Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem egy ilyen...

Mit kéne tennem egy ilyen "baráttal"? (Bőven:lent)

Figyelt kérdés

Nem rég tettem fel ugyanezt a kérdést ,de most rosszabb a helyzet.

A "legjobb barátom" 4-5 hónapja bekeveredett egy bandába és azóta velük lóg. Mostanában minden dolgozata 1-es,jó esetben 2-es. Folyton iszik ,cigizik és bulizik.Mindenbe beleszar,semmi nem érdekli (még az se hogy fürödjön), árad róla a pia szag a ruhái nincsenek kimosva(mint egy lecsúszott alkoholista akit a kukából rángattak elő)és a beszéde is megváltozott (nincs olyan mondata amiben ne lenne káromkodás.Régen nagyon kedves volt és tanult is (4-es,3-as néha 5-ös volt az átlaga) és nem hanyagolta el magát,valamint néha beszélt trágárul.Ha nem tetszik neki valami elkezd csapkodni.Ha nem segítek neki dolgozatban már egyből én vagyok a rossz ,amikor ő sose segít.Csak arra vagyok jó hogy falazzak és átadjam a jó megoldásokat.Egyébként az illető 15 éves.

Most már nem szívesen mutatkozok vele, mert félek hogy miatta engem is megbélyegeznek.Egyre távolodok tőle.A véleményemet félek elmondani neki ,mert megkeserítené az életem és agyon is verne.

Szerintetek mit kéne tennem ebben az esetben ?

Hagyjam , vagy szedjem ki a sz*rból? Meg kéne neki mondanom hogy változtasson magán? Mondjam meg neki a véleményem?

A válaszokat előre is köszi.



2015. ápr. 30. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Drogot nem írtál. Drogozik is?

Szülei mennyit tudnak a dolgairól?

Sajnos minél inkább segíteni szeretnél, annál inkább valószínű, hogy el fog "lökni " magától.

Nehéz ügy.

Amit tehetsz!

Normális pillanataiban próbálj vele beszélni,de ne erőltess semmit.

Ami fontos, legyenek érveid!

Különben csak okoskodásnak fogja venni...

2015. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Drogozni nem drogozik, legalábbis a karján nem láttam ilyenre utaló jeleket.

Nem tudom mennyit tudnak a szülei , de biztos ,hogy nem törődnek vele.

Félek neki elmondani hogy mi a véleményem, mert szerintem agyon is ütne.

2015. ápr. 30. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan szurira gondoltam,a drogozás nem ott kezdődik.

Ha gondolod dobj egy privit és dumálhatunk.

1-es voltam.

2015. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A véleményedet megmondhatod neki. Hiszen jót akarsz. Nem vagy az anyja, de a barátját szeretné az ember olyan úton látni, amit helyesnek tart. Ha ő ezt lesz@rja, akkor nem hiszem, hogy érdemes erőltetni a dolgot.
2015. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!