneten kezd ismerkedni, ott valami nem stimmel.

so, levelezünk?

2015. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aki interneten ismerkedik, azzal miért lenne defektes?
2015. aug. 5. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem használtam a defektes szót.

Az internet a 90-es évektől kezdett elterjedni, addig az emberek valahogy elvoltak, szerintem jobban. Magamból kiindulva.

Sokan élnek virtulális életet.

Egészségesebnek tartom a valóságban történő ismerkedést. Itt mindenki azt mond, amit akar.

2015. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!