Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj a Magyarsággal?

Mi a baj a Magyarsággal?

Figyelt kérdés
Miért nem tudunk összetartani,talán önzö és gerinctelen a mi nemzetünk?

2015. máj. 11. 23:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
2015. máj. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Genetika vagy a bánat se tudja.


Amúgy külföldön könnyű beilleszkedni, ahogy az emberek változnak az ember körül, maga is nekiáll változoni.

2015. máj. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Ez szerintem nem genetika, inkább a közeg ahol az ember felnő.

A pesszimizmus, merjünk kicsik maradni, ami kockázatos egy kicsit is attól az ég óvjon, aki meg mert változtatni és bejött neki annak "dögöljön meg a tehene".

Olyan a magyar társadalom mint egy taknyos kisiskolás gyerek. Az állam bácsitól vár minden megoldást, de hogy ő maga tegyen bármit hogy jobb legyen az ország, illetve a közeg ahol élünk azt már nem.

Mindenki panaszkodik hogy a kórházakban borítékot kell adni, de mindenki csinálja.

Sokan panaszkodnak hogy nem fizetik ki a munkahelyen a túlóráikat, de összefogni és a sarkukra állni, azt már nem.

Az ország olyan amilyenné a nép teszi aki benne él.

2015. máj. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Digo igazadvan teljes mértékben!

És abban is,hogy vannak kivételek és normális jo emberek akiket nem vakit el az önzés és a papirmasine...

Egyébként Nem Magyar O. vagyok,de rossz nézni amit "szeretö testvérjeim müvelnek saját társadalmukkal" :(

2015. máj. 12. 21:34
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Tobbek kozt az, h a magyar mindig szereti a kulfoldiek pitschajat nyalni. A honfitarsanak meg keresztbe tesz, mert igy akar elobbre jutni. Ezt csinaljak kulfoldon is, nekem van benne tapasztalatom.
2015. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
közhely
2015. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kb. 6 éves korom óta másban sem volt részem, csak abban, hogy épp az aktuális közintézményben valaki a hibát kereste bennem.

Tök mindegy mit csináltam, milyen eredményeket hoztam össze, hanyadik lettem bizonyos versenyeken, mindíg volt valaki (főleg tanárok) akik jól belémrúgtak.

Nem tudom miért.


Nekem a családom elég vegyes összetételű, épp ezért mi nagyon elfogadóak vagyunk egmyással, és mások iránt is. Pont ezért sose értettem ezt a prosztós kivagyiságot, amit az embertársaimtól tapasztaltam.


Másik sztorim, aktívan készülök külföldre költözni.

Mindenki mondja, hogy majd jól megütöm a bokám, mert ki fognak közösíteni. Hahh!! 12 évig mást se kaptam a képembe, csak a sunyi kiközösítést, meg a hátam mögötti megbélyegzést.

Most akkor ki is közösít ki kit?

2015. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
Azt azert tudd, hogy a kulfoldiek nagyon nehezen fogadnak be, bar ennek merteke orszagrol orszagra valtozo lehet, de en mar megjartam ket orszagot es mas orszagot, es a tobbiebol sem hallok jokat. Ez Europa. Az embereknek kivan a tokuk ettol a globalizaciotol, ez van. Ha mar mesz, akkor javaslom Kanadat, USA-t, vagy ma tengeren tuli orszagot. Ezekbe meg nem konnyu bejutni persze. A magyaroktol pedig kulonosen ovakodj kulfoldon, mert ott fokozottan igaz minden, ami negativ a magyarsagban!
2015. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen, csakis a "nagy vízen túl"-ban gondolkodok, viszont ahogy olvashattad a kommentemben is, engem itthon, Magyarországon se igen fogadott el soha senki a családomon kívül, úgyhogy ilyen szempontból nincs vesztenivalóm
2015. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Tokeletesen megertelek, ugyanis en is ateltem ezt. Ez nem az az orszag, ahol toleraljak, ha valaki egy kicsit mas, mint a nagyatlag. Es nem kell ehhez naygon masnak lenni, pl nem kell hogy homokos legyel, vagy, nyomorek, stb. Csak szimplan annyi, hogy ha kicsit mas az egyeniseged, mint mai mainstream. Sokaig magamban kerestem a hibat, de mar rajottem, Magyarorszagon a tarsadalom van elb.szva, de nem gyengen.. Ezert elek idestova 9 eve kulfoldon.. Es nem a szegenyseg elol menekultem, es nem bantam meg azota sem.. Nem is hianyoznak a magyarok.. Ez van.
2015. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!