Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj a Magyarsággal?

Mi a baj a Magyarsággal?

Figyelt kérdés
Miért nem tudunk összetartani,talán önzö és gerinctelen a mi nemzetünk?

2015. máj. 11. 23:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nana, maradjunk annyiban, hogy nem tudsz olvasni a gondolataimban, jó? :)

Valójában tényleg lerítt a soraidból, hogy nulla élettapasztalatod van. Ezért megkérdeztem hány éves vagy, mert szeretem tudni, hogy olyasvalaki osztja itt nekem az észt, aki élt is már valamennyit, vagy csak valaki, aki sokat olvasott és tanult, de még seggén a tojáshéj. Ez szerintem kellően egyenes megközelítés. Te mégis felhúztad az orrod és nem válaszoltál, ami azt a látszatot keltette, hogy az utóbbi vagy (és bingó!). Kicsit viccelődtem is, de csak jóindulatúan, hogy élj jó sokáig és tanuld meg, hogy nem lehet mindent könyvekből megtanulni.

Még sok időd van tapasztalni, de még nekem is, bár én már nem nullán vagyok, a rendszerváltás környékén kezdtem saját lábra állni és tudnék miről mesélni..

Nem tudom miben hiszel, de én abban hogy a dolgokat sokszor elferdítik, igy még a legprofibb és legjobb szándékú szakembernek is nehéz reális képet alkotnia a múltról. Ehhez még add hozzá hogy valaki a szakembereket és a nyomdaköltséget is fizeti.. (és ki is a főnök? Hát aki fizet..) Jah a pénz nagy úr. És abban is hiszek, hogy a legjobb társadalomtudomány szakember is csak következtetéseket tud levonni a múltról nem tényeket, mint ahogy te írtad volt. Az hogy utána ezeket tényként kezelik az adott területen belül, már nem izgat. Voltak idők, mikor tényként kezelték a következtetést, miszerint a Föld lapos.. Ettől függetlenül elfogadom, hogy egy ember személyes tapasztalata nem érhet fel egy széleslátókörűbb tudományos felmérés, vizsgálat jelentőségéhez.

"Kezdjük azzal hogy értelmetlen az egész mondanivalód lényege, mivel ..." - Nos, most én is "ignorálhatnék", de nem sértődök be, inkább elmondom: azért jöttem ide, mert nem hiszem, hogy nekem mindig csak igazam lehet és kíváncsi vagyok mások véleményére is és te elég értelmesen írogattál.. eddig. Eszem ágában sincs semmit sem bizonygatni, sőt leragadva sem hiszem hogy lennék, azt pedig már leírtam hogy nem tartom egyik rendszert sem jobbnak. Egyszerűen úgy tűnt mintha védeni akarnád a mostani rendszert.

Félreértettél, de ettől még én is nyugodtan alszok, elhiheted. :)

Na viszlát, jóccakát!

2015. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem kell gondolatolvasónak lenni ahhoz hogy átláss valakinek a szándékain. Az is sejthető volt hogy ha végképp semmi érvvel nem tudsz már előállni akkor elviszed a vitát a személyeskedés felé. Természetesen mivel másra nem tudsz hivatkozni ezért az életkorbeli különbségekre, én ugyan nem kérdőjeleztem meg azt hogy tapasztál egyet s mást az életből (csak azt hogy ez nem ér fel egy tudományos társadalomkutatással) te valahogy úgy gondoltad hogy ezt megteheted. Hát tegyed, mivel lényegében semmin nem változtat, én attól még ugyanúgy dolgozok, egyetemre járok,fenn tartok egy háztartást sportolok és olvasok, nem tesz senki semmit a hátsóm alám és amit elértem azt magamtól értem el. Ennélfogva úgy gondolom le tettem már annyit az asztalra mint bárki más, a családalapítást leszámítva aminek még nem jött el az ideje. Az én fejem felett is járt már el jó és rossz egyaránt, mint mindenkinek nem vagy egyedülálló ebben. De nem ez számít és nem a kor, átélhetett akármennyit az ember ha nem tanult belőle semmit. Nem tesz senkit bölcsebbé az a tény hogy az élete során mennyit hányódott, ha egyszer sem tudta meglovagolni maga alatt a hullámokat. Az idő minden ember feje felett ugyanúgy telik, de magától senkiére sem hoz dicsőséget.Mit számít hogy mennyi ideje volt az életre, ha semennyit sem töltött tanulással belőle. Tanulásra az életből.

Felháborodsz mint egy gyerek amikor nem nyer a játékban, és dühében mindenfélét mondd a másikra, csak mert vitába szálltak veled. "Hogy olyasvalaki osztja itt nekem az észt" - pont ennél a hozzáállássnál kezdődik a probléma.Egy értelmes vitát te úgy fogsz fel hogy "osztják neked az észt" csak azért mert megcáfoltak. Persze ha elfogytak az érvek akkor gyorsan keressünk valamit a másik személyében amibe bele lehet kötni. Ne haragudj de ez nem érett emberre vall, mint amilyennek próbálod magad beállítani.

Természetesen akármelyik tudományos munka hitelessége megkérdőjelezhető, ugyanígy a te személyes elbeszéléseidé is. Megfelelő forráskritikát alkalmazva, és több nézőpontot figyelembe véve hitelesebb képet kaphatunk. Nem szabad pusztán egy forrásból tájékozódni, és mindig meg kell látni hogy az adott forrás milyen érdekeket tükrözhet. De ezt már korábban is mondtam ebben egyetértettünk, minek rágódunk ezen? Ha nem tény akkor nem tény, viszont akkor cáfold meg.

Ha a másik véleményéről azt gondolod hogy neked csak osztják az észt, akkor nem gondolom hogy téged ténylegesen a másik véleménye érdekelne. A kérdésed utáni hozzászólásodban be is bizonyosodott hogy csak provokálni szeretnél (ugye érvek híján). Ha pedig figyelmesen olvastad volna amiket írtam akkor nem tűnt volna úgy hogy én bármit védeni akarok, mivel az első hozzászólásomban a kapitalista rendszert is kritizáltam.

2015. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!