Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátnőm...

Mit tegyek ha a barátnőm antiszociális személyiségzavarral küzd?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről kiderült ez a betegség, amit már kb 2 éve diagnosztizáltak nála. Egy véletlen folytán tudtam meg, mikor az anyukája beszélgetett az én anyukámmal.Először nem nagyon érdekelt, hisz nem is tudtam micsoda, de mikor rákerestem a szakirodalomban, rettentően megijedtem. Azt találtam hogy ők a pszichopaták/szociopaták. Ez igazán meglepett hisz ő egy légynek se tudna ártani, és már nagyon régóta ismerem. Segített lefogyni, együtt éltük túl a kirekesztettséget a gimiben, mindig mellettem állt. Lehetséges hogy a pszichológus tévedett? (elég sanszos) És rákérdezzek nála?
2015. ápr. 18. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, hátha valamit félreértettél. De inkább az anyukájánál kérdezz rá, mert ha valóban szociopata, akkor erről hazudni fog.
2015. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha véletlenül hallottad meg, akkor kérdezz rá, hogy tisztán láss.
2015. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kizárt, hiszen 18 alatt nem adnak ilyen diagnózist. Persze maga a zavar létezik vagy annak a kezdete. Sztem valamit nagyon félrehallottál.
2015. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De mindketten 21 évesek vagyunk, és már nagyon aggaszt a dolog :/
2015. ápr. 18. 20:40
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Az, hogy valaki antiszociális, még nem jelenti azt, hogy pszichopata/szociopata. Én is antiszociális vagyok, de nem vagyok bűnöző, gyilkos vagy erőszaktevő, nem bántalmazok állatokat, embereket, mint a legtöbb szociopata/pszichopata. Ők nem tanúsítanak megbánást, az empátia szàmukra ismeretlen fogalom. Nincsenek mèly érzelmeik sem általában, csak felületesek, indulataik vannak inkább. Persze vannak fokozatok, de ha a barátnőd az lenne, már észrevetted volna. Illetve már kezelnék. Szerintem nincs ok aggódni.
2015. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

"Az, hogy valaki antiszociális, még nem jelenti azt, hogy pszichopata/szociopata."


De, pontosan azt jelenti! Az antiszociális személyiségzavarra a nem szeret, nem szorong, nem tanul a hibáiból hármas jellemző. És általában börtönben kötnek ki. az, hogy a köznyelv mit nevez antiszociálisnak az tök más kérdés.

2015. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Hecarim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, kérdezz rá az anyukádnál, utána, ha úgy van az Ő anyukájánál és megbeszélhetitek a dolgot, egyébként én is antiszociális vagyok (kb 2-3 éve 1-1 hétig voltam 3-4 helyen dolgozni) bátyámmal élek, szüleim elköltöztek 1 barátom van, egyébként a macskáim a legjobb barátaim és mégse vagyok sorozatgyilkos szóval szerintem nem lehet túl komoly DE ez persze nagyban személyiségfüggő, illetve (feltéve, hogy van) a kiváltó ok se mindegy viszont, ha tippelnem kell az idő múlásával egyre mélyebb a dolog. Szóval, ha rendszeresen emberi társaságban van (iskola/munkahely) és magadtól nem vettél észre semmi különöset akkor nem lehet komoly dolog szerintem, azért csak járj utána a biztonság kedvéért. 22/F
2015. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"egyébként én is antiszociális vagyok"


Tehát pszichiáter szakorvos diagnosztizált antiszociális személyiségzavart nálad? Hát erősen kétlem, te maximum a leírás alapján elkerülő, esetleg szkizoid személyiségzavaros vagy.

2015. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem, nálam határeseti személyiségzavart diagnosztizáltak. 8 év után semmi tünetem (már 1,5 év után sem volt semmi aggasztó), gyógyszert sosem szedtem, és teràpiára is csak 2 évig jártam. Nos, ők tudják, hogy igazuk volt-e. Pont annyira tévedhettek nála is, mint nálam.
2015. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
A borderline, az nem antiszociális. A kettő külön személyiségzavar. A borderline gyakorlatilag a tipikus hisztis, világfájdalmas, depis, drogos 3,14csa prototípusa.
2015. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!