Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság vagy a szerelem a...

Barátság vagy a szerelem a fontosabb?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 16:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

A barátság ugyanúgy elmúlhat, mint ahogy egy kapcsolat véget érhet. Nem tudom ki találta ki, hogy a barátság mindenképpen örök, de nagyot tévedett.


Nekem már ért véget olyan gyerekkori barátságom, ami vagy 20 évig tartott és testvérekként tekintettünk egymásra, úgyhogy tapasztalatból beszélek.

2015. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerelem
2015. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#10 A szerelmek is jönnek és mennek. Abból is több van.
2015. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mind a kettő egyaránt lényeges, mivel teljesen más érzelmi síkon található.

Akire barátként tekintesz, abba nem leszel szerelmes, ha meg igen, akkor az már nem barátság, hanem szerelem.


Miért kéne választanom barátság és szerelem között? Talán kizárja az egyik a másikat?

Szerintem meg nem!


Ugyanolyan fontos a barátság, mint a szerelem!

2015. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy szerelmen alapuló kapcsolat ha tartós, idővel jó esetben baráti jellemzőket is felvesz. Mert ha nem tudsz úgy együttműködni, úgy megbeszélni dolgokat a pároddal, mint a legjobb barátoddal (most nem a haverokra gondolok, akik sörözni, shoppingolni, fiúkat, lányokat stírölni kiválók, de másra nem, hanem olyan barátokra, akikre mindig számíthatunk), akkor az a kapcsolat nem lesz teljes.
2015. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minden embernél más megítélés alá esik a dolog. Nekem a szerelem - mert tudom, hogy a párom az egyetlen!!!! ember, aki feltétel nélkül szeret és elfogad, és csak akkor kritizál, ha az jogos. A legjobb barátnőmmel sincs olyan szoros kapcsolatom, mint vele, pedig a leányzót sem hanyagolom el.
2015. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Én csak annyit mondok:

"A barátság örök, a szerelem múlandó."

2015. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miért kell választani?


Az egyensúly megtartásával nem kell.


A sorrend átalakul idővel, de az nem azt jelenti, hogy az egyik kizárja a másikat. De felnőtt fejjel családdal az ember háta mögött nem a barátok lesznek az elsők, de akkor már a barátoknak is meg lesz a saját élete. Fiatalon fontosabbra értékelik a barátságokat. A gond akkor van, ha nem tartják az egyensúlyt a kettő közt, akár még sulis korszakban, akár felnőtt korban.

Fontos, hogy legyen olyan ember akivel megbeszélhetjük a gondokat vagy jól érezzük magunkat, de kell olyan aki a társunk, akivel szeretjük egymást, az egy másfajta kapcsolat ugye. De mindkettő elmúlhat! Egyikre sincs garancia, ezért tartanám hülyeségnek a választást.


Fiúktól többször hallottam, hogy a barátok fontosak/fontosabbak és nekem tapasztalatom szerint, mindkét - az exemnél is előfordult meg a párommal is, hogy előtérbe helyezték a barátaikat - ami persze konfliktushoz vezetett, mert rájuk több időt szakítottak. Aztán a barátnőim pedig inkább a párjukat választották, pedig nem sűrűn találkoztam velük tényleg. S hát igen, velem is előfordult, de akkor az volt a baj, hogy mindkettővel csak hétvégén tudtam találkozni és én is a páromat választottam a barátnőm helyett. De mondjuk ő is tett így velem szemben. A lányok ilyenek... A fiúk meg olyanok, persze nem mindenkiről van szó, én csak a személyes tapasztalataimból tudok kiindulni.


Jelenleg nekem ez a helyzet megoldott dolog, sajnos abszolút nincs barátnőm egy se, nem kell választanom egyáltalán.

2015. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!